Kuropieska

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Ja w kwestii formalnej :)
Ksenofont pisze:był świeżym komunistą wyznającym zasady rządu lubelskiego (bigotem)
Po polsku raczej "neofitą".
Ksenofont pisze:który był obłożony anatemą przez swoich dawnych kolegów z wojska, musiał ich unikać - tak samo jak i swoich komunistycznych zwierzchników (mizantropem).
Słownik języka polskiego PWN pisze:mizantrop
«osoba stroniąca od ludzi, mająca do nich niechętny lub wrogi stosunek»
A tego o Kuropiesce nie da się powiedzieć. Również tego, iżby unikał swoich dawnych kolegów, i żeby unikał swoich komunistycznych przełożonych. W każdym razie nie wszystkich, a nawet nie większości. Bo jego "przełożeni" z okresu uwięzienie raczej nimi nie byli. Nawet formalnie. A potem nimi być przestali.

Znajomość języka ojczystego - to fragment warsztatu historycznego.

Pewna osoba na FOW ma obowiązek o tym wiedzieć - bo ma tytuł świadczący o poznaniu warsztatu historycznego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

:o
deja vu?

Przypomniał mi się dowcip, o babie, co przychodzi do lekarza z żabą na głowie.

Znacie?

:lol:
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Woj
Posty: 146
Rejestracja: 2004-10-21, 18:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Woj »

Ksenofont pisze:Bigoteria - gorliwe, manifestacyjne spełnianie praktyk relig. połączone z zaniedbaniem pobożności wewnętrznej, ze świętoszkowatością i rygoryzmem wobec innych.
[...]
Zważmy na słowa.
Po tym ostatnim wezwaniu nie zdzierżę - gdzie w postępowaniu Kuropieski dostrzec można manifestacyjne spełnianie praktyk relig.?
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Ksenofont pisze:Gumułka doprowadził do śmierci Jasienicy (pisząc a'la Pothkan: zaplutego karła reakcji Beynara) nazywając go - via telewizja - bandytą.
Panie Pawłowski: proszę nie wtykać mi w usta słów, których nie wypowiedziałem.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

pothkan pisze:
Ksenofont pisze:Gumułka doprowadził do śmierci Jasienicy (pisząc a'la Pothkan: zaplutego karła reakcji Beynara) nazywając go - via telewizja - bandytą.
Panie Pawłowski: proszę nie wtykać mi w usta słów, których nie wypowiedziałem.
à la - w rodzaju, tak jak.

Nazwałeś Kurasia "bandytą" i "byłym żołnierzem AK".
Tak w stylu propagandy stalinowskiej - tej od "zaplutego karła reakcji".

Wyjaśnij proszę, jaka jest pomiędzy Tobą a Zarakowskim różnica?
Żebyśmy się nie pomylili.




Mądrej głowie - dość dwie słowie.
Tym, którym nie dość - polecam uważną lekturę wątku.




BTW - było tam o Tatarze?



Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Ksenofont pisze:Nazwałeś Kurasia "bandytą" i "byłym żołnierzem AK".
http://pl.wikipedia.org/wiki/Armia_Krajowa:
19 stycznia 1945 rozwiązanie AK
Ksenofont pisze:Wyjaśnij proszę, jaka jest pomiędzy Tobą a Zarakowskim różnica?
Żebyśmy się nie pomylili.
No comment.
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Tymoteuszu, bredzisz.*


* W tym znaczeniu:
Słownik języka polskiego PWN pisze:1. «mówić bez sensu w czasie snu lub w chorobie»
Obrazek
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Przychodzi do lekarza baba z żabą na głowie.
- Co się pani stało? - pyta się doktor.
- Nic, coś mi się do dupy przyczepiło - odpowiada żaba.

:D
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

Jako moderator działu chciałbym spytać uczestników dyskusji czy temat bardziej dojrzał do zamknięcia go czy do przeniesienia do Psycholi?
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Zamykanie może niektórym uczestnikom kojarzyć z komunizmem dlatego proponuję przenieść do Psycholi (psychuszki ?). Ooops też jakieś takie sowieckie :lol:
Fax et tuba
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

E niech się kłócą. W każdym razie nie ma to wszystko znaczenia o tyle, że Kuropieska ma racje w tym, co pisze.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Zelint pisze:Jako moderator działu chciałbym spytać uczestników dyskusji czy temat bardziej dojrzał do zamknięcia go czy do przeniesienia do Psycholi?
Jako moderator działu powinieneś zauważyć moje prośby o wydzielenie postów merytorycznych i przeniesienie ich do działu "Opracowania i źródła".

Posty JarkaSk - zgodnie z jego prośbą - przenieś do psychuszki.

Pozdrawiam
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

Ksenofont pisze:
Zelint pisze:Jako moderator działu chciałbym spytać uczestników dyskusji czy temat bardziej dojrzał do zamknięcia go czy do przeniesienia do Psycholi?
Jako moderator działu powinieneś zauważyć moje prośby o wydzielenie postów merytorycznych i przeniesienie ich do działu "Opracowania i źródła".
Ja myślałem o podziale jak to pierwszy raz zaproponowałeś. Ale temat i posty są tak pomieszane, że tego się podzielić nie da. Nie ma opcji dzielenia postów...

Po proszę o pisanie o Kuropiesce i jego twórczości bez zbyt daleko idących dygresji bo to sprowadza dyskusję na manowce.

Czego by nie powiedzieć o Kuropiesce to jego książki czyta się świetnie. Nie wiem jak on był oceniany przed wojną, ale nie wydaje mi się prawdopodobne by tolerowano w Wojsku Polskim zawodowego oficera sympatyzującego z komunistami, Tak więc te dodatki wspomnień Kuropieski są ewidentnymi dopiskami post factum... Co jednak nie zmienia faktu, że jego obserwacje i poglądy na temat wojska przedwrześniowego są zwykle trafne...
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Zelint pisze:
Ksenofont pisze:
Zelint pisze:Jako moderator działu chciałbym spytać uczestników dyskusji czy temat bardziej dojrzał do zamknięcia go czy do przeniesienia do Psycholi?
Jako moderator działu powinieneś zauważyć moje prośby o wydzielenie postów merytorycznych i przeniesienie ich do działu "Opracowania i źródła".
Ja myślałem o podziale jak to pierwszy raz zaproponowałeś. Ale temat i posty są tak pomieszane, że tego się podzielić nie da.
Wyrzuć do Psycholi wszystkie posty Tzawa, Jarka i Woja - niczego nie wnoszą do dyskusji oprócz agresji.
A ze dwa co bardziej stalinowskie posty Pothkana - do śmietnika.

I już.
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

A wtedy zostaną właściwie tylko Twoje posty, które zaczynają się od tego:
Kurupieska to bigot, mizantrop i blagier
. Jak to się ma do "Opracowań i źródeł" to nie wiem.

Na wszelki wypadek przesuwam wszystko do "Psycholi"... żeby mi ktoś potem nie zarzucał, że tłumię wolność wypowiedzi...
Awatar użytkownika
Woj
Posty: 146
Rejestracja: 2004-10-21, 18:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Woj »

Ksenofont pisze:Wyrzuć do Psycholi wszystkie posty [...] i Woja - niczego nie wnoszą do dyskusji oprócz agresji..
Uprzejmie proszę o uzasadnienie oceny. Najlepiej - merytoryczne. :-D
ODPOWIEDZ