Hangar na typie Visby

Okręty Wojenne po 1945 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

ssykacz
Posty: 13
Rejestracja: 2005-07-08, 12:31

Hangar na typie Visby

Post autor: ssykacz »

Mam pewien problem. Wiem, że obecnie śmigłowiec Agusta/Westland A109M może być tankowany i przezbrojony na lądowisku, a magazyn wszystkich potrzebnych do tego urządzeń znajduje się w tylnej części nadbudówki nad wyrzutniami dla rakiet przeciwlotniczych.
Problem powstaje w przyszlości. Podobno poczyniono jakieś kroki ku temu, bo wyposazyć typ Visby w hangar, dzięki czemu smigłowiec będzie mógł stacjonować stale na jednostce. W takim przypadku hangar rozkładany, czy teleskopowy (chyba tak to się fachowo nazywa) nie wchodzi w grę, bo zakłócałby sylwetkę "stealth".
Co wieej za nadbudówką planuje się umieścić kontenery z pionowymi silosami VLS dla rakiet przeciwlotniczych Rb23 BAMSEA lub ESSM. Ale to chyba nie zajmie aż tak dużo miejsca, by nie zmieścić pod pokladem lotniczym hangaru. Wszak na innych korwetach, chyba argentyńskich MEKO-140, udowodniono że na tak małych jednostkach mozliwe jest umieszczenie hangaru.

Moje pytanie jest nastepujące. Czy ktoś coś wie na temat tych planów? Z tego co ja się zorientowałem, to hangar miałby być zrobiony podczas modernizacji po wejsciu wszystkich korwet typu Visby do sluzby.
ODPOWIEDZ