Samochody pancerne dla Policji

BTR60
Posty: 20
Rejestracja: 2005-11-19, 21:16
Lokalizacja: Świnoujście

Samochody pancerne dla Policji

Post autor: BTR60 »

Witam ktoś wie jakie wozy pancerne ma Polska i Niemiecka Policja ??
Po za tym czy Rosomak jest przewidziany jako transporter dla Policji Polskiej czy nadal używamy SKOTA
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Rosomak jest wozem wojskowym a nie policyjnym.
Ani Policja ani wcześniej Milicja nie używały SKOT-ów - mieliśmy tylko kilkanaście (kilkadziesiąt?) transporterów BTR-60PB; dwa takie jeszcze parę lat temu w Płocku były, ale już się chyba skończyły...
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Milicja używała SKOT-ów w niewielkej ilości (chyba do czasu otrzymania w darze od ZSRR BRT-60).
Emden
Posty: 759
Rejestracja: 2004-07-08, 15:22

Post autor: Emden »

Dziki pojdą do policji?
BTR60
Posty: 20
Rejestracja: 2005-11-19, 21:16
Lokalizacja: Świnoujście

odp

Post autor: BTR60 »

Z tego co wiem niemcy chyba używają transportera Fusch jako wozu pancernego policji ale nie jestem pewny czy mam racje.
krzysiek

Post autor: krzysiek »

No to jakie w końcu wozy ma teraz nasza policja? Chyba mi nie powiecie, że antyterroryści nie mają żadnych do dyspozycji?
BTR60
Posty: 20
Rejestracja: 2005-11-19, 21:16
Lokalizacja: Świnoujście

może mają może nie

Post autor: BTR60 »

Pewnie coś tam mają...
Mam pewną gre na PC i w niej jest pewna misja gdzie trzeba złapać bandytów którzy, napadli na bank do szturmu w tej grze używam 3 kołowego Transportera Policji "Lusch'' bo to gra dzieje sie w niemczech pozatym pakuje do niego 8 AT i podjerzdżam transpotretem pod bank heheh to tylko gra. :)

Ale w niej pokazane jest jak niemcy wykorzystują transporter opancerzony serii Lusch.... jako ohorona przed ostrzałem i jako dowóz AT do miejsca zdarzenia. ;)
Zablokowany