ORP ORZEŁ FILM 2018

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
crolick
Kontakt:

Re: ORP ORZEŁ FILM 2018

Post autor: crolick »

Wiadomo wogóle co z filmem?
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
wpk
Kontakt:

Post autor: wpk »

Wolałbym, żeby nie było wiadomo i tak pozostało.
Awatar użytkownika
ramm
Kontakt:

Post autor: ramm »

Do 30 czerwca 2022 roku w muzeum MW w Gdyni można oglądać makietę okrętu, który posłużył przy kręceniu tego nieszczęsnego filmu. Premiera na jesień 2022r.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Gdy byłem na planie filmowym w 2019 roku ostrzegałem ekipę filmową, że budują Sępa, a nie Orła. Nie posłuchali.... Coraz gorzej to się prezentuje...
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Waldek K

Post autor: Waldek K »

Można 3 grosze? Ja od kilku lat stosuję prostą metodę w/s filmów wojennych (szczególnie tych, co do których mam jakieś pojęcie o faktach): NIE OGLĄDAM.
Owszem, przyznaję się do chwili słabości: w ciągu ostatnich może 8 lat złamałem się 2 razy i oczywiście się rozczarowałem dramatycznie. Tym bardziej postanowiłem sobie poprawę. Całe środowisko filmowo-celebrytystyczne jest dla mnie pożałowania godnym pseudo elitarnym światkiem, czyli jednym wielkim cuchnącym szambem. I tak szczerze..., jak dla mnie to ten "Orzeł" może mieć żagle, albo pociski balistyczne, a nawet ostrzeliwać powierzchnię Marsa - wali mnie to (bardzo przepraszam za wulgaryzm).
W zamian proponuję dobrą książkę, choćby (nawet i kolejny raz) wspomnienia Sopoćki ;-)
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Awatar użytkownika
ramm
Kontakt:

ORP ORZEŁ FILM 2018

Plakat, oficjalny. Premiera zaplanowana na październik 2022. W zestawie dostaniemy teorie o:
- wpłynięciu na pole minowe
- zatopieniu przez samolot
- zatopieniu przez jednostkę nawodną
- awaria na Orle
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

P.S. 14.10.1939 Orzeł dociera do Szkocji
P.S. Od kiedy Orzeł miał ma prawej burcie kotwicę?
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
ramm
Kontakt:

ORP ORZEŁ FILM 2018

12 lipca 2022 r w sieci pojawił się zwiastun filmu sensacyjnego w reżyserii Jacka Bławuta pt. "Orzeł. Ostatni patrol"

☠Rock Honor Ojczyzna☠
tom

ORP ORZEŁ FILM 2018

Post autor: tom »

Tak w sumie nakombinowali się z tym scenariuszem, by nie było nudno i obok prawdy dowalili kupę fikcji. A nie musiał być to wcale film o ostatnim patrolu ORŁA. Mogli zrobić film PRAWDZIWY o piątym patrolu ORŁA z Rosyth pod Norwegię, gdy zatopił frachtowiec Rio de Janeiro. Patrol obfitował w tyle wydarzeń i był tak dramatyczny w całym swoim przebiegu, że scenarzyści tego by lepiej nie wymyślili. Najpierw sukces, potem pogonie i ucieczki za i przed innymi statkami i okrętami wroga, samolotami, statkami-pułapkami itp. Bomb głębinowych wielka liczba zrzucanych wokół okrętu, różnorodne postawy ludzi wobec zagrożenia i do tego najgłębszy "nurek" okrętu (na głębokość krytyczną). A potem ucieczka wrogom i powrót do Rosyth w glorii bohaterów. Nie wystarczy to na dobry film i bez żadnego kombinowania? A cały ten patrol wygladał tak między innymi dlatego, że Niemcy (dzięki skutecznym ustaleniom wywiadowczym z B-Dienst) musieli wiedzieć mniej więcej gdzie Orzeł w poszczególnych dniach tego patrolu był...
Awatar użytkownika
ramm
Kontakt:

ORP ORZEŁ FILM 2018

Film będzie opowiadał o tajnej misji Orła u brzegów Holenderskich, gdzie mieli przejąć agenta. Po drodze czeka ich wiele przygód, pola minowe, ataki samolotów, okrętów.
Oczywiście wszystko zgodnie z duchem koncepcji o zatopieniu 26 maja 1940 roku przez niemiecki schnellboot S13 nieznany okręt podwodny (Orzeł) w rejonie portu Den Helder.
☠Rock Honor Ojczyzna☠
ODPOWIEDZ