Ankieta - książka K.Gerlacha

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Czy jesteś zainteresowany nabyciem książki Krzysztofa Gerlacha

Czas głosowania minął 2006-02-10, 10:25

tak
27
84%
nie
0
Brak głosów
najpierw chcę obejrzeć
5
16%
 
Liczba głosów: 32

Przezdzieblo
Posty: 132
Rejestracja: 2004-01-20, 18:27

Post autor: Przezdzieblo »

Paweł Przeździecki
Ostatnio zmieniony 2006-02-02, 18:47 przez Przezdzieblo, łącznie zmieniany 1 raz.
Koli
Posty: 11
Rejestracja: 2004-01-20, 13:40

Post autor: Koli »

Skoro kupiłem z archiwaliów wszystkie MSIO w jakich byly artykuły KGerlacha, to tym bardziej chetniej kupie jego książkę.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Kupię!
Co więcej, nie tylko kupię, ale pomogę wydać - jestem redaktorem serii "wojennej" w porządnym, naukowym wydawnictwie.
Jeszcze raz proszę o kontakt:
na priva albo na adres meilowy: anabaza[at]wp[dot]pl

Tymoteusz Pawłowski
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

z mila checia, tym bardziej jezeli ma to byc publikacja w niezbyt sporym nakladzie. J. Jednacz
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

admiralcochrane pisze:Zdaje mi się, że zamawiamy książkę, ale nie wiemy, czy potencjalny autor wogóle do takowej się przymierza :wink:
To nie jest zamawianie (niestety) - tylko raczej pewien rodzaj "presji" na autora (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) by zachęcić go do podjęcia decyzji o wydaniu.
Awatar użytkownika
sian
Posty: 36
Rejestracja: 2005-04-11, 22:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sian »

Ja także jestem bardzo zainteresowany.

Chciałbym jednak zastrzec, że ostateczną decyzję podejmę po poznaniu ceny, bo napewno to będzie fajna oferta, ale - niestety - nie na każdą fajną ofertę mnie stać.

Sebastian Węglarczyk
Uściski jak pociski
Sian
PiotrG
Posty: 195
Rejestracja: 2004-02-13, 12:33
Lokalizacja: Komorów

Post autor: PiotrG »

Poczytać o czasach, kiedy powietrze było jeszcze nieskażone spalinami – pewno, że tak.
Proszę o dopisanie do listy wywierającej „nacisk”. :-)

Piotr Głodkiewicz
Adam
Posty: 1745
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Post autor: Adam »

MiKo pisze: To nie jest zamawianie (niestety) - tylko raczej pewien rodzaj "presji" na autora (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) by zachęcić go do podjęcia decyzji o wydaniu.
A nie dotyczy czasem chęci zakupienia zapowiadanego, "domowego" wydawnictwa którego nakład planowany do 5 egzemplarzy?? Pewnie już teraz ten nakład uległ co najmniej podwojeniu ;)
Książka swoją drogą - też każdy kupi
maciej432
Posty: 28
Rejestracja: 2004-08-14, 12:49

Post autor: maciej432 »

Z wielką przyjemnością !!!
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

ale jaka ksiazke? :o
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

to wielka tajemnica ale co tam w końcu Gerlach... to troche jak kupować mercedesa...
Adaś
Posty: 90
Rejestracja: 2005-12-04, 13:14

Post autor: Adaś »

Jeden egzemplarz dla mnie.
W końcu fregata pod żaglami to jeden z uniwersalnych kanonów piękna.
Adam Lipiński.
czesław.g
Posty: 165
Rejestracja: 2005-08-02, 18:54
Lokalizacja: gdańsk

Książka K.Gerlacha

Post autor: czesław.g »

Jeżeli książka jest napisana tak jak wszystkie artykuły w MiSO to warto ja mięć w swoich zbiorach . Kiedy będzie w sprzedaży
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Witam,

Chyba można powiedzieć, że to bybyło na tyle jeśli chodzi o ankietę (myślałem, że znajdzie się trochę więcej osób).

Sorki, że nie napisałem do końca o co chodzi - dla przypomnienia:
Krzysztof Gerlach pisze:....Natomiast już niedługo, kiedy cykl o okrętach flagowych Nelsona w MSiO dojdzie do pewnej jednostki, zaproponuję BARDZO NIELICZNYM gotowe już opracowanie na temat największej bitwy fregat epoki napoleońskiej, z rzutami z góry i bocznymi wszystkich okrętów uczestniczących w tym starciu, licznymi mapkami itd. Nie jest i nie będzie to formalne wydawnictwo, tylko ksero oryginału po kosztach odbitek, listwy spinającej i przezroczystych kartek okładki, czyli dokładnie po kosztach własnych. Zapewniam jednak, że może zainteresować wyłącznie hobbystów epoki żaglowej i to na tyle zapalonych by przejść przez 50 stron z historii, techniki, biografii, opisów manewrów itp. Szacuję, że w Polsce znajdę "około" pięciu czytelników i taki też przygotowałem nakład. Z pozdrowieniami, Krzysztof Gerlach
Tak czy owak znalazło się 30 chętnych do "przebrnięcia" ;) przez te 50 stron. Trochę to za mało do wydania (nasze FOW ciągle małym jest), ale gdyby coś się zmieniło odnośnie planów wydawniczych, to czekamy na sygnał.
mickar
Posty: 9
Rejestracja: 2006-01-10, 18:33

Post autor: mickar »

spóźniłem sie bo dawno nie byłem... TAK, TAK, TAK, ... MSiO kupuje głównie dla artykułów pan Gerlacha - to jedyna chyba osoba pisząca tak o żaglowych czasach!!! aż sie kiedyś zastanawiałem nawet czy czasem czegoś nie wydał. Lubie go zwłaszcza za perfekcyjną znajomość techniki i wszelkich "bebechów" - co i mnie najbardziej kręci[/img]
maw
Posty: 101
Rejestracja: 2005-01-19, 11:03
Kontakt:

Post autor: maw »

MiKo pisze:Witam,

Chyba można powiedzieć, że to bybyło na tyle jeśli chodzi o ankietę (myślałem, że znajdzie się trochę więcej osób).

Sorki, że nie napisałem do końca o co chodzi - dla przypomnienia:
Krzysztof Gerlach pisze:....Natomiast już niedługo, kiedy cykl o okrętach flagowych Nelsona w MSiO dojdzie do pewnej jednostki, zaproponuję BARDZO NIELICZNYM gotowe już opracowanie na temat największej bitwy fregat epoki napoleońskiej, z rzutami z góry i bocznymi wszystkich okrętów uczestniczących w tym starciu, licznymi mapkami itd. Nie jest i nie będzie to formalne wydawnictwo, tylko ksero oryginału po kosztach odbitek, listwy spinającej i przezroczystych kartek okładki, czyli dokładnie po kosztach własnych. Zapewniam jednak, że może zainteresować wyłącznie hobbystów epoki żaglowej i to na tyle zapalonych by przejść przez 50 stron z historii, techniki, biografii, opisów manewrów itp. Szacuję, że w Polsce znajdę "około" pięciu czytelników i taki też przygotowałem nakład. Z pozdrowieniami, Krzysztof Gerlach
Tak czy owak znalazło się 30 chętnych do "przebrnięcia" ;) przez te 50 stron. Trochę to za mało do wydania (nasze FOW ciągle małym jest), ale gdyby coś się zmieniło odnośnie planów wydawniczych, to czekamy na sygnał.
WCHODZĘ W TO !!!
Bardzo chciałbym się znaleźć wśród tych wybranych, poproszę.
Maciej Wachowski
ODPOWIEDZ