KU-30 barwa i broń

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

serek
Posty: 153
Rejestracja: 2005-03-02, 16:00
Lokalizacja: olsztyn

Re: KU-30 barwa i broń

Post autor: serek »

Pokazał się kartonowy model kutra KU 30 w skali 1-100. Troszkę małe maleństwo można było zrobić go w skali 1-72 lub 1-50 .Trza robić pod lupą! I jest zagwozdka kadłub zrobiono z redanem .Czy pokazały się jakieś nowe materiały potwierdzające ten fakt ?

https://allegro.pl/oferta/orlik-171-sci ... 4f69ac7020
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

KU-30 barwa i broń

Post autor: Waldek K »

Też to widziałem i podobne mnie naszły wątpliwości. O ile mnie pamięć nie myli, to dotychczasowa wiedza wskazywała, że niezrealizowana wersja z redanem miała mieć 1 śrubę. Tu zaś mamy 2 śruby i redan.
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
serek
Posty: 153
Rejestracja: 2005-03-02, 16:00
Lokalizacja: olsztyn

KU-30 barwa i broń

Post autor: serek »

Pozostaje zrobić modelik w skali 1-72 bez redanu i 1 śrubą. Wtedy będzie OK? Już nie pamiętam jak to jest zaznaczone na rysunku y liniami teoretycznymi kadłuba
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

KU-30 barwa i broń

Post autor: p11c »

Nie słyszałem o wersji z redanem i jedną śrubą, autorem modeliku jest ktoś ze wschodu i opierał się jedynie na internetowych publikacjach. Osłona silnika jest w wersji jednosilnikowej do jednej śruby. Są też anteny radiowe których na pewno nie było. I klasyczny problem z mocowaniem karabinów. Podstawowy błąd polegający na łączeniu zdjęcia z wydobycia KU-30 z uzbrojeniem, które było zamontowane. KU-30 miało we wrześniu tymczasową wieżę która została zatopiona razem karabinami, to był zintegrowany system. Więc powinien być, albo totalny brak wieży i uzbrojenia jak na zdjęciach po wydobyciu. albo jakakolwiek tymczasowa wieża i uzbrojenie. Inaczej to po prostu nie mogło działać. Jednym słowem kolejny potworek jak z Seksmisji, czyli połączenie tułowia żółwia z głową królika. Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszam do udziału w konferencji na ten temat. 2 lipca Dobczyce, będzie wielu prelegentów z Polski i z Białorusi.
ODPOWIEDZ