polemika Malak-Cynk w "Lotnictwie"

Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Jaja Wam powyrywam - ale dopiero rano jak strzeźwieję :P
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Mitoko, wyluzuj – mnie się ta nasza dyskusja podoba, bo w odróżnieniu od Panów JBC i M dyskutanci używają (a przynajmniej starają się używać :P ) argumentów merytorycznych, szukają faktów, dokonują ich interpretacji (nieważne czy dobrej czy złej, ale że W OGÓLE), powstają jakieś konstrukcje myślowe, teorie, hipotezy... no i w sumie bez osobistych wycieczek :)
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Ja nie mam nic przeciw dyskusji - ale te osobiste ALE niech prowadzą poza tematem
Gość

Post autor: Gość »

Oj Mitoko, po pierwsze mam świadomość zaśmiecania wątku - sam Cię przecież poprosiłem o zrobienie porządku (taki to smutny los moderatora).
Po drugie - jakoś to się wiąże z tematem, a wycieczek osobistych tutaj nie ma.
Po trzecie - jaj nam nie powyrywasz, bo Ty jesteś na Wybrzeżu, a my w Krakowie i Warszawie :P

Pozdrawiam, sugeruję aspirynę i dużo napojów :)

X
Gość

Post autor: Gość »

Tu Witos
A ja wam mówie, że czas obu panów (JBC i prof M) mija. Teraz My!!!!. Wykorzystujac posiadaną wiedzę i dostępność do źródeł spróbujmy (być może z odrębnymi zdaniami współautorów) napisać rok po roku co się faktycznie stało z polskim lotnictwem wojskowym w latach 1918 - 1939. Wskażmy możliwe kierunki rozwoju i niewykożystane szanse. Przeanalizujmy decyzje i ich skutki podejmowanych przez władze wojska i Dep Areo. Koncentrując się przy tym nie na cechach charakterologicznych ówczesnych aktorów gry decyzyjnej tylko właśnie na meritum problematyki zbrojeń lotniczych i organizacji naszej siły powietrznej.

Pierwsze zagadnienie to optymalna organizacja lotnictwa od I 1919 do I 1921 oraz jego wyposażenie. Czy potrzeba było organizowac tak dużą liczbę małych eskadr? Czy brać każdy samolot w zasięgu ręki czy też koncentrować uwagę na kilku wybranych typach ( np: triada - Spad XIII/Slamson/Breguet XIV)?

Czekam na wasze zdanie na powyższą propozycje i uwagi odnoszące sie do powyższego zagadnienia.

Pozdro
Witos
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Xeno:

1. Mitoko to może próbować "korespondencyjnie" - tzn. w stylu Yakuzy każe nam sobie samodzielnie... :P
2. a dlaczego zapomniałeś o MOIM mieście, hę? A chcesz mieć benzynę w baku? :P
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

X-men Anonymous pisze:Pozdrawiam, sugeruję aspirynę i dużo napojów :)
W dniu kiedy będę potrzebował czegoś takiego po piciu chyba się załamię.
Moja kobieta wiecznie się wścieka iż następnego dnia wstaję jakby nigdy nic, conajwyżej jestem głodny
Darth Stalin pisze:2. a dlaczego zapomniałeś o MOIM mieście, hę? A chcesz mieć benzynę w baku? :P
Jak to miło że mnie nie możesz tak szantażować :P
Anonymous upierający się że jest Witosem pisze:Tu Witos
A ja wam mówie, że czas obu panów (JBC i prof M) mija. Teraz My!!!!.
Czas JBC na pewno minął - chyba pisze dlatego iż gdyby przestał to młode pokolenie "zjadłoby go" za Jego podejście do historii.
Malak w zasadzie nigdy nie był do końca osobą koncentrującą się wyłącznie na tym temacie.
Mamy 3 książki (1989, 1990 i 2005) - fakt faktem jedne z nielicznych w naszym kraju z tak porządną bibliografią.
Anonymous upierający się że jest Witosem pisze:Wykorzystujac posiadaną wiedzę i dostępność do źródeł spróbujmy (być może z odrębnymi zdaniami współautorów) napisać rok po roku co się faktycznie stało z polskim lotnictwem wojskowym w latach 1918 - 1939. Wskażmy możliwe kierunki rozwoju i niewykożystane szanse. Przeanalizujmy decyzje i ich skutki podejmowanych przez władze wojska i Dep Areo. Koncentrując się przy tym nie na cechach charakterologicznych ówczesnych aktorów gry decyzyjnej tylko właśnie na meritum problematyki zbrojeń lotniczych i organizacji naszej siły powietrznej.

Pierwsze zagadnienie to optymalna organizacja lotnictwa od I 1919 do I 1921 oraz jego wyposażenie. Czy potrzeba było organizowac tak dużą liczbę małych eskadr? Czy brać każdy samolot w zasięgu ręki czy też koncentrować uwagę na kilku wybranych typach ( np: triada - Spad XIII/Slamson/Breguet XIV)?

Czekam na wasze zdanie na powyższą propozycje i uwagi odnoszące sie do powyższego zagadnienia.
Koncepcja jest właściwa - ale sugerowałbym w takim wypadku prowadzenie oddzielnych tematów by znów pewne dyskusje nam się nie wymieszały zanadto i nie zmieniły kierunku dyskusji.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Zelint pisze:
Mitoko pisze: Nie żartuję - studium dolnopłata z VI-ką mogło dać szacunkowe osiągi na poziomie P.11 (vide D.XXI)
Chodziło mi o to, że powiedziałeś, że mamy P.24 tak jakby P.24 mógł zastąpić dolnopłat z chowanym podwoziem.
/.../
Koledzy, powtarzamy tu argumenta raz po raz.

Niestety.
P 24 to przecież grat.

2.
Jaja Wam powyrywam - ale dopiero rano jak strzeźwieję
ROTFL
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Mitoko pisze:
Darth Stalin pisze:2. a dlaczego zapomniałeś o MOIM mieście, hę? A chcesz mieć benzynę w baku? :P
Jak to miło że mnie nie możesz tak szantażować :P
Już niedługo... :D
Możejki są nasze, za chwilę ten cały Lotos zwiędnie i też się go przyłączy... :lol: :P
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Zablokowany