Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Dobra Zmiana
Posty: 72
Rejestracja: 2022-10-17, 11:56

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Dobra Zmiana »

AdrianM pisze:
Dobra Zmiana pisze: 2022-11-14, 20:20 Udawanie, że się nie rozumie czegoś, co ktoś przedstawia w sposób zupełnie zrozumiały, to najsłabsza znana taktyka unikania odpowiedzi na niewygodne pytanie.
Wygłupiłeś się. Mogłeś spauzować, ale jednak brniesz. To co rozumiesz z tej Konstytucji? Czy zapis o apolityczności cię przerósł? Jak dla mnie jest cepowato prosty i jak na Konstytucję to precyzyjny. Jakoś nikt tego inaczej nie rozumie, bo inaczej wszystkich sędziów należałoby usunąć.
Kolejny kłopot z percepcją - cytat mój był z odpowiedzi dla Napoleona, z wątku o KRRiTV. Kulą w płot ta odpowiedź. I kto tu się wygłupił?
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

Ale szczwany lis. Zacytowałeś mnie by odpowiedzieć Napoleonowi do którego się nie zwracałeś w tym poście. Komunikacji cię w chlewie uczyli?
Dobra Zmiana
Posty: 72
Rejestracja: 2022-10-17, 11:56

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Dobra Zmiana »

AdrianM pisze: Ale szczwany lis. Zacytowałeś mnie by odpowiedzieć Napoleonowi do którego się nie zwracałeś w tym poście. Komunikacji cię w chlewie uczyli?
Kolejny błąd w percepcji - nie odpowiadałem Napoleonowi. Wyraziłem po prostu swoją opinię, że bardzo słabe jest udawanie Greka, zastosowane w reakcji na wpis Napoleona. Nie pytam gdzie uczyli manier.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

Widzę będzie kolejny nauczyciel forumowy. Rośnie nam tu niezłe wariatkowo. Najpierw zadać pytania nie potrafi, po miesiącu okazuje się, że ma problem z plackami. Teraz wyłożyłeś się ma adresowaniu przekazu. Co nas spotka jutro?

Masz coś do Greków?! Wykładni prawnej tu zamieszczonej znów nie byłeś w stanie przeczytać ze zrozumieniem. Ile jeszcze mam czytać te wasze gówniarskie podchody i błazenady? Klepacze postów o niczym. Wróć na tego pudełka, bo wstyd pisać takie pierdoły.
Napoleon
Posty: 3991
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Adrianie M., zważ, że Ty w ogóle nie odpowiadasz na pytania. Pomijasz fakty, koncentrujesz się na prezentacji swoich "prawd", które przypadkiem (? :wink: ) są dokładnie takie jak narracja obozu rządzącego - słowo w słowo. Nie masz swojego zdania. Powtarzasz jak papuga to co usłyszysz od "dobrozmianowców".
Ale ja to jeszcze jestem w stanie jakoś zrozumieć. Bywają tacy ludzie, którzy nie potrafią przyznać się nawet przed samym sobą, że popierają (realizują?) kompletnie błędne i szkodliwe dla kraju idee/pomysły. Nie mogę jednak zrozumieć tego, że ty te swoje bzdury powtarzasz nawet wówczas, gdy rzeczywistość szybko udowadnia, że się kompletnie mylisz. Że to co piszesz jest fałszem, wręcz kretyństwem. A Ty dalej swoje... To mnie u ciebie fascynuje!

A co do ruchu w kanale:
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... iu/n8yyr7t
Wychodzi na to, że kanał ten będzie głównie dla turystów. Przynajmniej przez jeszcze jakiś czas (choć według mnie raczej dłuższy niż krótszy).
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

Zważ, że dostałeś kompleksową odpowiedź. W zamian ja dostaję wylew dyrdymałów. Jak nie jesteś w stanie przytoczyć czegoś porównywalnego. Naiwność twoja i pozostałych rozmówców polega na tym, że brakuje wam nawet podstawowych zdolności logicznego myślenia. Bo jakby jakakolwiek checa była z tym tefałenem to przecież tacy prawnicy jacy są tam by przecież takiej okazji nie przepuścili, c'nie? ;) No ale tu trzeba mieć jakichś mózg zamiast pustki w głowie
Dobra Zmiana
Posty: 72
Rejestracja: 2022-10-17, 11:56

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Dobra Zmiana »

AdrianM pisze: Widzę będzie kolejny nauczyciel forumowy. Rośnie nam tu niezłe wariatkowo. Najpierw zadać pytania nie potrafi, po miesiącu okazuje się, że ma problem z plackami. Teraz wyłożyłeś się ma adresowaniu przekazu. Co nas spotka jutro?

Masz coś do Greków?! Wykładni prawnej tu zamieszczonej znów nie byłeś w stanie przeczytać ze zrozumieniem. Ile jeszcze mam czytać te wasze gówniarskie podchody i błazenady? Klepacze postów o niczym. Wróć na tego pudełka, bo wstyd pisać takie pierdoły.
Po miesiącu? To tyle czasu nie "rosło"? A już miałem nadzieję, że nie będzie... Co do "zadać pytania nie potrafi" - doczekałem się po długich unikach, wysyłaniu mnie do łóżka czy szkoły i wielokrotnych ocenach walorów mojego umysłu wymęczonego "da się" (chciałem tylko prostego rozstrzygnięcia tak czy nie). Jak poprosiłem o przykład kapitulacja. Co do "problemu z plackami" - każdy stan można zadeklarować, apolityczność też, a praktyka będzie "plackowa" (w dyskusje wyłącznie o Heideggerze itp. podczas spotkań u "odkrycia towarzyskiego" jakoś nie wierzę). A to "Masz coś do Greków?!" - :roll: )
Napoleon
Posty: 3991
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Adrianie M., by więc nie uciekać od tematu, powtórzę pytanie. Czy jest złamaniem prawa naruszenie terminu wydania ważnej decyzji administracyjnej przez organ państwa bez racjonalnej przyczyny?
Przy czym uwaga o przyczynie powinna brzmieć: z powodów politycznych (o czym politycy PiS otwarcie mówili, i to wielokrotnie).
Ale darujmy sobie tą ostatnią uwagę. Skupmy się na pytaniu czy przekroczenie o pół roku terminu wydania decyzji o koncesji (a właściwie tylko jej przedłużenia) jest rażącym naruszeniem prawa czy nie?
Awatar użytkownika
Gregski
Posty: 970
Rejestracja: 2006-01-27, 21:47
Lokalizacja: Na Kociewiu albo na morzu

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Gregski »

A tak na marginesie tematu, lekko offtopując:
Co wolicie panowie? Przekop przez mierzeję czy płot dookoła Kaliningradu?

A może ankietę zrobić?
Wśród ludzi człowiek dziczeje.
Waldemar Łysiak
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1173
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

Zdecydowanie płot. Dzięki niemu Tusk nie ucieknie do Rosji.
Napoleon
Posty: 3991
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Co wolicie panowie? Przekop przez mierzeję czy płot dookoła Kaliningradu?
I taniej wyjdzie.
Tak nawiasem, ile taki płot będzie kosztował? Znaczy się, nie "dookoła" tylko wzdłuż naszej części granicy.
Dzięki niemu Tusk nie ucieknie do Rosji.
Ale może uciec do Niemiec!
Awatar użytkownika
Gregski
Posty: 970
Rejestracja: 2006-01-27, 21:47
Lokalizacja: Na Kociewiu albo na morzu

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Gregski »

No nie, przecież Tusk będzie uciekał do Niemiec. Do Rosji ma uciekać Kaczyński.
Wśród ludzi człowiek dziczeje.
Waldemar Łysiak
Awatar użytkownika
peceed
Posty: 1090
Rejestracja: 2019-09-12, 16:25

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: peceed »

Tusk będzie uciekał do Merkel, Merkel do Shroedera a Shroeder do Rosji.
-Panie Kapitanie! Toniemy!
-Jak nie Wy, to kto?
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: SmokEustachy »

AdrianM pisze: No kolejny przykład. Tu akurat rodzą się pytania. Co było w torbie? Kto zapłacił za to spotkanie? A jak sędzia zaprasza na placka, to takie pytania by się nie rodziły.
Ja tam nie mam żadnych pytań. Chyba że: kto to puścił no bo nie pisiory?
Napoleon
Posty: 3991
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

No nie, przecież Tusk będzie uciekał do Niemiec. Do Rosji ma uciekać Kaczyński.
Ale skoro to Kaczyński będzie budował ten płot, to mu pewno jakąś furtkę zbudują.
Natomiast co do Tuska - jak rozumiem stawiam płot na granicy polsko-niemieckiej? To bym nam już tylko Czechy i Słowacja zostały.
greg_tank
Posty: 337
Rejestracja: 2021-05-21, 23:06

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: greg_tank »

Gregski pisze: Co wolicie panowie? Przekop przez mierzeję czy płot dookoła Kaliningradu?
Jedno drugiego nie wyklucza. Budować! Uważam też że zarządzanie minami w polskiej flocie jest nadmiernie konserwatywne, dawno temu jakieś powinny przypadkowo się zgubić koło Bałtijska. Martwi mnie natomiast poziom wyszkolenia, zdecydowanie za mało ćwiczeń w okolicy.
ODPOWIEDZ