Nowe książki i czasopisma (3)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Zelint pisze:W kioskach jeszcze lutowe Lotnictwo...
No to ja udaje się do Empiku jutro. Coś muszę wymyślić bo mam zasadę, że nie kupuję czasopism z artykułami Xeno.
Delwin
Posty: 79
Rejestracja: 2007-02-28, 20:36

Post autor: Delwin »

Dziś byłem w Empiku i nadal lutowe. Zwykle najpierw ono znika i potem po jednym-dwóch dniach pojawia się nowe zatem musimy się uzbroić w cierpliwość.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Delwin pisze:Dziś byłem w Empiku i nadal lutowe. Zwykle najpierw ono znika i potem po jednym-dwóch dniach pojawia się nowe zatem musimy się uzbroić w cierpliwość.
E Delwin - wiadomo przecież co Xeno napisze i nie trzeba czytać. Ja już kończę odpowiedz.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Delwin pisze:Dziś byłem w Empiku i nadal lutowe. Zwykle najpierw ono znika i potem po jednym-dwóch dniach pojawia się nowe zatem musimy się uzbroić w cierpliwość.
Wykup cyly naklad, zaraz wyloza nowe :-)
Awatar użytkownika
Woj
Posty: 146
Rejestracja: 2004-10-21, 18:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Woj »

Mówiąc nawiasem (i wciąż odnosząc się tylko do krótkiego fragmentu z internetu) - powinno być moteur canon (czy nawet raczej: moteur-canon, jak chce choćby Larousse), a nie moteur cannone. Dwa błędy za jednym zamachem to niezły wynik. :-D
Co gorsza - to już recydywa - bo z pisownią zwrotów obcojęzycznych Autor ma problem nie po raz pierwszy.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Woj pisze:Mówiąc nawiasem (i wciąż odnosząc się tylko do krótkiego fragmentu z internetu) - powinno być moteur canon (czy nawet raczej: moteur-canon, jak chce choćby Larousse), a nie moteur cannone. Dwa błędy za jednym zamachem to niezły wynik. :-D
Co gorsza - to już recydywa - bo z pisownią zwrotów obcojęzycznych Autor ma problem nie po raz pierwszy.
Dramat. Chyba się rozpłaczę.
Awatar użytkownika
Woj
Posty: 146
Rejestracja: 2004-10-21, 18:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Woj »

SmokEustachy pisze:Dramat. Chyba się rozpłaczę.
Nie płacz! Przypomnij sobie po prostu dyskusję, która dała początek całej sprawie: http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2624&start=0.
To zdecydowanie poprawia humor. :-D
Poza tym dalej tekst też będzie fajny! :wink:
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Woj - waśnie mi o to chodzi - zamiast koncentrować się na wymowie to koncentrujesz się na literówce. A ja przecież napisałem, że wiem co Xeno napisze i bez czytania.
Awatar użytkownika
Woj
Posty: 146
Rejestracja: 2004-10-21, 18:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Woj »

SmokEustachy pisze:Woj - waśnie mi o to chodzi - zamiast koncentrować się na wymowie to koncentrujesz się na literówce.
A co - mam napisać że choćby jego rozważania na temat uzbrojenia lotniczego trącą daleko posuniętą ignorancją? Zdążę - ostatecznie tekst jeszcze publicznie dostępny nie jest, jak wyżej przeczytałem. :-D

A z "literówką" problem jest taki, że literówką... nie jest. Ot - typowy błąd kogoś, kto już coś wie, ale jeszcze nie wie czego nie wie. :wink:
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Woj pisze:
SmokEustachy pisze:Woj - waśnie mi o to chodzi - zamiast koncentrować się na wymowie to koncentrujesz się na literówce.
A co - mam napisać że choćby jego rozważania na temat uzbrojenia lotniczego trącą daleko posuniętą ignorancją?
No właśnie to.Obrazek
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Typowego myśliwca drugiej połowy lat XX wyróżnia:

1. Jeden silnik tłokowy.
2. Jedno śmigło ciągnące
3. Jeden załogant /pilot/
4. Uzbrojenie w karabiny maszynowe /czasami wkm/ - więcej niż jeden.
5. Spadochron.
6. Sterowanie.
7. W przyrządach pokładowych prędkościomierz, wysokościomierz i jeszcze zdaje się przechyłomierz.
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

Zapomniałeś o skrzydłach...
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Zelint pisze:Zapomniałeś o skrzydłach...
Ale skrzydła miało wszystko, co latało.
Awatar użytkownika
Baltic
Posty: 561
Rejestracja: 2006-01-04, 10:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Baltic »

SmokEustachy pisze:Ale skrzydła miało wszystko, co latało.
Nieprawda. Pocisk 406 mm potrafił lecieć ponad 40 km bez skrzydeł. :D
Adam
Posty: 1745
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Post autor: Adam »

Co do nowego Misia - bardzo zgrabny artykulik o Taszkiencie, fajne współczesne, "arktyczne" patrolowce Duńczyków (na kadłubach Made in Poland) i ... czy ktoś zauważył toczącą się od kilku numerów dyskusję co do przyszłości Daru Pomorza? Mam na myśli pomysł jego rewitalizacji, a nawet zamiar przywrócenia do eksploatacji?
To ostatnie to już lekka utopia, ale utworzenie na nim morskiej, placówki edukacyjnej jest jak najbardziej trafiony. Wszak Dar może sobie stać w Gdyni, okazyjnie będąc holowanym na redę, czy np. do Gdańska i pełnić rolę jednostki szkoleniowej.
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: polsteam »

Rewitalizacja Daru jest _teraz_ już faktycznie utopią ze względu na "zastanie", zbyt wysokie koszty, etc.

Ale wielkim błędem było tak wczesne wycofanie go ze służby. Jakoś "nienowoczesność" nie przeszkadzała innym eksploatować podobnie starych żaglowców (Lehmkul, Radich, etc.).
ODPOWIEDZ