Eksport F-15 i F-16

nek
Posty: 395
Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
Lokalizacja: Ustroń

Eksport F-15 i F-16

Post autor: nek »

mam Wielką Prośbę do WWForumowiczów ile Orłów i Sokołów zostało wyeksportowanych i wypożyczonych do poszczególnych lotnictw w poszczególnych latach
PawBur
Posty: 490
Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Eksport F-15 i F-16

Post autor: PawBur »

nek pisze:mam Wielką Prośbę do WWForumowiczów ile Orłów i Sokołów zostało wyeksportowanych i wypożyczonych do poszczególnych lotnictw w poszczególnych latach
A może jakoś konkretniej, może jakiś problem, może coś niejasne, albo się Tobie nie zgadza bo tak ogólnie to chyba nawet na wikipedii da się to znaleźć?
nek
Posty: 395
Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
Lokalizacja: Ustroń

Re: Eksport F-15 i F-16

Post autor: nek »

PawBur pisze: A może jakoś konkretniej, może jakiś problem, może coś niejasne, albo się Tobie nie zgadza bo tak ogólnie to chyba nawet na wikipedii da się to znaleźć?
Chodzi mi o rozbicie dostaw obu typów na poszczególne lata (nie tylko o początek i koniec dostaw poszczególnych wersji czy o ich sumę) dla większych odbiorców -
F-15 dla Japonii,Arabii S. i Izraela
F-16 dla Grecji,Turcji,Izraela,Egiptu,Korei i Pakistanu
Awatar użytkownika
Krzysztof Miller
Posty: 206
Rejestracja: 2005-08-08, 11:25
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Krzysztof Miller »

[...] prawdziwa wojna — a kilka prawdziwych wojen widziałem — pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel.
Jaskier, Pół wieku poezji
nek
Posty: 395
Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: nek »

Wielkie Dzięki za oba linki
Coraz ciekawiej za spisem J.Baughera wyglądają starcia pewnego lotnictwa nad Doliną Bekaa którego podobno F-16 wygrały 44:0 , a jemu samemu wyparowało w nich tylko 60 F-16 - druga strona konfliktu podaje troszeczkę inne wyniki starć ,których zachodnie media unikają publikowania jak diabeł świeconej wody - zbyt niewiarygodne dla wielbicieli sprzętu made in USA 85:17 dla drugiej strony (chociaż wynik podobny jak w drugiej fazie wojny w Korei - po wejściu do walk sowieckiego pułku myśliwskiego czy w całej wojnie w Wietnamie-zestrzelonych 4181 amerykańskich i sojuszniczych samolotów i helikopterów łącznie za 486 ichnich MiGów)
Zablokowany