Anti-aircraft friendly fire

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
MacGreg
Posty: 592
Rejestracja: 2013-04-24, 19:58
Lokalizacja: Scotland

Anti-aircraft friendly fire

Post autor: MacGreg »

Na YouTube ukazał sie felieton powaznego Youtubera na temat strat pośród cywili w Londynie podczas prowadzenia ognia przez ciężkie działa przeciwlotnicze,
podczas II Wojny Światowej. Podaje on informacje że niektóre działa wraz z wieżami działowymi były zdemontowane z okrętów wojennych.
czy moż ktoś posiada informacje z jakich to okrętów mogły być one zdemontowane i w jakim okresie.
Czy są dostępne jakieś dokładniejsze dane na temat całego incydentu.
Wiem że podobny przypadek miał miejsce podczas ataku na Parl Harbour.

'There seems to be something wrong with our bloody ships today!' - Vice Admiral Sir David Beatty
Morskie Opowiesci YouTube
cochise
Posty: 959
Rejestracja: 2005-11-03, 22:07
Lokalizacja: daleko stąd nie widać

Anti-aircraft friendly fire

Post autor: cochise »

Nigdy nie spotkałem się z informacją zdejmowaniu wież plot z okrętów, ale kojarzę że gdzieś spotkałem informację, że budowa Duke of York i Ansona opóźniała się bo dział plot poszły do lądowej obrony plot. ale przyznam, że myślałem, że chodziło o same działa, a nie całe wieże.
lecela niye aka ohinni mahel mitawa cante
pd
Posty: 127
Rejestracja: 2007-01-23, 20:45

Anti-aircraft friendly fire

Post autor: pd »

Lądowa OPL otrzymała na początku wojny pewną ilość dział 3" i 2 pdr ze stoków RN jako zastępstwo za brakujące Boforsy, poza tym z nowej produkcji opracowane dla RN działa 4.5" na stanowiskach lądowych oraz 5.5" początkowo w wieżach typu okrętowego przekierowanych z zamówień RN, później na lądowych stanowiskach pojedynczych.
cochise
Posty: 959
Rejestracja: 2005-11-03, 22:07
Lokalizacja: daleko stąd nie widać

Anti-aircraft friendly fire

Post autor: cochise »

Czyli jednak, z tymi opóźnieniami było coś na rzeczy skoro zamówienia RN przekierowano gdzie indziej.
lecela niye aka ohinni mahel mitawa cante
ODPOWIEDZ