Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Z Azją jest tak że i Chiny i Indie to są kraje będące właśnie efektem integracji.
Z Chinami można by dyskutować (choć podstawy do takiego twierdzenia są, pamiętajmy tez jednak jak ta "integracja" może wyglądać w wydaniu chińskim, no i ludność Han w Chinach jednak dominuje), ale Indie to bardzo dobry przykład. W sumie, to etnicznie, językowo, kulturowo itd. poszczególne regiony Indii znacznie bardziej różnią się od siebie niż państwa UE.
Zastosowaliśmy się do wszystkich orzeczeń TSUE. Nie będziemy się stosować do wymysłów KE. To jest proste.
Adrianie M., problem polega na tym, że stosowne instytucje UE uważają inaczej. Więc jeżeli Ty twierdzisz, że "nie będziemy się stosować do wymysłów KE" to powiedz mi, co my, jako Polska, jeszcze w tej okropnej, zbójeckiej, niepraworządnej Unii robimy? Pytam się o to cały czas a Ty nie odpowiadasz. Doczekam się? Chciałoby się zapytać: czy "masz jaja" u umiesz odpowiedzieć na to pytanie zgodnie z logiką twych wywodów?
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

:-D
Napoleon pisze: 2022-10-14, 17:52 to powiedz mi, co my, jako Polska, jeszcze w tej okropnej, zbójeckiej, niepraworządnej Unii robimy?
Czekamy na pieniądze z KPO. Przecież to proste. Masz jakieś problemy poznawcze?

Spór jest polityczny, a nie prawny. Jeśli chodzi o kwestie prawne to TSUE nie ma problemów z niezawisłością polskich sędziów. Powiem więcej nawet nie może, bo byłoby to sprzeczne z orzecznictwem TK. Taki o to numer. Głąby mogą wierzyć w co im się podoba, bo zwyczajnie są bezmyślnymi istotami. Tak już jest. Mnie to nie ruszą.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Peperon »

Czy ty Adrianie potrafisz przedstawić opinię kogoś spoza kółka wzajemnej adoracji ?
AdrianM pisze: Czekamy na pieniądze z KPO....
I się nie doczekasz. Przecież co poniektóre pisiory już nawoływały do rezygnacji z KPO, bo "damy sobie radę"...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

Peperon pisze: 2022-10-14, 20:34 I się nie doczekasz
No i znów nie zrozumiałeś o czym piszę.
Peperon pisze: 2022-10-14, 20:34 bo "damy sobie radę"...
A niby dlaczego mielibyśmy sobie nie dać rady? W praktyce nie ma większego znaczenia którędy kredytowanie idzie. Samo KPO to niewielkie środki.

Ty jakiś szacunek do naszej Konstytucji masz? Do naszej suwerenności? Proste pytania.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Peperon »

AdrianM pisze: ...Ty jakiś szacunek do naszej Konstytucji masz? Do naszej suwerenności? Proste pytania.
Według pisiorów nie jestem "prawdziwym polakiem", więc nie mogę mieć szacunku do niczego...
A według mnie, mam większy szacunek dla naszej państwowości i suwerenności, niż większość tzw. patryjotów... Wszystko zależy od punktu widzenia.
Ja nie okradam współobywateli wmawiając im, że to dla ich dobra. Nie obnoszę się z patriotyzmem i wiarą, bo to osobista sprawa. Jednak w przeciwieństwie do Kaczyńskiego znam słowa naszego hymnu i nie ściemniam o jakiejś Wolsce... Powiem więcej. Słysząc Mazurka Dąbrowskiego potrafię się wzruszyć tekstem i melodią, a tego nie widziałem u naczelnych patryjotów typu Kaczor, czy Maciar...
AdrianM pisze: No i znów nie zrozumiałeś o czym piszę...
Nie dziwi cię, że jedyną osobą, która cię rozumie, jesteś ty sam ???
Sądzę, że dobry psychiatra miałby co u ciebie robić...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

Peperon pisze: 2022-10-14, 22:35 Słysząc Mazurka Dąbrowskiego potrafię się wzruszyć tekstem i melodią,
No ale o tym mowa. Co chcesz z tym zrobić? Dla lidera konkurencji polskość to nienormalność. Reszta ugrupowań to już zwykłe szumowiny. Gdzie ta opozycja dla normalnych ludzi? Wskaż. Z chęcią się.zapoznam.
Peperon pisze: 2022-10-14, 22:35 Nie dziwi cię, że jedyną osobą, która cię rozumie, jesteś ty sam ???
Polski to najtrudniejszy język. Zwłaszcza w treści, bo w formie beż znaczenia.
Peperon pisze: 2022-10-14, 22:35 Sądzę, że dobry psychiatra miałby co u ciebie robić...
Niech zgadnę. Kolejny yntelygentny z dużego miasta?
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Peperon »

AdrianM pisze: ...Niech zgadnę. Kolejny yntelygentny z dużego miasta?
Naucz się czytać, bo ostatni wpis świadczy, że nie umiesz.
Później poczytaj własne wypociny i poproś kogoś dorosłego, żeby ci wytłumaczył jak je rozumie. Może wtedy dojdziesz do ładu sam ze sobą...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
peceed
Posty: 1078
Rejestracja: 2019-09-12, 16:25

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: peceed »

Peperon pisze: I się nie doczekasz. Przecież co poniektóre pisiory już nawoływały do rezygnacji z KPO, bo "damy sobie radę"...
To KE nie ma zamiaru uruchomić tych środków Polsce, jest to działanie bezprawne nadużywające przepisy mające zastosowanie przy defraudacji środków unijnych.
Peperon pisze: Według pisiorów nie jestem "prawdziwym polakiem", więc nie mogę mieć szacunku do niczego...
A według mnie, mam większy szacunek dla naszej państwowości i suwerenności, niż większość tzw. patryjotów... Wszystko zależy od punktu widzenia.
Ja nie okradam współobywateli wmawiając im, że to dla ich dobra. Nie obnoszę się z patriotyzmem i wiarą, bo to osobista sprawa.
Niezły wymyk ale pytanie było chyba inne. PiS nie złamał konstytucji - wykorzystał lukę pozwalającą na obstrukcję prawną, wszystko zgodnie z prawem. Żądania wysunięte przez KE są jawnym jej złamaniem.
-Panie Kapitanie! Toniemy!
-Jak nie Wy, to kto?
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Czekamy na pieniądze z KPO. Przecież to proste. Masz jakieś problemy poznawcze?
Ja nie, ale Ty chyba tak - bo się nie doczekamy przy takiej polityce.
Spór jest polityczny, a nie prawny.
Spór jest prawny, ale w kontekście politycznym. UE jest oparta na wspólnym rynku, a z tej racji nie jest dla państw autorytarnych, niepraworządnych. Łamanie traktatów unijnych rodzi spór prawny. Ale to łamanie traktatów związane jest z demontażem demokracji w Polsce. Co stwarza problemy polityczne.
A niby dlaczego mielibyśmy sobie nie dać rady?
Dlatego, że rządzą nami zideologizowani głupcy. Za rządy których płacimy coraz więcej. I już widać, że bez UE będzie nam gorzej.
Ty jakiś szacunek do naszej Konstytucji masz? Do naszej suwerenności? Proste pytania.
I kto to pyta? Bo przecież to Ty opowiadasz się za jej łamaniem. Z suwerennością jest podobnie. Nie odpowiedziałeś mi Adrianie M., dlaczego to najbliżsi sojusznicy PiS w Europie dziwnym trafem są mniej lub bardziej sympatykami putinowskiej Rosji?
Jest jakaś nieprawdopodobna bezczelność w tym, że ludzie pokroju Adriana M. mają czelność zarzucać innym łamanie konstytucji, choć sami depczą ją raz po raz. A naszą suwerenność wystawiają na próbę. To zaś co sami robią wobec innych traktują jako poważne zarzuty. Oglądam to któryś rok i choć powinienem się już przyzwyczaić, ciągle mnie to zaskakuje. Przede wszystkim skala tej hipokryzji. Albo głupoty - tego też wykluczyć nie można.
Kolejny yntelygentny z dużego miasta?
Zahukany frustrat z prowincji odbijający sobie kompleksy w internecie? Pytam się tylko... :wink:
To KE nie ma zamiaru uruchomić tych środków Polsce, jest to działanie bezprawne nadużywające przepisy mające zastosowanie przy defraudacji środków unijnych.
To wychodzimy według Was z tej Unii czy nie - wyduście to w końcu z siebie. Ty też Adrianie M., bo tej kasy przy rządach PiS nie dostaniemy (chyba, że PiS zrezygnuje ze swych planów, w co nie wierzę). Więc?
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

Napoleon pisze: 2022-10-15, 00:05 Ja nie, ale Ty chyba tak - bo się nie doczekamy przy takiej polityce.
Ja już ci pisałem. Czekamy na komintern. Mogą z buta, a mogą z piszanowaniem prawa i traktatów Ich wybór bo prawica wygrywa w kolejnych krajach
Napoleon pisze: 2022-10-15, 00:05 Spór jest prawny, ale w kontekście politycznym
Co za fikołek. Rozwiniesz? :diabel:
Napoleon pisze: 2022-10-15, 00:05 Łamanie traktatów unijnych rodzi spór prawny.
No i jest właśnie Spór prawny, bo KE chce traltaty łamać.
Napoleon pisze: 2022-10-15, 00:05 Zahukany frustrat
To twoja autorefleksją?
Napoleon pisze: 2022-10-15, 00:05 To wychodzimy według Was z tej Unii czy nie
Wg. mnie to komintern polegnie na tej wojence
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Rozwiniesz?
Ustrój państwa, to, jak jest urządzony (jego konstrukcja prawna), to kwestia prawna. Natomiast to jaki ustrój/reżim jest, demokratyczny czy niedemokratyczny, to kwestia polityczna. Weszliśmy do UE, gdyż byliśmy państwem demokratycznym. Teraz pojawiają się problemy, gdyż przestajemy być państwem demokratycznym. A dla państw niedemokratycznych miejsca w UE nie ma. To zaś czy tą demokracją jesteśmy/będziemy czy nie, jest kwestią czysto polityczną. To polityka decyduje o tym, jaka jest konstrukcja władzy i jej prawne umocowanie w państwie.
Nasz problem dodatkowo polega na tym, że rządzący łamią prawo (konstytucję). Co UE (jej instytucje) im wypomina.
Wielokrotnie pisałem, że plan Kaczyńskiego był taki, by po wyborach 2019 mieć większość konstytucyjną. Tak, by można było ustrój legalnie zmienić na niedemokratyczny (tak jak stalo się to na Węgrzech). Sukces wyborcy PiS w 2019 roku więc go rozczarował, bo oczekiwał czegoś znacznie więcej.
Wg. mnie to komintern polegnie na tej wojence
A chciałbyś tego? Bo jak rozumiem, to tak. Tylko że wtedy UE się rozpadnie - o to Ci chodzi? Jak rozumiem, cieszyłbyś się? Tak nawiasem, Putin na pewno też.
Ale wracając do tego "rozpadu" - jeżeli jednak się nie rozpadnie? Moje pytanie pozostaje więc aktualne. Dlaczego nie jesteś w stanie uczciwie na nie odpowiedzieć? Wychodzimy z UE czy nie, według Ciebie?
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Peperon »

@ peceed.
PiS potrafił złamać ustawę, która sam uchwalił.
Poza tym obawiam się, że jednak złamali prawo, bo w wielu miejscach Konstytucji są odwołania do odpowiednich ustaw.
Zamiast wykorzystywać gotowe rozwiązania prawne pisiory uchwalali "własne", nie licząc się z tym, że tworzą burdel prawny, gdyż stare ustawy również obowiązują...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6360
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AvM »

AdrianM pisze:
Napoleon pisze: 2022-10-15, 00:05 To wychodzimy według Was z tej Unii czy nie
Wg. mnie to komintern polegnie na tej wojence
Polska nie jest pelnym czlonkiem Unii.
Juz dawno z Polakami (rzadem i jego przedstawicielami) nikt nie rozmawia.

Pan nie wia po prostu co to byl Komintern, a tym bardziej czym jest Unia.
Zreszta ogladajac TVP Infpo, Trwam i Republike, trudno miec jakiekolwiek zdanie.
Sluchanie premiera, prezydenta i prezesa i ich przydupasow poglebia to zacmienie umyslowe.
Te media i ci panowie , nawet nie wiedza co sie tam dzieje,
a tym bardziej ich wyznawcy. O czy, wiec tu mowa?
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

Napoleon pisze: 2022-10-15, 10:22 Teraz pojawiają się problemy, gdyż przestajemy być państwem demokratycznym.
Bredzisz.
Napoleon pisze: 2022-10-15, 10:22 . To zaś czy tą demokracją jesteśmy/będziemy czy nie, jest kwestią czysto polityczną.
G prawda. Tusk się już wypowiedział, że jak KO wygra to pieniądze przestanie blokować. Więc nie chodzi o żadną praworządność, a z całą pewnością nie demokrację, bo w systemie demokratycznym wszelkie próby manipulacji wyborczej przez siły zewnętrzne są zasadniczo łamaniem tych zasad. Na tej zasadzie Rosją próbowała demokratyzować Ukrainę i do dziś wmawiają tępakom, że za Janukowicza załatwili Ukrainie "korzystne" umowy gazowe. Ci debile z Donbabwe i Ługandy w to uwierzyli i teraz mają swój raj na ziemi. Ludzi bardzo łatwo zmanipulować, a zwłaszcza pod szczytnymi hasełkami o demokratyzacji, a potem głód, wojna i cierpienia.
Napoleon pisze: 2022-10-15, 10:22 Wielokrotnie pisałem, że plan Kaczyńskiego był taki, by po wyborach 2019 mieć większość konstytucyjną.
To dobry ambitny plan.
Napoleon pisze: 2022-10-15, 10:22 Tak, by można było ustrój legalnie zmienić na niedemokratyczny (tak jak stalo się to na Węgrzech)
Ty to jesteś jednak zdrowo stuknięty.
Napoleon pisze: 2022-10-15, 10:22 A chciałbyś tego? Bo jak rozumiem, to tak. Tylko że wtedy UE się rozpadnie - o to Ci chodzi? Jak rozumiem, cieszyłbyś się? Tak nawiasem, Putin na pewno też.
Ale wracając do tego "rozpadu" - jeżeli jednak się nie rozpadnie? Moje pytanie pozostaje więc aktualne. Dlaczego nie jesteś w stanie uczciwie na nie odpowiedzieć? Wychodzimy z UE czy nie, według Ciebie?
Takie durnowate straszenie godne autora. Ja ci mówię co się stanie jeśli komuchy z UE będą dalej chcieli na siłę federalizować. Do EWG z pewnością wrócimy albo przez reformę obecnej UE lub na jej zgliszczach.

Nikt nie wychodzi z UE. Traktaty które obecnie obowiązują nie dają podstaw by z udziału rezygnować. A samą UE należy zmieniać, bo i czasy się zmieniają. Durna i naiwna polityka tandemu Niemiec i Francji skompromitowała się całkowicie. Dawniej spokojne kraje nękane są przez bojówki emigrantów, gazu nie ma, bo lepiej się było nabijać z zacofanych "Polaczków", Rosją jak kotwica ciągnie Niemcy na dno, największe państwa UE nie są w stanie zapewnić przywództwa w kryzysie.
AvM pisze: 2022-10-15, 11:31 Polska nie jest pelnym czlonkiem Unii.
A kim? Półczłonkiem?
AvM pisze: 2022-10-15, 11:31 Pan nie wia po prostu co to byl Komintern
Oni się nawet z tym specjalnie nie kryją. W tym cała rzecz. Sprano Ci mózg. Nic już z tego nie będzie.
Awatar użytkownika
peceed
Posty: 1078
Rejestracja: 2019-09-12, 16:25

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: peceed »

Peperon pisze: PiS potrafił złamać ustawę, która sam uchwalił.
Konkret proszę. nr ustawy i jak złamał.
Mogę nie być na bieżąco, bo oglądam jedynie Familiadę i Jaka To Melodia.
Ze spraw dawnych mamy jedynie łamanie przyjętych obyczajów, norm, przyzwoitości itp. Obrzydliwe, ale w literze prawa, i poradzilibyśmy sobie z tym.
Z drugiej strony PO załatwiła nam za to wstrzymanie środków unijnych. Czyli na złość mamie odmrażą mi uszy.
-Panie Kapitanie! Toniemy!
-Jak nie Wy, to kto?
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Peperon »

peceed pisze: Konkret proszę. nr ustawy i jak złamał...
Chodzi o ustawę o wieku emerytalnym sędziów Sądu Najwyższego. Obejmuje ta ustawa również sędziów Trybunału Konstytucyjnego...
Według zapisów tej ustawy sędziowie, którzy skończyli 65 lat powinni odejść na emeryturę. Jak na komisji przekonywała Pawłowicz (jeszcze posłanka), osoby po 65 roku życia, nie są w stanie fizycznie podołać wyzwaniu, jakim są przedłużające się rozprawy i posiedzenia.
Przykład złamania tej ustawy ? Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz. W momencie powołania na sędziów Trybunału Konstytucyjnego mieli po 67 lat.
Zgodnie z ustawą powinni iść na emeryturę w wieku lat 65...
Ale nad prezes SN Małgorzatą Gersdorf to się pastwili wykorzystując nawet TVPiS, po tym jak skończyła 65 lat...

W jaki sposób PO załatwiła wstrzymanie środków unijnych ?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
ODPOWIEDZ