Uzbrojenie antyrosyjskie

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Franek Wichura
Posty: 538
Rejestracja: 2021-06-02, 12:36

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: Franek Wichura »

Piotr S. pisze: Dlaczego ciągle się czepiacie tej inflacji jest tyle ważnych tematów min to co powiedział prezydent Macron ,że po zakończeniu działań wojennych na Ukrainie wschodnia flanka NATO powinna być rozbrojona . Możliwe ,że to jest jakiś balon próbny ze strony Rosji i Chin gdzie jednym z głównych punktów gwarancji pokoju na Ukrainie ma być rozbrojenie
NATO i to na flance wschodniej i to jak najbardziej dotyczy polski
Skoro to takie wazne i dotyczy naszego kraju to moze by to napisac z duzej litery :wink:
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: Napoleon »

Jest to uproszcze zbyt duze by nie bylo dyskusyjne - w polityce ekonomicznej większości państw dominuje presja na utrzymywanie stałej, niewielkiej inflacji, uważanej obecnie przez sporą część ekonomistów za korzystną dla gospodarki (zwolennicy interwencyjnej polityki podaży pieniądza) - tak sie komus na wiki wydaje.
Masz rację, co nie zmienia tego co napisałem wcześniej. Niektórzy uważają niewielką inflację za korzystną, niektórzy za dopuszczalną. Ja należę do tych drugich. Wychodząc z założenia, że pieniądz, jako miernik wymiany, winien być stabilny na tyle na ile się da. Zmiany nie są dobre, bo zaburzają owe odzwierciedlenia wartości, które pieniądz ma przedstawiać. Co nie zmienia tego, że w niewielkiej skali są dopuszczalne (ideałów nie ma). Natomiast zła jest sytuacja, w której celowo manipuluje się wartością pieniądza. Zła - bo jest to ingerencja w rynek, i to znacząca. By nie rzec "systemowa" (choć nie wiem czy to najlepsze określenie).
...jest tyle ważnych tematów min to co powiedział prezydent Macron ,że po zakończeniu działań wojennych na Ukrainie wschodnia flanka NATO powinna być rozbrojona...
:shock: A to coś nowego. Skąd takie rewelacje wyciągnąłeś? Bo mnie się wydawało, że ton jego wypowiedzi był zupełnie inny. Ale nie wiem czy rozmawiamy o tym samym.
Owszem - tu niewielki wycinek:...
Nie chcę offtopować. Transfery też są dla ludzi. I nic przeciw nim nie mam. Przy założeniu wszakże, że nas na nie stać. Bo każda rzecz na którą wydajemy pieniądze a nas na nią nie stać, jest (lub się szybko staje) zła.
greg_tank
Posty: 334
Rejestracja: 2021-05-21, 23:06

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: greg_tank »

Napoleon pisze: pieniądz, jako miernik wymiany
Pieniądz to nie tylko miernik wymiany.
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: Piotr S. »

Polski korpus ochotniczy w wypadzie na terytorium Rosji już się nie kryją , teraz się dopiero zacznie jęczenie ze strony Rosji .
Dwa ostatnie filmiki z pierwszego zdjęcia .
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: Napoleon »

Pieniądz to nie tylko miernik wymiany.
:?: Może być towarem (można nim handlować) ale to przede wszystkim miernik.
Polski korpus ochotniczy w wypadzie na terytorium Rosji już się nie kryją , teraz się dopiero zacznie jęczenie ze strony Rosji .
Trochę to nieodpowiedzialne. Nie znamy kulisów, więc jednoznacznie wypowiadać jest mi się trudno, ale nie sądzę by było to najszczęśliwsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
peceed
Posty: 1078
Rejestracja: 2019-09-12, 16:25

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: peceed »

Piotr S. pisze: Polski korpus ochotniczy w wypadzie na terytorium Rosji już się nie kryją
Ciekawe co (i kto) kryje się za tym pomysłem. Bo udział to jedno, a propaganda to drugie. Wygląda na próbę przekonania obywateli rosyjskich że powaga sytuacji i zagrożenie jest znacznie większe, powiększając efekt propagandowy.
-Panie Kapitanie! Toniemy!
-Jak nie Wy, to kto?
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: Peperon »

Piotr S. pisze: Polski korpus ochotniczy w wypadzie na terytorium Rosji już się nie kryją...
Ciekawe, bo nawet Rosjanie z Korpusu Wolnej Rosji temu zaprzeczają...
https://defence24.pl/wojna-na-ukrainie- ... -bielgorod
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: Napoleon »

Ciekawe, bo nawet Rosjanie z Korpusu Wolnej Rosji temu zaprzeczają...
I tak by było najlepiej.
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: Maciej3 »

Napoleon pisze:
Ciekawe, bo nawet Rosjanie z Korpusu Wolnej Rosji temu zaprzeczają...
I tak by było najlepiej.
Tu się akurat zgodzę.
Jak już kogoś strasznie swędzi i "iść na ruska" musi, bo się udusi, to niech sobie "kupi czołg w sklepie z czołgami" czy "helikopter w sklepie z helikopterami", sądzę, że w pewnych miejscach chętni im sprzedadzą a nawet dadzą "za darmochę" i się wybiera, ale nie pod polską flagą.
To nie ten czas nie to miejsce.
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Franek Wichura
Posty: 538
Rejestracja: 2021-06-02, 12:36

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: Franek Wichura »

https://defence24.pl/sily-zbrojne/marsz ... lice-korei
F-16 jest taki maly czy A-10 taki duzy :?: nigdy nie myslalem ze to taka roznica - jak przy tym wygda Su-25? Bardziej jak F-16?
greg_tank
Posty: 334
Rejestracja: 2021-05-21, 23:06

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: greg_tank »

F-16 rozpiętość 10 metrów, A-10 - 18 metrów
Mig-29 - 11 metrów, Su-25 - 14 metrów
Awatar użytkownika
peceed
Posty: 1078
Rejestracja: 2019-09-12, 16:25

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: peceed »

Franek Wichura pisze: F-16 jest taki maly czy A-10 taki duzy nigdy nie myslalem ze to taka roznica
Tak naprawdę są bardziej podobne niż się wydaje.
Dźwigają prawie tyle samo (nie licząc działek) 7200 vs. 8000 kg.
Mają taki sam ciąg bez dopalania.
Po odliczeniu opancerzenia i ciężkiego działka masa własna robi się bardzo zbliżona.
Masa startowa maksymalna jest podobna.
greg_tank pisze: 2023-06-09, 18:03 jak przy tym wygda Su-25? Bardziej jak F-16?
Su-25 jest odrobinę mniejszy, lżejszy, ale szybszy, przenosi połowę uzbrojenia A-10.
Bardziej przypomina F-16 masą, wymiarami i prędkością podczas wykonywania misji bombowych.
Na Ukrainę nadaje się lepiej.

Trzeba jednak powiedzieć, że koncepcja A-10 jako latającego działka jest dla mnie (i nie tylko) martwa, natomiast spokojnie można zrobić bezzałogowiec z działkiem bezodrzutowym o identycznych możliwościach, masie całkowitej jakieś 500 kg, którego skuteczność będzie z 10 razy większa .
-Panie Kapitanie! Toniemy!
-Jak nie Wy, to kto?
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: Peperon »

Jakimś cudem nikt do tej pory nie zrobił takiego drona z 30 mm działkiem Vulcan napierdzielającym pociskami przeciwpancernymi.
W teorii wszystko można, ale praktyka bywa różna.
Chcąc porównać samoloty, to można wiele rzeczy pozdejmować z konstrukcji. Tylko czy wtedy będą to te same maszyny ?
Poza tym, ile waży opancerzenie A-10 ? Można gdzieś wyczytać wiarygodne dane ?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
cieciwa
Posty: 106
Rejestracja: 2004-09-21, 13:03

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: cieciwa »

Jakoś pomimo upływu wielu lat i coraz to 'wieszczenia' końca kariery A-10, te maszyny nadal są w służbie, nadal latają i nadal wypełniają swoje zadania.
greg_tank
Posty: 334
Rejestracja: 2021-05-21, 23:06

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: greg_tank »

Peperon pisze: ile waży opancerzenie A-10
Nieco ponad 500 kilogramów, ale tytan jest względnie lekki, więc - powiedzmy - to odpowiednik 1 tony stali.
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Uzbrojenie antyrosyjskie

Post autor: Napoleon »

Nieco ponad 500 kilogramów...
Dużo to się nie wydaje. W każdym razie myślałem, że ta wartość będzie większa. W końcu mówiło się o "latającym czołgu" itp. Wiem, samolot to nie czołg, ale jednak.
ODPOWIEDZ