Nowe książki i czasopisma (1)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
sian
Posty: 36
Rejestracja: 2005-04-11, 22:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sian »

ZzB pisze:OW54 sygnalizuje błąd otwarcia obrazka na pierwszej stronie (ale mam acrobata 6 więc tu może być ból), pozostałe strony widzę normalnie.
Tu nie wiem dlaczego. U mnie jest OK. Spróbuj proszę ściągnąć jeszcze raz.
ZzB pisze:Z drugim plikiem jest gorzej - albo sciąga się nie do końca (z tym, że podczas ściągania nie mam błędu, czyli już zostal wgrany na serwer z błedem), albo nastąpił błąd podczas jego tworzenia bo w ostatnich bajtach pliku znajduje się klauzula:
<!-- System limits exceeded - Przekroczono limity systemowe dla tego pliku -->
Tu wiem dlaczego - serwer ogranicza czas na ściągnięcie pliku do 2 minut. Gadałem z Interią - chłopaki mają zmienić na jakąś sensowniejszą wartość.

Dzięki bardzo za informacje! :spoko:
Uściski jak pociski
Sian
Awatar użytkownika
sian
Posty: 36
Rejestracja: 2005-04-11, 22:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sian »

Zmienione na 10 minut. Jeżeli jeszcze to za mało, proszę dajcie znać. Ma ktoś jeszcze jakieś problemy z downloadem?
Uściski jak pociski
Sian
Awatar użytkownika
Suvorov
Posty: 94
Rejestracja: 2004-01-25, 08:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Suvorov »

Nikt jeszcze chyba o tym nie wspominał, a w serii "z kotwiczką" ukazało sie kilka pozycji:
- Max Valentiner "U-38" ,
- Wilhelm Marshall "Uwaga torpeda! Pal!" ,
- Fritz Brustat-Noval "Ali Cremer: U-333" ,
- Borghese "Morskie Diabły".
Co ciekawe, książki są w księgarniach od ok. miesiąca, a na witrynie TGW o nich ani śladu ...
Pozdrawiam
SH
karolk

Post autor: karolk »

10 minut, oj, a ja właczyłem na modemie, to nie ma szans :?
karolk

Post autor: karolk »

zgodnie z oczekiwaniem po określonym terminie transmisja out i ściąganie zarwane, ech informatycy nowej daty :?
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Suvorov pisze:Nikt jeszcze chyba o tym nie wspominał, a w serii "z kotwiczką" ukazało sie kilka pozycji:
- Max Valentiner "U-38" ,
- Wilhelm Marshall "Uwaga torpeda! Pal!" ,
- Fritz Brustat-Noval "Ali Cremer: U-333" ,
- Borghese "Morskie Diabły".
Co ciekawe, książki są w księgarniach od ok. miesiąca, a na witrynie TGW o nich ani śladu ...
Pozdrawiam
SH
Witryna TGW nie jest już poprawiana. Chyba firma ta ma jakieś kłopoty. Można je odszukać w innych księgarniach internetowych.
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

W specjalistycznych księgarniach i kioskach pojawiło się nowe (ukazuje się od 2004 roku) czasopismo rosyjskie Istorija Korablja z podtytułem Al'manach po istorii sudostrojenija i flotow mira. Podana jest strona WWW wydawcy: http://www.historyship.ru, gdzie działa bardzo młode forum okrętowe (kudy mu do naszego!).
JB
Awatar użytkownika
sian
Posty: 36
Rejestracja: 2005-04-11, 22:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sian »

Suvorov pisze:Nikt jeszcze chyba o tym nie wspominał, a w serii "z kotwiczką" ukazało sie kilka pozycji:
- Max Valentiner "U-38" ,
- Wilhelm Marshall "Uwaga torpeda! Pal!" ,
- Fritz Brustat-Noval "Ali Cremer: U-333" ,
- Borghese "Morskie Diabły".
Co ciekawe, książki są w księgarniach od ok. miesiąca, a na witrynie TGW o nich ani śladu ...
Mam na stronie pierwsze sześć rozdziałów "U-38", jeden "Uwaga torpeda! Pal!" (będzie sześć) i będzie pięć "Morskich Diabłów". Powinno mi się udać dziś wrzucić brakujące rozdziały Marshalla, a Borghese w najbliższym tygodniu.
Uściski jak pociski
Sian
Awatar użytkownika
sian
Posty: 36
Rejestracja: 2005-04-11, 22:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sian »

karolk pisze:10 minut, oj, a ja właczyłem na modemie, to nie ma szans :?
Huh, a co to jest modem? :P

A serio to jeszcze pomęczę o zwiększenie tego czasu. Polecam też jakiegoś GetRighta czy innego usprawniacza downloadu - wtedy po zerwaniu połączenia można zacząć od miejsca w którym zerwało a nie od początku.
Uściski jak pociski
Sian
Awatar użytkownika
Slaw
Posty: 929
Rejestracja: 2004-03-28, 12:01
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Flotylla pińska

Post autor: Slaw »

JB pisze:
Zelint pisze:..."Flotylla rzeczna Polskiej Marynarki Wojennej w Pińsku 1925-1935" cena 34,70zł Autor: Ireneusz Bieniecki ...
Dziwne są ramy czasowe opisywanego okresu, kojarzy mi się z dwiema socjalistycznymi pięciolatkami. Nie bardzo widzę w historii Flotylli Rzecznej w Pińsku przełomowych wydarzeń w granicznych latach.
JB
Czy może ktoś już przeczytał (lub czyta) tą książkę . Czy jest warto ją kupować ?
Slaw
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Flotylla pińska

Post autor: JB »

Slaw pisze:Czy może ktoś już przeczytał (lub czyta) tą książkę . Czy jest warto ją kupować ?
Sławku, oto kilka wypowiedzi na jej temat. Myślę, że Ciebie szlag trafi jak popatrzysz na niechlujne zdjęcia i podpisy pod nimi.
JB pisze:Przeczytałem ją z zainteresowaniem, autor opiera się na źródłach (dokumenty z CAW) lub opracowaniach (głównie Dyskant). Niestety nie umie (nie chce?) skrytykować nieścisłości Dyskanta i je powiela. Czasami dochodzi do absurdalnej sytuacji (np. przy opisie silników monitorów typu "Warszawa"), tzn. opierając się na dokumentach pisze jedno, a trochę dalej sobie przeczy (przepisując za Dyskantem). Słaba jest też strona ilustracyjna książki (błędne podpisy pod fotografiami) i mało jest materiałów o okrętach i jednostkach pomocniczych Flotylli. Zarzut dotyczący tytułu podtrzymuję, ale wielbicielom PMW II RP książkę polecam.
Ksenofont pisze:
JB pisze:...Słaba jest też strona ilustracyjna książki (błędne podpisy pod fotografiami)... Aby nie być gołosłownym, fotografia z tej książki (notabene pojawia się dwukrotnie):
Obrazek
Według mnie podpis powinien brzmieć: Jednostki Portu Wojennego w Modlinie, od prawej: holownik "Neptun", motorówka Nr. 3 i motorówka "Oleńka" (ok. roku 1925).
JB
A dwie strony dalej, to samo zdjęcie [!!!!!] podpisane jest jeszcze inaczej ;)
Książka rzeczywiście raczej słaba, tytuł bezsensowny, niczym nie uzasadniony, w doatku nie mający zbyt dużo wspólnego z treścią (Jest to po prostu historia Flotylli Pińskiej od momentu regularnego powstawania dokumentów (to jest ten 1925 rok). Sądząc po sygnaturach i bibliografii pisano ją w głębokich latach osiemdziesiątych, więc pewnie autorowi - wówczas najprawdopodobniej oficerowi politycznemu - zakazano pisać o przygotowaniach Flotylli do wojny (bo za dużo tam spraw sowieckich) - stąd rok 1935.
Książka jest dość... naiwna. Nie dochodzi do żadnych wniosków, ma mnóstwo błędów literowych (nagminnych w datach, a więc możliwych także w danych liczbowych) ikonografia jest po prostu żałosna...
No i zestaw cytowanych książek...
żeby nie być gołosłownym:

Celem tego programu było osłabienie rewolucyjnej Rosji i doprowadzenie do odgrodzenia się od niej pasem sfederowanych z Polską państw. Cel ten pokrywał się z interesami klasowymi polskich właścicieli wielkich majątków ziemskich na obszarach wschodnich. Realizacja planów federacyjnych była zamaskowaną formą ekspansji na ziemie etnicznie obce, gdzie mimo pewnych wpływów polskiej kultury dominowała odrębna kultura i język oraz odrębne poczucie narodowe. Program federacyjny można uznać za próbę utworzenia na tych obszarach nowego systemu politycznego, bez liczenia się z wolą narodów zamieszkujących te ziemie. Obie koncepcje godziły w zdobycze Rewolucji Radzieckiej i nie uwzględniały procesów narodowo twórczych.
A jaka bibliografia: M. Leczyk, Kształt spoleczno-polityczny II Rzeczypospolitej (J918-1923), Warszawa 1973,
H. Zieliński, Historia Polski 1914-1939, Wrocław 1982,
R. Wapiński Spory o kształt społeczny i narodowy Polski Odrodzonej, „Z perspektywy 65 lat" 1982,
A. Czubiński, Najnowsze dzieje Polski 1914-1983, Warszawa 1987.
...
Pozdrawiam
Ksenofont
JB
karolk

Post autor: karolk »

Huh, a co to jest modem?
to taka płytka z napisem "Drogi Internet" wkładana do komputera przez sprzętowca, ale pojęcia nie mam, co to jest? :czarodziej: pewne jest jednak, że można spokojnie dopisać "nie nadaje się do ściągania OW" :D
Awatar użytkownika
Suvorov
Posty: 94
Rejestracja: 2004-01-25, 08:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Suvorov »

Jeszcze jedna nowość z serii "z kotwiczką":

Dan V. Gallery "Na stanowiska startowe !"
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Tą ostatnią już "zaliczyłem" i ... opowieści morskiego kowboja z cyklu Made in USA is the best. :lol:
ale przeczytac trzeba.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Witam!
w kioskach i salonach prasowych pojawił się nowy kwartalnik poświęcony wojskom lądowym: pt "Poligon".
Cena 14,50 zawartość - ciekawa. M.in:
Wojska lądowe Szwajcarii,
Jak powstał T-72,
6. pułk pancerny "Dzieci Lwowskich" Piedimonte San Germano,
Czołg piechoty Churchill,
Legiony turmeńskie w Wehrmachcie,
Historia polskiej radiolokacji,
Broń Maszynowa w wojskach II RP - 66-72 i wiele innych.
Szczególnie ciekawy jest artykuł "Polska obrona przeciwpancerna w okresie międzywojennym" autorstwa Tymoteusza Pawłowskiego.
O nowym piśmie zawiadamia nie mający z nim nic wspólnego ;) ;-) :D
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
sian
Posty: 36
Rejestracja: 2005-04-11, 22:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

OW nr 75

Post autor: sian »

Uściski jak pociski
Sian
Zablokowany