Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Piotr S. »

Napoleon pisze:
Bardzo ładnie się rozpisałeś... tyle, że nadal dotyczy to tylko remontu drogi.
Bo do tego się wszystko sprowadza.
Ciekawi mnie jakimi drogami dziś najprawdopodobniej będziesz chciał dojechać do Warszawy na marsz Jurgieltników i sprzedawczyków i czy napotkane remonty na drodze również będziesz sprowadzał do tego samego wydumanego problemu.
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1169
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

Niepotrzebnie się martwiłeś.
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Ciekawi mnie jakimi drogami dziś najprawdopodobniej będziesz chciał dojechać do Warszawy na marsz Jurgieltników i sprzedawczyków i czy napotkane remonty na drodze...
Byłem oczywiście, Piotrze S. :-)
I muszę Ci powiedzieć, że:
1. "Sprzedawczyków" ci u nas dostatek (jak to ktoś na marszu dosadnie określił, policzyliśmy się dokładnie i jest nas w ch#$). To zresztą ciekawa sprawa, gdy ktoś "sprzedawczykami" (itp.) nazywa połowę, czy nawet ponad połowę populacji danego państwa/narodu. Powiedz mi Piotrze S. czy może być taka, że połowa narodu (a raczej ponad połowa) to "sprzedawczyki" a druga już niekoniecznie? Bo w takich sytuacjach nasuwa się pytanie, czy czasem "sprzedawczykami" (itp.) nie jest ta druga, "mniejsza połowa"? :wink:
2. Dróg miałem do wyboru co najmniej kilka. Z tego co się orientuję, na mierzei jest jedna.

Zawsze ciekawi mnie, dlaczego ludzie tacy jak Ty, lekką rękę stawiają połowie Polaków zarzuty, które w zasadzie uniemożliwiają jakąkolwiek poważną dyskusję? No bo ze "sprzedawczykami" itp. się nie rozmawia - prawda? Ale co najmniej połowę Polaków do tych "sprzedawczyków" winieneś zaliczyć. I co z tą połową chcesz zrobić? Jesteś w stanie na to pytanie odpowiedzieć?

Chce Ci też zwrócić uwagę na kwestię taką, że problem nie polega na tym, że tę drogę się remontuje. Problem dotyczy tego jak się ją remontuje.
1. Nagle. Ktoś sobie zapomniał, że maszyny i ciężarówki rozjeżdżą to co jest. Jakieś to takie znajome...
2. Robi się to z Polskiego Ładu, co narzuca pewne zasady. Np. my robimy sporą inwestycję na 20 mln, która musi być rozliczona w dwóch fakturach. To ma wpływ na sposób realizacji.
3. Podporządkowanie owemu rozliczeniu (szczegółów nie znam, ale to Polski Ład, więc zasady muszą być podobne) narzuca jak ten remont robić. Jak znam życie, gdyby po prostu planowano remont tej drogi, robiono by to inaczej (sposób, tempo, termin itd.). I uciążliwość byłaby zapewne mniejsza.

Cała sprawa polega na tym, że najpierw pada hasło budujemy kanał (pomijam, że bez sensownej ekonomicznej analizy), bez zastanowienia się nad skutkami ubocznymi. Potem te skutki wychodzą, więc na szybko, z tego co jest i tak jak się da, próbuje reagować. Bez oglądania się na to, czy gdyby przewidzieć pewne rzeczy, nie dałoby się im zapobiec lub przynajmniej rozwiązać jakoś zręczniej.
Czyli koniec końców starą metodą "przyznałeś", że żadnego itd nie wymyślisz
:?: Ja nic nie muszę wymyślać - skąd ci to przyszło do głowy?! Majówka pokazała problem. Oczywiście można podejść do tego jak Ty - turyści i tak przyjadą, nie ma się czym przejmować. Miejscowi na to tak nie patrzą tylko po tej majówce mają obawy. Że nie przyjadą, a raczej przyjedzie ich mniej (pojadą tam, gdzie dojechać łatwiej o czas spędza się równie przyjemnie, obecnie zaś, biorąc pod uwagę utrudnienia o których wspomniałem, nawet przyjemniej). To są fakty Marmik. Ty je po prostu ignorujesz. Oczywiście może być tak, że się mylę. I specjalnie bym się tym nie martwił. Ale twoje stwierdzenie o "wymyślaniu" jest kuriozalne.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Marmik »

Bla, bla, bla. Kontynuujesz czytanie bez zrozumienia, ale przy takim słowotoku to nie dziwne, że sam już nie wiesz o czym pleciesz. Tadeusz Klimczyk podał niejako "za Ciebie" jedno "itd". Zrobił to celnie, jednym prostym zdaniem.
Ty lejesz tyle wody, że może być powódź stulecia, ale drugiego "itd" jak nie byłeś w stanie z siebie wykrzesać, tak nie jesteś. Zresztą wątpię byś w ogóle pamiętał co napisałeś. No ale był czas przywyknąć, że pewnie po pięciu stronach ględzenia (lepiej nie liczyć na mniej) będziesz "przekonywał", że już podałeś drugie, bo... już sam nie bedziesz pamiętał co. Ot skutki tego, że żyjesz w jakimś świecie równoległym.
To są fakty Marmik. Ty je po prostu ignorujesz. Oczywiście może być tak, że się mylę.
Ciekawe czy czasem chociaż masz jakieś przebłyski? Nie napisałem, że spoko, nie ma problemu, co namolnie probujesz wmówić (jakbyś miał zacytować to jak zwykle czmychniesz po angielsku). Ot masz zgubne skutki swojego zacietrzewienia.
Napisałem, że bredzisz o załamaniu się ruchu turystycznego przez przekop, bo bredzisz. To jest najzwyklejszy fakt. No jasne, że skoro wbrew partyjnej linii, więc tym gorzej dla niego.
Ale twoje stwierdzenie o "wymyślaniu" jest kuriozalne.
Rany, Ty naprawde NIC nie kumasz. Ale jaja.
A może to jakieś zaburzenia pamięci krótkotrwałej. Wtedy szczerze współczuję.

Kiedyś napisałeś (po tym jak drugi - nie ostatni - raz pomyliłeś mnie z innym użytkownikem forum), że odpowiadasz tak wielu osobom, iż czasami Ci się myli. To nie wstyd, o ile coś chce się z tym zrobić. Dałem Ci wtedy najzupełniej szczerą, uniwersalną (bo nie tylko do mylenia userów) radę byś na forum więcej czytał, niż pisał. Nie posłuchałeś. Teraz też pewnie nie posluchasz.

Ale zawsze zostają życzenia miłego dnia.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Piotr S. »

WIZERUNKOWA KATASTROFA UCZESTNIKÓW MARSZU . Wydaje mi się ,że to nie jest odosobniony przypadek oni nie wiedzą po co przyjechali . Napoleonie zobacz kogo ty reprezentujesz aż szkoda gadać :x

Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Peperon »

Wyzłośliwiasz się do Napoleona, ale powiedz w którym innym kraju premierem jest ktoś, komu w sądzie dwukrotnie udowodniono kłamstwo ?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Kontynuujesz czytanie bez zrozumienia, ale przy takim słowotoku...
Niby jakim? Przyglądnij się swoim wypowiedziom Marmik.

Piotrze S., offtopujemy, ale niech tam. Nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie. A szkoda. Może jednak spróbujesz? "Sprzedawczykami" nazwałeś połowę populacji Polski (przynajmniej tę mająca prawa wyborcze). Więc powiedz mi, jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie, oczywiście jako ten "prawdziwy Polak", nie "sprzedawczyk" (itd.) z tą drugą połową? Zaspokoisz moją ciekawość?

Co do marszu zaś... Sam wiesz, że to był sukces. I dlatego się denerwujesz. Podobne tłumy, może nawet nieco większe, przypominam sobie z okazji wizyty JP2. Ale to nie były demonstracje tylko nabożeństwa - inne realia, inna organizacja. Natomiast tak wielkiej demonstracji w III RP jeszcze nie było. Może słynne przemówienie Gomułki w październiku 1956 na Placu Defilad zgromadziło porównywalną ilość ludzi. Ale za mojego życia nie przypominam sobie tak wielkiej demonstracji (a byłem na wielu). Więc wyjaśnij mi (to też ciekawe) co chcesz osiągnąć jakimiś naciąganymi na siłę złośliwościami, skoro jest rzeczą oczywistą, że ta demonstracja była ewidentnym sukcesem? Jesteś w stanie wyjaśnić?

Dwa proste pytania. Przerastają Cię czy dasz radę? :wink:
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Marmik »

Napoleon pisze: 2023-06-05, 19:10
Kontynuujesz czytanie bez zrozumienia, ale przy takim słowotoku...
Niby jakim? Przyglądnij się swoim wypowiedziom Marmik.
Zamiast docenić, że poświeciłem 649 znaków, by odświeżyć Ci pamięć (OK, daremnie :roll: )... zamiast cofnąć się kilkanaście postów, by zyskać cień szansy na iluminację... to tylko na tyle Cię stać?
Czemu nie jestem zdziwiony.
Różnimy się tym, że ja dokładnie wiem co napisałem. Ty nad bezładem swoich wpisów od dawna nie panujesz. Słowotok, czy wodolejstwo nie są tożsame z dużą ilością tekstu... ale może tego też nie wiesz?
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Piotr S. »

Napoleon pisze:
Kontynuujesz czytanie bez zrozumienia, ale przy takim słowotoku...
Niby jakim? Przyglądnij się swoim wypowiedziom Marmik.

Piotrze S., offtopujemy, ale niech tam. Nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie. A szkoda. Może jednak spróbujesz? "Sprzedawczykami" nazwałeś połowę populacji Polski (przynajmniej tę mająca prawa wyborcze). Więc powiedz mi, jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie, oczywiście jako ten "prawdziwy Polak", nie "sprzedawczyk" (itd.) z tą drugą połową? Zaspokoisz moją ciekawość?

Co do marszu zaś... Sam wiesz, że to był sukces. I dlatego się denerwujesz. Podobne tłumy, może nawet nieco większe, przypominam sobie z okazji wizyty JP2. Ale to nie były demonstracje tylko nabożeństwa - inne realia, inna organizacja. Natomiast tak wielkiej demonstracji w III RP jeszcze nie było. Może słynne przemówienie Gomułki w październiku 1956 na Placu Defilad zgromadziło porównywalną ilość ludzi. Ale za mojego życia nie przypominam sobie tak wielkiej demonstracji (a byłem na wielu). Więc wyjaśnij mi (to też ciekawe) co chcesz osiągnąć jakimiś naciąganymi na siłę złośliwościami, skoro jest rzeczą oczywistą, że ta demonstracja była ewidentnym sukcesem? Jesteś w stanie wyjaśnić?

Dwa proste pytania. Przerastają Cię czy dasz radę? :wink:
Nigdy bym nie poszedł na marsz Tuska sprzedajnego i kłamliwego szczura najbardziej prorosyjskiego polityka, premiera, który w latach 2007-2014 realizował proputinowską politykę , który zrezygnował z tarczy antyrakietowej tylko dlatego ,że to się nie podobało Putinowi podczas jego rozmów z Tuskiem . Tusk i jego wypowiedz - chcemy Rosji takiej jaką on a jest, na zawsze się to zapisze , ludzie będą pamiętać .Cała ta jego polityka spowodowała katastrofalne decyzje tj zmniejszenie armii , likwidacja jednostek na wschodniej ścianie , oddanie śledztwa w sprawie tzw katastrofy smoleńskiej w ręce Rosjan , wysprzedaż zakładów ,wyjazd setek tysięcy ludzi ,wzrost bezrobocia , zabranie pieniędzy z drugiego filaru OFE , podwyższenie wieku emerytalnego , to tylko drobna część tego co tu można przedstawić .
Ci wszyscy którzy popierają i akceptują powyższe działania przedstawione powyżej w skromnej ilości tak samo się w to wpisują i niczym się nie różnią od Tuska mało tego jest jeszcze gorzej to co przed marszem powiedział Frasyniuk "Szanowni Państwo, na dzisiejszy marsz idę z przesłaniem ZGODA BUDUJE OBALMY TE CH*JE. Widzimy się na marszu ***** ***" – napisał.
Drugi taki gagatek Andrzej Seweryn Drogie dziecko, pamiętaj, twoje zadanie jest im przypier....ć. Jesteś młody, na razie nie rozumiesz, co do ciebie mówię, ale już szybko zrozumiesz, jak będziesz miał kilkanaście lat albo nawet wcześniej. Już zrozumiesz, komu trzeba przypier....ć i nie zważać na nic. Tym wszystkim Trumpom, Kaczyńskim, Orbanom pier....nym trzeba przypier....ć. Żadnych dialogów chrześcijańskich, żadnego tam, wiesz, rozumienia, debaty, porozumienia. Nie, k...a. Faszystom trzeba przypier....ć, a nie dyskutować. Bo oni będą używali ten dialog, żeby ciebie zrobić w d..ę po prostu (...)".
Napoleonie to są grożby kto normalny używa takiego języka ? jeżeli tacy ludzie są na marszu i inni min. chora psychicznie tzw: babcia Kasia czy Marta Lempart to tacy ludzie są prymitywami którzy w łatwy sposób wysprzedają interes ogółu nie patrząc na skutki , ale co gorsza na te marsze przychodzą ludzie , których tam nigdy nie powinno być mianowicie sędziowie i prokuratorzy , gdzie później oni wydają wyroki przeciwko takim osobnikom jak Piotr Kraśko czy Włodzimierz Cimoszewicz obydwaj do tej pory nie ukarani za przestępstwa , które popełnili oni też chodzą na te marsze .
To wszystko pokazuje ,że tzw. Tuskowa elita używa wulgaryzmów i rynsztokowego komunikowania się z obywatelami. Marsz pogardy. To są słowa, które są adekwatne do zachowań, wypowiedzi tych, którzy są ikonami tego marszu.
Nie ma znaczenia czy było tam 200 tyś czy 300 tyś osób, aby rządzić trzeba wygrać wybory zaklinanie nic nie pomoże , gorzej będzie jak przyjdzie rozczarowanie po raz trzeci co wtedy zrobicie ? obawiam się ,że zostanie wam jedno ogłoszenie wszech i wobec ,że wybory są sfałszowane bo taką śpiewkę już rozpowszechniacie i kodujecie kłamliwie własnych wyborców na taki scenariusz.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Peperon »

Nie wiem czy robisz to za darmo, czy ktoś ci płaci, ale razem z "patryjotami z PiSu" stosujesz bolszewicką metodę obrzucania innych gównem, bo zawsze coś się przyklei.
Z tymi jednostkami na ścianie wschodniej to zalecałbym ostrożność, bo rządzący już zdążyli się skompromitować otwierając jednostkę zamkniętą za rządów PiS. Ale nawet tego nie sprawdzili przed tyradą pod adresem Tuska.
Na koniec powiem tak. Nie jestem zwolennikiem Tuska, jak niektórzy by chcieli, ale ten strach zwolenników PiSu aż bije po oczach. Szkoda tylko, że jedyną reakcją jest wzrost obietnic bez pokrycia oraz niesmaczny wprost wylew szamba na jego głowę. Pisiory chcą szacunku, a z gęb leje im się gówno. Szkoda, bo sami ograniczacie pole manewru tym, którzy chcieliby wypracować jakikolwiek kompromis z kłamcami kierowanymi przez Nowogrodzką.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Piotrze S., nie odpowiedziałeś na moje pytania. Więc?
Dla ułatwienia powtórzę:
1. Jeśli połowa społeczeństwa (lub nawet większość!) to "sprzedawczyki" itp., to jak sobie wyobrażasz rządzenie, jeśli wygrają ci "prawdziwi Polacy", tacy jak Ty?
2. Czy nie uważasz, że tymi "sprzedawczykami", skoro są jednak mimo wszystko w mniejszości (poparcie dla PiS i Konfederacji jest jednak w kolejnych sondażach nieco mniejsze niż na KO(PO), lewicę i Trzecią Drogę), mogą akurat być ludzie myślący tak jak Ty? Bo z tego co piszesz to "prawdziwych Polaków" jest w Polsce mniejszość. Jesteś świadomy absurdu twych twierdzeń?
3. Naturalną koleją rzeczy nasuwa mi się pytanie (trochę idąc śladem Peperona): Czy Ty w to naprawdę wierzysz co piszesz, czy sobie po prostu jaja robisz? Bo tego też wykluczyć się nie da. Pisanie takich bzdur na poważnie jest trudne. Wyjaśnisz mi to?

Piotrze S. Polityka PiS odciąga nas od Zachodu i ciągnie na Wschód. PiS w 2015 roku wygrał wybory m.in.dzięki Rosjanom. Którzy wspierając PiS wiedzieli co robią. Naprawdę jesteś ślepy na tyle, że tego nie widzisz? Mogę ci podać n ewidentnych przykładów współpracy ludzi PiS z rosyjskimi służbami. Więc? No i rzecz zasadnicza.Pis rządzi już prawie 8 lat (dwie kadencje). Ma podporządkowane służby, prokuraturę i co tam jeszcze. Nie certoli się z procedurami, nie przestrzega prawa. Więc dlaczego nie słychać o obciążających polityków opozycji dowodach?
Możliwości są dwie: Albo PiS i jego służby są nieudolne, albo nic nie było. Masz jakieś trzecie rozwiązanie? Czy "nic Cię nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne"?
Ale tu wracamy do pytania nr 1....
Zamiast docenić, że poświeciłem 649 znaków...
No właśnie Marmik - słowotok... Widzisz źdźbła w oku u innych a belki w swoim nie widzisz.
Nie ma znaczenia czy było tam 200 tyś czy 300 tyś osób, aby rządzić trzeba wygrać wybory...
Masz rację. I trzeba je wygrać w sytuacji, gdy prawie połowa Polaków albo demokracji nie chce, albo świadomie lub nie jest gotowa z niej zrezygnować. Ze wszelkimi tego konsekwencjami. Tu jednak pojawia się pytanie. Skoro aż tak dużo ludzi z demokracji gotowa jest zrezygnować, to ilu z nich jest gotowa nie uznać zwycięstwa zwolenników demokracji? Więcej niż połowa czołowych polityków PiS zarobiła już na mocne zarzuty prokuratorskie. Co zrobią ludzie, którzy mają świadomość iż od postawienia im tych zarzutów i więzienia (bardzo prawdopodobnego) chroni ich tylko władza, którą za chwilę mogą utracić? Co zrobią, by tą władzę mimo wszystko utrzymać bez względu na wszystko? Mając za sobą prawie połowę społeczeństwa, w tym takich ludzi jak Ty?
Na to pytanie też mi nie odpowiesz? Czy spróbujesz?
Nie jestem zwolennikiem Tuska, jak niektórzy by chcieli
Nie wiem dlaczego, ale partie utożsamiamy najczęściej z ich liderami. Ci są ważni, ale liczy się treść - ideologia ugrupowań itd. Ja liderów traktuję z dystansem i bez emocji. Z Tuskiem mam swe "porachunki" z czasów UW ( :wink: ) ale to w tej chwili nie ma kompletnie żadnego znaczenia.
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Maciej3 »

Nie wiem dlaczego, ale partie utożsamiamy najczęściej z ich liderami.
Bo liderzy mają znaczenie.
PIS bez "zbawcy narodu" nie istnieje. A na pewno nie w tej postaci co teraz. Może jakaś "partia zombi" ale na pewno nie to co teraz.
Co była warta PO bez Tuska było widać w czasach gdy Kidawa była kandydatem na prezydenta. Dla przypomnienia - Hołownia chyba nawet przebił wtedy PO. Mówię o partii, a nie samym kandydacie, bo to już nawet nie była żenada tylko coś jeszcze gorszego dla Kidawy.
Ewidentnie ani Schetyna ani Budka nie dawali rady sensownie poprowadzić partii. Przynajmniej jeśli mówimy o sondarzach. Tusk wrócił i efekty widać. Kto zamiast niego? Na pewno bez niego PO czy jak się tam teraz nazywa, będzie takie samo? Pozostaję sceptyczny.

Chyba tylko korwinowcom zmiana lidera wyszła i z nową twarzą idą ostro do przodu, mimo podobnej ideologii aczkolwiek z nieco innymi akcentami. Zobaczymy jak długo.

EDIT
A przekonywanie czekisty nie ma sensu. Jeśli mu płacą - to przecież nie zmieni narracji, bo wpływy zmaleją. A jak nie płacą tylko jest przekonany o słuszności swoich słów to myślisz, że zmieni danie pod wpływem argumentów?
Za długo jestem żonaty żeby wierzyć w takie "códa" :-D ( pisownia celowa ) jak zmiana zdania pod wpływem argumentów. Nie ważne jakich ;)
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Peperon »

No tak...
Z tym stażem to nieźle przyłożyłeś, ale brakło mi tu hasła, że: Babie nie przetłumaczysz. :diabel:
Tym bardziej, że niejednokrotnie żona zachowuje się, jak czekista...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Maciej3 »

Argument przyjęty i już się poprawiam.

Babie nie przetłumaczysz :D
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Piotr S. »

Napoleon pisze: Piotrze S., nie odpowiedziałeś na moje pytania. Więc?
Dla ułatwienia powtórzę:
1. Jeśli połowa społeczeństwa (lub nawet większość!) to "sprzedawczyki" itp., to jak sobie wyobrażasz rządzenie, jeśli wygrają ci "prawdziwi Polacy", tacy jak Ty?
2. Czy nie uważasz, że tymi "sprzedawczykami", skoro są jednak mimo wszystko w mniejszości (poparcie dla PiS i Konfederacji jest jednak w kolejnych sondażach nieco mniejsze niż na KO(PO), lewicę i Trzecią Drogę), mogą akurat być ludzie myślący tak jak Ty? Bo z tego co piszesz to "prawdziwych Polaków" jest w Polsce mniejszość. Jesteś świadomy absurdu twych twierdzeń?
3. Naturalną koleją rzeczy nasuwa mi się pytanie (trochę idąc śladem Peperona): Czy Ty w to naprawdę wierzysz co piszesz, czy sobie po prostu jaja robisz? Bo tego też wykluczyć się nie da. Pisanie takich bzdur na poważnie jest trudne. Wyjaśnisz mi to?
1. Wygrają ci którzy zdobędą większość w Parlamencie , a sprzedawczykami są ponieważ dopuścili się zdrady racji stanu dotyczy to polityków opozycji min również Tuska . Ponieważ Donald Tusk jawnie przeciwstawia się polskiej racji stanu; to sytuacja bezprecedensowa, by polityk pełniący tak wysoką funkcję międzynarodową niszczył wizerunek swojego kraju, propagując nieprawdziwe informacje na temat aktualnej władzy i rządu , groził min Polakom sankcjami za nieprzyjmowanie islamskich migrantów wielokrotnie naruszył standardy obiektywizmu i bezstronności, którymi powinien się kierować, jako szef Rady Europejskiej. "To sytuacja bezprecedensowa, by polityk pełniący tak wysoką funkcję międzynarodową niszczył wizerunek swojego kraju, propagując nieprawdziwe informacje na jego temat. Donald Tusk jawnie przeciwstawia się polskiemu interesowi narodowemu, polskiej racji stanu takie są fakty nie da się tego wymazać . Wszyscy ci którzy wpisują się w te i podobne działania popierając takie czyny oraz tzw polityków z opozycji którzy działają na szkodę polski są sprzedawczykami.
Najlepszym przykładem niech będzie głosowanie w sprawie budowy muru na granicy z Białorusią gdzie tzw opozycja jurgieltników zagłosowała przeciwko budowie podczas gdy w państwach bałtycki wszyscy w parlamentach byli za po za jedną osobą .
Tak nawet ci którzy byli reprezentantami Rosjan byli za budową muru a banda jurgieltników tzw opozycji w polskim parlamencie była przeciw i to jest jeden z głównych powodów dlaczego są dla mnie sprzedawczykami . Prosto jasno i na temat chyba zrozumiałeś ?

2.Ja mam zasadę ,że w życiu liczą się czyny , po czynach ich poznacie. Wszyscy , którzy jawnie szkodzą interesom polski i wpisują się antypolskie działania nie powinni mieć z polską nic wspólnego obojętnie czy to jest większość czy mniejszość bo decyduje racja stanu o czym na opozycji wielu już zapomniało .

3. To co pisze podaje z faktami jest to weryfikowalne nie do podważenia , bo z faktami się nie dyskutuje podczas gdy ty lejesz wodę z której nic nie wynika nie potrafisz
niczego wyłożyć najlepszym przykładem twoich konwersacji są te które prowadzisz z Marmikiem .

Dodano po 25 minutach 34 sekundach:
Napoleon pisze:

Piotrze S. Polityka PiS odciąga nas od Zachodu i ciągnie na Wschód. PiS w 2015 roku wygrał wybory m.in.dzięki Rosjanom. Którzy wspierając PiS wiedzieli co robią. Naprawdę jesteś ślepy na tyle, że tego nie widzisz? Mogę ci podać n ewidentnych przykładów współpracy ludzi PiS z rosyjskimi służbami. Więc? No i rzecz zasadnicza.Pis rządzi już prawie 8 lat (dwie kadencje). Ma podporządkowane służby, prokuraturę i co tam jeszcze. Nie certoli się z procedurami, nie przestrzega prawa. Więc dlaczego nie słychać o obciążających polityków opozycji dowodach?
Możliwości są dwie: Albo PiS i jego służby są nieudolne, albo nic nie było. Masz jakieś trzecie rozwiązanie? Czy "nic Cię nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne"?
Ale tu wracamy do pytania nr 1....
Większych bredni i bzdur nie da się już wycisnąć odpowiem tobie podobnie jak Tadeuszowi Klimczykowi. Jak to jest możliwe Napoleonie aby PiS był partią rosyjską i wygrał dzięki Rosjanom skoro ten sam PiS wysyła setki sprzętu wojskowego za miliardy $ dla armii ukraińskiej , która tym sprzętem młóci ruską armię tak tą samą ruską armię którego to państwo o nazwie Rosja wspiera PiS .
Pomyśl sobie teraz jakie bzdury ty i tobie podobni wypisujecie hipokryzja mało PO-wiedzane, aby coś takiego napisać trzeba być kompletnym betonem bo nie da się inaczej tego opisać.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: crolick »

Piotr S. pisze: 2.Ja mam zasadę ,że w życiu liczą się czyny , po czynach ich poznacie. Wszyscy , którzy jawnie szkodzą interesom polski i wpisują się antypolskie działania nie powinni mieć z polską nic wspólnego obojętnie czy to jest większość czy mniejszość bo decyduje racja stanu o czym na opozycji wielu już zapomniało .
Czy Pan Patriota z PiS mógłby proszę pisać nazwę kraju zwanego Polską z wielkiej litery - zgodnie z zasadami języka ojczystego?
Piotr S. pisze: państwo o nazwie Rosja
Wiadomo polska i Rosja.
Są priorytety.
:x
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
ODPOWIEDZ