Hawki i Royal Navy w Rębiechowie

Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Hawki i Royal Navy w Rębiechowie

Post autor: Toff »

Wracałem dziś wieczorem z rundki rowerowej po Kaszubach i przejeżdżając obok lotniska w Rębiechowie o mało nie spowodowałem dwóch wypadków.
Pierwszego, gdy jakieś 50 metrów nad moją głową, z za moich pleców śmignął lądujący Boeing LOTu.
Drugiego, gdy na ulicy dałem po hamulcach, bo za budynkiem dworca na przestrzeni postojowej lotniska dostrzegłem dwa, lśniąco granatowe... Hawki! Jestem prawie pewien, że to właśnie Hawki, choć stały dość daleko, a ja wzrok mam bynajmniej nie sokoli (dlatego oznaczeń już nie dojrzałem).
Ktoś wie, co mogą tu robić?
Ja łączę je z czymś na kształt naszych Jak'ów-40, z brytyjską kokardą na kadłubie i wielkim napisem ROYAL NAVY powyżej, które to coś stało znacznie bliżej (pomiędzy innymi cywilami) i było już dokładnie widoczne.
Ostatnio zmieniony 2006-06-26, 23:32 przez Toff, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pogodny
Posty: 25
Rejestracja: 2005-12-22, 14:43

Post autor: pogodny »

To ja mam pytanie czy to byly - Hawki czy Skyhawki. W tytule masz Skyhawk (czyli A-4), w tresci Hawki (angielskie moga byc tylko Hawki - bo SkyHawków nie mieli)

Pozdr.
Pawel
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Toff »

Uuuups...

W tytule jest błąd, już poprawiam.

Natomiast słyszałem w radiu iż jakieś ćwiczenia wspólne Hawk'ów z MiG'ami-29 w Malborku się odbywają.
Awatar użytkownika
fireman
Posty: 22
Rejestracja: 2006-05-21, 14:09
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: fireman »

Nie tylko , przyleciały też Tornada F3 z 43 eskadry RAF na wspólne ćwiczenia z 41 eskadrą z Malborka
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Zablokowany