Zakres recenzji?

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Zakres recenzji?

Post autor: pothkan »

Np.:

http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?p=80775#80775

Temat został umieszczony przez autora w "opracowaniach". Nie jest to obszerna recenzja, a raczej krótka notka (mająca zasygnalizować opinię na temat danej książki). Moim zdaniem jednak "kwalifikuje się" do działu Recenzji... ale wolę się skonsultować. Tzn. proponuję, aby do tego działu przenosić wszystkie tematy omawiające określone pozycje książkowe lub artykuły.

Przy okazji, Poszukuję wypadałoby dać na dół, a Recenzje wyżej (pod Opracowania). No i chronologicznie uporządkować górne trzy działy, co już gdzieś zelint przypominał niedawno. Podobnie z wymianą forum PMW & Orzeł na PMW 1918-1947 i od 1945 (tzn. w kraju i współczesna). Tyle że trzeba by się zastanowić, co np. z okrętami Wazów (do Epoki żagla i pary?) czy tematami przełomowymi (np. powrót ptaszków).
Gość

Post autor: Gość »

Już łapki swędzą do mieszania :D :-) najlepiej zostawcie tak jak jest i to na następne 10 lat.
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Zapomniałem że tu nie trzeba się logować to byłem ja Jarząbek :)
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

Ulepszać, zmieniać, bo skostniejemy, ale bez rewolucji! A prekursorami zmian powinni być młodzi.
JB
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

JB pisze:Ulepszać, zmieniać, bo skostniejemy, ale bez rewolucji! A prekursorami zmian powinni być młodzi.
JB
To ja proponuje dół wrzucić na górę, a górę do dołu.
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

I najlepiej żeby byli to ludzie młodzi i konstruktywni.
JB
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

..konserwatywni, dobrze słyszałem? :-D
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
G. Cz.
Posty: 183
Rejestracja: 2008-04-03, 09:32

Post autor: G. Cz. »

A tak z ciekawości zapytam - gdzie lokować recenzje publikacji poświęconych wojskom lądowym, lotnictwu i pograniczu tych spraw, czyli na przykład siłom spadochronowo-szybowcowym? W ich działach tematycznych, czy jednak wszystko lokować w dziale "Recenzje"?
Gość

Post autor: Gość »

pothkan pisze:Np.:

http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?p=80775#80775

Temat został umieszczony przez autora w "opracowaniach". Nie jest to obszerna recenzja, a raczej krótka notka (mająca zasygnalizować opinię na temat danej książki). Moim zdaniem jednak "kwalifikuje się" do działu Recenzji... ale wolę się skonsultować. Tzn. proponuję, aby do tego działu przenosić wszystkie tematy omawiające określone pozycje książkowe lub artykuły.
Zgadzam się i obiecuję, że będę przenosił.
Pytanie, co z tego rodzaju notkami (a nawet dyskusjami) umieszczanymi w wątku-rzece: "Nowe książki i czasopisma"?

:hmmm: I zapowiadam, że "odkleję" tam wszystkie wątki nie mające wpływu na bieżące życie FOW.
G. Cz. pisze:A tak z ciekawości zapytam - gdzie lokować recenzje publikacji poświęconych wojskom lądowym, lotnictwu i pograniczu tych spraw, czyli na przykład siłom spadochronowo-szybowcowym? W ich działach tematycznych, czy jednak wszystko lokować w dziale "Recenzje"?
W dziale "Recenzje".

Oryginalnie był pomyślany także dla wątków lądowych i powietrznych - podobnie jak "Opracowania i źródła" oraz "kupię, sprzedam, wydzierżawię..."

Pozdrawiam
Ksenofont
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Ksenofont, Gość Nielogowany pisze:Pytanie, co z tego rodzaju notkami (a nawet dyskusjami) umieszczanymi w wątku-rzece: "Nowe książki i czasopisma"?
Wycinać na bieżąco?
Gość

Post autor: Gość »

pothkan pisze:
Ksenofont, Gość Nielogowany pisze:Pytanie, co z tego rodzaju notkami (a nawet dyskusjami) umieszczanymi w wątku-rzece: "Nowe książki i czasopisma"?
Wycinać na bieżąco?
Ja bym jednak zostawiał.

No! - chyba żeby były naprawdę złośliwe (wobec nas i wobec naszych krewnych i znajomych).

;)

X
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Chodzi mi o wycinanie postów z "Nowych..." do oddzielnych tematów.
Gość

Post autor: Gość »

pothkan pisze:Chodzi mi o wycinanie postów z "Nowych..." do oddzielnych tematów.
:P
Serio?!?

A już myślałem, że się pobawię w cenzora 8)

X
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Yak już mówiłem lepiej nie będzie. Chodzi o to, żeby się za bardzo nie pogorszyło
ODPOWIEDZ