Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Okręty Wojenne do 1905 roku

Moderatorzy: Marmik, crolick

Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7348
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Post autor: AvM »

دقهاية
The ship *Daqhayah* was one of the vessels in the Egyptian fleet during the reign of Khedive Ismail.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7348
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Post autor: AvM »

الاراهيمية
The ship *Al-Ibrahimiyya* traveled from Alexandria to Suez via the Cape of Good Hope.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7348
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Post autor: AvM »

سواكن
The ship *Sawakin*, one of the vessels of the Egyptian fleet during the reign of Khedive Ismail.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7348
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Post autor: AvM »

قليوب
The *Qalyub*: One of the ships of the Egyptian fleet during the reign of Khedive Ismail.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7348
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Post autor: AvM »

Steamer HEDJAZ
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7348
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Post autor: AvM »

SYDNEY pozniej KOFFIN ( كوفيت )
musze uzupelnic
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7348
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Post autor: AvM »

Australian then TAKA
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7348
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Post autor: AvM »

RODOLFO CONTE D'ABSBURGO poznie jSAMANNOUD
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Napoleon
Posty: 5187
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Post autor: Napoleon »

Co znaczy chaotycznie, to ze nie zrozumiales, albo nie jest tak napisane, tak jakbys chcail?
To znaczy dokładnie to co znaczy. I masz rację, że pewne rzeczy są dla mnie niejasne - więc się pytam. Bo tak jest z informacjami nieuporządkowanymi.
Co do tych kanonierek, to zrozumiałem, że obok numerów mogły mieć swe nazwy. W sumie byłoby to logiczne (tak można też było wywnioskować z tego co pisałeś) - stąd me pytanie.
A co do torpedowca, to jest to rzecz kompletnie nieznana. Tak się zastanawiam, czy rzeczywiście nie był to jakiś kuter parowy który tak sklasyfikowano by było "ładniej"? Choć konstrukcja stalowa i podawana przez Ciebie prędkość by temu zaprzeczała. Ciekawa sprawa.
Tak czy inaczej wielkie dzięki!!! Tylko jakbyś o tych kanonierkach coś jeszcze znalazł byłbym Ci wdzięczny, bo mnie intrygują.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7348
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Post autor: AvM »

Napoleon pisze: 2026-06-26, 10:01
Co znaczy chaotycznie, to ze nie zrozumiales, albo nie jest tak napisane, tak jakbys chcail?
To znaczy dokładnie to co znaczy. I masz rację, że pewne rzeczy są dla mnie niejasne - więc się pytam. Bo tak jest z informacjami nieuporządkowanymi.
Wyjatkowo tu jest wszytko uporzadkowane, zaczalem od duzych jednostek., skonczylem na transportowcach.
jesli chcesz dokladnny spis w 1882 too po prostu musisz sobie poukladac.
Napoleon pisze: 2026-06-26, 10:01 Co do tych kanonierek, to zrozumiałem, że obok numerów mogły mieć swe nazwy. W sumie byłoby to logiczne (tak można też było wywnioskować z tego co pisałeś) - stąd me pytanie.
Kanonierki maily nazwy na droge dostawczy.
Zadnie zrodlo egibskie, ani tez Archiv nie dodaja nazw.
Zreszta wynika to jednoznacznoie z tekstu.
Napoleon pisze: 2026-06-26, 10:01 A co do torpedowca, to jest to rzecz kompletnie nieznana. Tak się zastanawiam, czy rzeczywiście nie był to jakiś kuter parowy który tak sklasyfikowano by było "ładniej"? Choć konstrukcja stalowa i podawana przez Ciebie prędkość by temu zaprzeczała. Ciekawa sprawa.
Tak czy inaczej wielkie dzięki!!! Tylko jakbyś o tych kanonierkach coś jeszcze znalazł byłbym Ci wdzięczny, bo mnie intrygują.
Predkosc najprawdopobniej jest w milach ladowych nie morskoich.
Nie wiem co sie ma znalesc przy kanonierkach.
Sa wazniejsze problemy.
Napoleon
Posty: 5187
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Post autor: Napoleon »

Nie chodzi o to że coś "ma się znaleźć" bo przecież to kwestia dostępności do materiałów. Po prostu pytam się Ciebie, Andrzej, czy masz coś więcej na temat tych kanonierek. Te nazwy "na drogę" też by fajnie było znać. Rzecz jest arcyciekawa, a Ty masz materiały gdzie coś na ten temat można znaleźć (być może jesteś jedyny :wink: ). Dla mnie to ważny problem. Bo po lekturze tego co napisałeś, to najwięcej pytań budzą właśnie te kanonierki.
Zważ też, że Statesman's Year-Book miał całkiem sensowne informacje o flocie- ilościowe (choć przestarzałe).
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7348
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Post autor: AvM »

دسوق
DESSOUG
zawiozl iglice Cleopatry do USA
Stetek tez byl tam sprzedany
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2026-06-26, 20:05 przez AvM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7348
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Post autor: AvM »

Napoleon pisze: Nie chodzi o to że coś "ma się znaleźć" bo przecież to kwestia dostępności do materiałów. Po prostu pytam się Ciebie, Andrzej, czy masz coś więcej na temat tych kanonierek. Te nazwy "na drogę" też by fajnie było znać. Rzecz jest arcyciekawa, a Ty masz materiały gdzie coś na ten temat można znaleźć (być może jesteś jedyny :wink: ). Dla mnie to ważny problem. Bo po lekturze tego co napisałeś, to najwięcej pytań budzą właśnie te kanonierki.
Nazwy kanonierek sa w zalaczonych wycinkach z gazet. Innych nie ma.
Napoleon pisze: Zważ też, że Statesman's Year-Book miał całkiem sensowne informacje o flocie- ilościowe (choć przestarzałe).
Tak , ale co znaczy korweta , kanonierka , itd wg tegoz zrodla.
Odgadywanie tego, to jak dyskusja, co poeta mial na mysli.
Nawet jak masz wszystko podane na tacy, to stego nie akceptujesz.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7348
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Post autor: AvM »

1877
Flota egipska opuszcze Alexandrie z transportem wojska

Graphic - Saturday 12 August 1876
FAYOVA to EL FAYOUM (الفيوم )
EGY_1877.jpg
Illustrated London News - Saturday 07 July 1877
Illustrated London News - Saturday 07 July 1877.png
Graphic - Saturday 07 July 1877
The Graphic - Saturday 07 July 1877.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2026-06-26, 20:31 przez AvM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7348
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Flota Egipska w 1882 i wczesciej

Post autor: AvM »

i w 1884

The Graphic - Saturday 09 February 1884
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ