ORP Nurek

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
hanys
Posty: 53
Rejestracja: 2004-01-06, 08:17
Lokalizacja: Gorzów k.Oświęcimia

ORP Nurek

Post autor: hanys »

Witam wszystkich!!
Ponieważ dziobię sobie powoli model tegoż okrętu, mam pytanko. Dysponuję stosunkowo dobrymi planami tej jednostki z Modelarza, które niestety nie umiejscowiają uzbrojenia Nurka tzn. 2 k.m. na trójnożnych podstawach. Czy szanowni koledzy dysponują zdjęciami lub planami mogącymi rozwiać moje wątpliwości co do umiejscowienia tych że k.m.-ów? Byłbym szczerze zobowiązany. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hanys
Posty: 53
Rejestracja: 2004-01-06, 08:17
Lokalizacja: Gorzów k.Oświęcimia

Post autor: hanys »

Nikt mi nie pomoże?......... :(
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Raczej Ciebie to nie zadowoli, ale podam to co opisuje Pertek. 2 ckm typu Maxim umejscowine po jednym na rufie i dziobie. To z opisu nalotu na ten okręt.

Pozdrawiam
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

NUREK na próbach - raczej bez uzbrojenia.
Obrazek

Wrak NURKA w 1939 roku. NIe wiem, czy na dzobie jest miejsce na ckm.
Obrazek
Awatar użytkownika
hanys
Posty: 53
Rejestracja: 2004-01-06, 08:17
Lokalizacja: Gorzów k.Oświęcimia

Post autor: hanys »

Bardzo dziękuję!! Jakby coś się jeszcze znalazło, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Post autor: Waldek K »

Hanysie, czy możesz podać jakieś informacje np. w jakiej skali go robisz i z jakiego materiału oraz czy jest nadzieja, że zobaczymy gdzieś fotki Twojego modelu?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hanys
Posty: 53
Rejestracja: 2004-01-06, 08:17
Lokalizacja: Gorzów k.Oświęcimia

Post autor: hanys »

Waldek K pisze:Hanysie, czy możesz podać jakieś informacje np. w jakiej skali go robisz i z jakiego materiału oraz czy jest nadzieja, że zobaczymy gdzieś fotki Twojego modelu?

Pozdrawiam
Waldku, zacząłem go gnieść w kartonie, ale kiedy będzie to naprawdę nie wiadom... . Mam na warsztacie IJN Yukikaze, a i na niego mam bardzo mało czasu... . Pozdrawiam
tytus
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-14, 13:59

Post autor: tytus »

Witam!
Dopiero dołączyłem do forum więc się przedstawię.
Nazywam się Daniel mam 26 lat i zajmuję się modelarstwem (generalnie lotnictwo).
Ostatnio zainspirowany dioramą kolegi z forum modelarskiego, naszło mnie na okręty. Żeby pogodzić samoloty z okrętami postanowiłem popełnić dioramkę z Lublinem R-XIII w towarzystwie ORP "NUREK" (skala 1/72).
Nie chciałem zakładać nowego wątku, żeby nie zaśmiecać więc podłączę się pod kolegę hanysa. Poszykuję dokumentacji rysunkowej i fotograficznej tego okrętu (plany z Modelarza posiadam).
I prośba do hanysa, o ujawnienie fotek swojego modelu.
Z góry serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc!
Pozdrawiam
Dziadek
Posty: 646
Rejestracja: 2005-10-23, 17:52

Post autor: Dziadek »

Spróbujcie zasiać temat na jakiejś stricte modelarskiej stronie np. Konradus
www.konradus.com
kartonwork
www.kartonwork.pl
czy na Polskiej Witrynie Modelarskiej
www.modelarstwo.org.pl
Pozdrawiam modelarzy
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Post autor: Chemik »

a jeżeli diorama z eR-em, to lepszy byłby eks-torpedowiec Ślązak, bo pod koniec żywota służył jako cel w MDLot-cie :D
tytus
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-14, 13:59

Post autor: tytus »

Dzięki za zainteresowanie tematem.
Dziadek temat Nurka zasiałem na modelarskich forach wcześniej, ale na razie cisza, tylko z konradusa dostałem skierowanie tutaj, a konkretnie do Crolick'a.
Chemiku jeżeli zasmakuje w budowie okrętów, to niewykluczone, że i Ślązaka pomęczę. Na razie pozostanę przy Nurku, ze względu na gabaryty (Ślązak w 1/72 będzie strasznie duży w porównaniu z Lublinem, ale Latham by pasował).
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Tytusie - nie wiem kto Ci podał takową informację, ale jest ona błędna. Moją domeną są polskie podłodki i w kwestii NURKA niestety niewiele mogę Ci pomóc:
(1) W CAWie pod sygnaturą I.300.21.611 znajdują się plany NURKA (znane mi, ale ich nie posiadam)
- rysunek boczny w skali 1:100
- rysunek boczny z przekrojami w skali 1:25
(2) http://fow.pl/forum/viewtopic.php?p=72266#72266
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Post autor: Waldek K »

Crolicku, ja Cię "wkopałem" :wink: . Odbierz to jednak jako wyraz uznania Twoich zasług na polu badania historii naszej MW. Poza tym przesadzasz z tą skromnością. Przypominam sobie Twoje dokonania także na polu okrętów normalnie niezanużalnych :lol:
tytus
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-14, 13:59

Post autor: tytus »

Witam serdecznie wszystkich
Chcę podziękować crolickowi za pomoc. Teraz już wiem że w CAWie na bank coś mają, więc udam się tam na... cawe :-)
Podziękowania należą się też Waldkowi k, za to że "wkopał" crolicka.
Jestem Wam ogromnie wdzięczny.
Jeżeli uda mi się pozyskać kopie tych planów na pewno będę je przerysowywał w AutoCADzie, więc będę mógł się nimi podzielić, ale to może trochę potrwać.
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawostki na temat NURKA, proszę pisać.
Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Edward Teach
Posty: 804
Rejestracja: 2006-09-22, 23:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ORP Nurek

Post autor: Edward Teach »

hanys pisze:Witam wszystkich!!
Ponieważ dziobię sobie powoli model tegoż okrętu, mam pytanko. Dysponuję stosunkowo dobrymi planami tej jednostki z Modelarza, które niestety nie umiejscowiają uzbrojenia Nurka tzn. 2 k.m. na trójnożnych podstawach.
Czy kolega może zdradzić, w którym numerze Modelarza były plany nurka?

Z góry dziękuję.
Edward Teach www.pdf-model.pl
tytus
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-14, 13:59

Post autor: tytus »

Kolejne zdjęcie NURKA tym razem z NAC-u
http://img.audiovis.nac.gov.pl/PIC/PIC_1-W-2026.jpg
Tak się zacząłem zastanawiać nad umiejscowieniem na NURKU kół ratunkowych. Nie widać ich na żadnych zdjęciach ani planach.
Ja sobie zdaję sprawę z tego, że na Nurku stacjonowała elita polskiego ratownictwa morskiego, ale chyba chociaż jedno etatowe kółko im przysługiwało. Może na burtach były?
Edwardzie obecności hanysa w ostatnich dniach nie odnotowałem, więc pozwolę sobie odpowiedzieć na twoje pytanie:
jest to MODELARZ 2/2000 plany składają się z 1 A4 i 2 A3.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ