Nowości wydawnicze: Morze (ZBiAM) - w tym numery specjalne

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: Toff »

Natomiast okładka w oryginale wygląda na ubrudzoną (by nie rzec uwaloną)
A propos ubrudzenia - to myślę, że redakcja mogłaby rozważyć jakieś inne tło okładki niż śnieżnobiałe, bowiem chcąc kupić MiO byłem w trzech kioskach i we wszystkich okładka ta faktycznie była ubrudzona (na grzbiecie). Jako że nie miałem czasu szukać dalej, skapitulowałem i kupiłem brudną. Miło by jednak było mieć w kolekcji czyste czasopismo :)
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: oskarm »

Pretensje nie powinny być do redakcji!

:diabel:
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4970
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: Marmik »

jak już schodzimy na tka przyziemne tematy :hmmm: jak czystość okładki to dodam, że moja była czyściutka i wszystkie które oglądałem w różnych punktach sprzedaży były czyściutkie. Ja wiem, że sfera wizualna jest bardzo istotna, ale bez przesady. Jak to mówi mój syn: nie oceniaj droida po obudowie :wink:
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: Toff »

jak już schodzimy na tka przyziemne tematy
"Poważniejsze" kwestie zostały już poruszone, a jako że zasadniczo się z nimi zgadzam to nie będę powielał, natomiast jak to się mawia: diabeł tkwi w szczegółach :diabel: I absolutnie nie mam tu pretensji do redakcji, jedynie sugeruję pewną zmianę, moim zdaniem na lepsze.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: Wicher »

Nie będzie na temat MiO ale na temat innego czasopisma tego samego Zespołu - Historia, Wojsko i Technika. Admiralnie bardzo mi się podoba ale jak czytam, że w 1937 roku podano informację o utworzeniu Rejonu Umocnionego Hel w ... telewizji, to zaczynam nabierać dystansu do treści całej reszty :/
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
Miner
Posty: 715
Rejestracja: 2012-03-01, 20:17

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: Miner »

Cóż, ja też kupiłem, bo skusił mnie Werka na okładce ... :D
Ten tekst o RU Hel to faktycznie niezbyt udany tekst, ale prawdziwego czadu dał kolega Ksenofont. :(
Szczegóły na dws: link
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: marek8 »

Paradoksalnie podanie takiej informacji w telewizji było w pełni możliwe - fakt, że w ramach minimalnego zakresu odbiorców testowych ale zawsze :)
Podobnie raczej wstyd "dostojnym emerytom" z dws i przynajmniej co poniektórych 'udających pracowników naukowych" winno przynieść śladowe zbadanie tematu wpływu informacji o wkroczeniu ACZ i ucieczce władz na postawę walczących na zachodzie wojsk. I nie chodzi tu o "naczalstwo" ale o postawę wojaków mających "kieszonkowe radyjka" i inne wynalazki raczy tym panom w ogóle nie znane ale mające wpływ na obieg informacji. Bo o tym, że pod wpływem takich "nowin" były jednostki, które się po prostu same rozwiązały lub nawet przegoniły czy pobiły kadrę oficerską jakoś się nie pisze... Nie jestem jakimś fanem dr Pawłowskiego ale trochę nie rozumiejąc jego przesadnie optymistycznego stylu narracji musze mu przyznać jedno - recenzentów na dws to mu dali pożal się ...
A sam numer - jak lto lubi takie rzeczy będzie zadowolony - ciekawy jest artykuł o obronie plot stolycy, w którym autor przytacza parę ciekawych a zapomnianych drobiazgów o tym jak to nie umiano wyposażyć dział w parę powszechnie stosowanych mechanizmów skazując nasze pelotki na strzelanie "na oko"... :(
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: Wicher »

marek8 pisze:Paradoksalnie podanie takiej informacji w telewizji było w pełni możliwe - fakt, że w ramach minimalnego zakresu odbiorców testowych ale zawsze :)
Nie było. Budowę pierwszego nadajnika, na Prudentialu, rozpoczęto w 1937 r. a zakończono w 1938 r. Pierwszy próbny sygnał nadano w październiku 1938 r.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: crolick »

Trochę razi brak jakiegokolwiek wstępniaka czy też słowa od redakcji. Ja rozumiem, że teoretycznie to kontynuacja, ale wypadałoby się jednak z czytelnikami przywitać mimo wszystko.
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: marek8 »

Kolego Wicher czy fakt "oficjalnego" sygnału testowego wyklucza szereg wcześniejszych różnorakich prób w tym także z wykorzystaniem niedocelowych urządzeń? ;) Rozumiem, że jest kolega absolutnie pewien, że żadnych takich NA PEWNO nie było? :aniol: Ja akurat widziałem jak się "aktywuje" tego typu instalacje i chciałbym mieć kolegi "archiwalną" jak mniemam pewność...
W powrót wstępniaków zaś zwyczajnie nie wierzę - bo my tu sobie marudzimy, że to takie fajne ale jak się okazuje (podpytane w branży) jest to element budzacy niekiedy tak liczne i kłopotliwe "odzewy" czytelcznicze, że nie widząc ja pisać "neutralnie" i kogoś tam nie zniechęcić dla "bezpieczeństwa" lepiej dac sobie spokój...
U nas nie meritum a forma ma wciąż przesadnie duże znaczenie...i co i rusz ktoś czymś się czuje urażony...
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: pothkan »

Marmik pisze:A ja akurat dla odmiany brak wstępniaka w tym numerze uważam za całkowicie usprawiedliwiony. Powstanie pisma w pewnym sensie wiąże się z "tarciami" z konkurencją, a jakoś tak nieładnie zaczynać coś od jechania po innych... nawet takiego między wierszami (co uważam byłoby nieuniknione).
W przyszłości jednak warto by Redakcja rozważyła wstępniaki. Wbrew pozorom to krótki, ale bardzo trudny element pisma.
Niekoniecznie trzeba "jechać" po innych. Można było w jednym zdaniu stwierdzić fakt -jest nowe wydawnictwo, ale stara ekipa - bez tłumaczenia dlaczego. A potem przywitać się z czytelnikami, napisać coś o zawartości numeru, napomknąć o planach co będzie w kolejnych.

A propos - w Relayu zerknąłem do pierwszych numerów LAI i WiTH, tam również wstępniaków nie ma. To samo zresztą w pierwszych nowych-starych numerach z Magnuma.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4970
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: Marmik »

Bardzo proszę, nie mieszajmy wątków MiO z MSiO. Ja wiem, że u nas to często się dzieje, ale wstępniak MSiO dalej komentujmy w wątku MSiO.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Andrzej Jaskuła
Posty: 82
Rejestracja: 2013-08-08, 11:17

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: Andrzej Jaskuła »

To prośba do moderatora, aby kilka poprzednich postów o MSiO przeniósł do właściwego działu. THX
AJ
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: Chemik »

A ja z pytaniem, może banalnym. Gdzie kupujecie to nowe czasopismo? Mój znajomy zaopatrujący mnie w krajowe wydawnictwa nie może go nigdzie namierzyć. jak twierdzi w Empiku o nim nie słyszeli, a w kiosku Ruchu niii maaaa...
:(
pomocy!!!!
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6454
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: Peperon »

Chemik pisze:A ja z pytaniem, może banalnym. Gdzie kupujecie to nowe czasopismo? Mój znajomy zaopatrujący mnie w krajowe wydawnictwa nie może go nigdzie namierzyć. jak twierdzi w Empiku o nim nie słyszeli, a w kiosku Ruchu niii maaaa...
:(
pomocy!!!!
Dziwne....
Ja kupiłem w Empiku zlokalizowanym w centrum handlowym. Konkretnie jeśli pomoże to CH Zakopianka w Krakowie.
Nie wiem jak stoi In Medio, bo ostatnio nie byłem.
Tak więc proponuję duże centrum handlowe z Empikiem.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Adam
Posty: 1758
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Nowości wydawnicze: Morza i Okręty (w tym numery specjal

Post autor: Adam »

Dystrybucja jest dziwna, w jednych salonikach jest MSiO a w jednych MiO. Pozostałe czasopisma oby wydawnictw też bywają różnie rozłożone po różnych salonikach (przeważnie w każdym jest dość dowolna mieszanka tytułów Magnum X i ZBIAM). Przerabiałem to w tym tygodniu na dworcu w Gdyni, gdzie nie dało się w jednym miejscu kupić MSiO i Historia WiT. W ogóle MSiO było tylko w jednym saloniku (Kolporter).
ODPOWIEDZ