Jakie są postępy przy budowie Gawrona?

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Post autor: Orlik »

Nie chcę robić za moda, ale znowu nam się robi OT. O niszczycielach min chętnie podyskutuję tu: http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=5417 ;)

Ale jeżeli już jesteśmy przy "używkach" i mając na uwadze klapę projektu 621 (bo tak to chyba trzeba nazywać), to może warto pospekulować jakie "używki" mogłyby nam zastąpić nasze OHP (zakupu nowych okrętów nie biorę pod uwagę). Albo jeszcze inaczej, czy pozyskanie jakichkolwiek "używek" byłoby lepsze niż modernizacja OHP.

Ps. No chyba, że mod uzna, że to także OT i lepiej założyć nowy temat :)
domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Post autor: domek »

Orlik pisze:Nie chcę robić za moda, ale znowu nam się robi OT. O niszczycielach min chętnie podyskutuję tu: http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=5417 ;)

Ale jeżeli już jesteśmy przy "używkach" i mając na uwadze klapę projektu 621 (bo tak to chyba trzeba nazywać), to może warto pospekulować jakie "używki" mogłyby nam zastąpić nasze OHP (zakupu nowych okrętów nie biorę pod uwagę). Albo jeszcze inaczej, czy pozyskanie jakichkolwiek "używek" byłoby lepsze niż modernizacja OHP.

Ps. No chyba, że mod uzna, że to także OT i lepiej założyć nowy temat :)
W sytuacji naszego kraju :) To dyskusja o posiadaniu korwet powinna sie toczyc w dziale lotnictwa :P

Bo jak nie to dyskutujemy bardziej o scigaczach :lol: i patrolowych jednostkach :P

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Post autor: Orlik »

Czyli co, nie ma chętnych na "używki"?

Powyżej napisałem, że zakupu nowych okrętów nie biorę pod uwagę.
Zmieniam zdanie. Biorę, i to na poważnie.

Wielu userów na tym, jak i innych forach, apelowało o porzucenie projektu 621 Gawron i kupienie czegoś za granicą. Bo za drogo, bo nie mamy doświadczenia, itd..

I teraz moja teza. Upadek SMW będzie zmuszał do odważnych posunięć. Stocznia będzie potrzebowała wsparcia, jeśli nie z budżetu, to kapitału zagranicznego. Kto to może być? Najprościej wskazać HDW z Niemiec i DCNS z Francji.
Należy zakładać, że każdy z inwestorów jako warunek do zainwestowania w SMW, a może też w inne stocznie, będzie stawiał zamówienie MON na nowe okręty. Potrzebujemy KoR, OP i NiM. Oba koncerny mają takie jednostki w ofercie.

Rząd podpisuje długoletnie umowy. Sarkozy/Merkel szczęśliwy(a), SMW uratowana, MW ma nowe okręty i to z górnej półki. Same korzyści.
:lol: :lol: :lol:
domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Post autor: domek »

Orlik pisze:Czyli co, nie ma chętnych na "używki"?

Powyżej napisałem, że zakupu nowych okrętów nie biorę pod uwagę.
Zmieniam zdanie. Biorę, i to na poważnie.

Wielu userów na tym, jak i innych forach, apelowało o porzucenie projektu 621 Gawron i kupienie czegoś za granicą. Bo za drogo, bo nie mamy doświadczenia, itd..

I teraz moja teza. Upadek SMW będzie zmuszał do odważnych posunięć. Stocznia będzie potrzebowała wsparcia, jeśli nie z budżetu, to kapitału zagranicznego. Kto to może być? Najprościej wskazać HDW z Niemiec i DCNS z Francji.
Należy zakładać, że każdy z inwestorów jako warunek do zainwestowania w SMW, a może też w inne stocznie, będzie stawiał zamówienie MON na nowe okręty. Potrzebujemy KoR, OP i NiM. Oba koncerny mają takie jednostki w ofercie.

Rząd podpisuje długoletnie umowy. Sarkozy/Merkel szczęśliwy(a), SMW uratowana, MW ma nowe okręty i to z górnej półki. Same korzyści.
:lol: :lol: :lol:

Ty tak naprawde za wojskami ladowymi jestes :) prawda


pozdrawiam
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Post autor: Orlik »

Za "ladowymi", czyli takimi "spod lady"? Owszem jestem za, i jeśli można, to ja poproszę parę ładnych okrętów. :P
Moja praca będzie miała sens, a nasza najjaśniejsza RP nie okryje się wstydem na wiele lat. ;)
domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Post autor: domek »

Orlik pisze:Za "ladowymi", czyli takimi "spod lady"? Owszem jestem za, i jeśli można, to ja poproszę parę ładnych okrętów. :P
Moja praca będzie miała sens, a nasza najjaśniejsza RP nie okryje się wstydem na wiele lat. ;)
Czego jak czego ale tego wstydu to im nigdy nie brakowalo :P

Czy jest wedlug ciebie sens utrzymywania zakladu gdzie jest zatrudnione cos okolo 1500 osob niezdolnego do budowy no a nawet malowania jednostki wielkosci naszej blyskawicy :lol:

I to po ilus tam latach spokojnego rozwoju no OK paru dziesiecioleciach :P


pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Post autor: Orlik »

Jak to IM, chyba NAM wstydu nigdy nie brakowało.

Zakład, czyli SMW? Nie zamierzam tu wchodzić w spory polityczno-gospodarcze. Dla jednych likwidacja zakładu i/lub sprzedaż zagranicznemu inwestorowi to "wyprzedaż majątku narodowego, na które pracowały całe pokolenia", dla drugich to zwykła prywatyzacja, która jest "ekonomiczną, społeczną i polityczną koniecznością przy zmianie systemu gospodarczego".
Wybierz co uważasz za stosowne.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2028
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Co do Gawrona, słyszałem wczoraj że jest ujęty w budżecie na ten rok, obok w nawiasie dopisano "bez kosztowo"!!!
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

Ha,ha,ha!! Znaczy co? Będzie stał w hali stoczniowej i ci co mieliby przy nim pracować będą się mu tylko ... przyglądać? :D
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2028
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Słowa te wypowiedział Janusz Zemke,przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, czyli źródło wiarygodne.

W prasie można znaleźć głosy o planach dokończenia budowy Gawrona w"jednej z zagranicznych stoczni", czyli można przypuszczać z dużą dozą prawdopodobieństwa że niemieckiej.To dopiero byłby wstyd.
Z drugiej strony niech będzie HDW , może dali by raty 0%? :lol:
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

Wstyd? I bardzo dobrze! Niech się wstydzą wszyscy ci co doprowadzili/doprowadzą do tej sytuacji! Swoisty kubeł zimnej wody! Słonej, zimnej wody!

Dla mnie liczy się MW RP i jej siły a nie kto się na tym "nachapie".

A śmiem twierdzić, że HDW przygotuje "Ślązaka" do służby o niebo lepiej niż Stocznia MW czy cokoliwiek innego w PL.

Trzeba w końcu nauczyć się mierzyć siły nad zamiary.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Dziadek
Posty: 646
Rejestracja: 2005-10-23, 17:52

Post autor: Dziadek »

Prawda jest taka, że w tej chwili nawet nie jesteśmy w stanie wskazać winnych tej przykrej sytuacji. Jedyne co możemy zrobić to zawęzić "podejrzanych" do grupy społecznej np. polityków pewnych opcji. Z wyborów na wybory, ze starej na nową ekipę rządzącą, stale powiększa się liczba osób odpowiedzialnych już nie za fiasko, ale za katastrofę programu Gawron jak i dalszą degradację naszej floty...
domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Post autor: domek »

Dziadek pisze:Prawda jest taka, że w tej chwili nawet nie jesteśmy w stanie wskazać winnych tej przykrej sytuacji. Jedyne co możemy zrobić to zawęzić "podejrzanych" do grupy społecznej np. polityków pewnych opcji. Z wyborów na wybory, ze starej na nową ekipę rządzącą, stale powiększa się liczba osób odpowiedzialnych już nie za fiasko, ale za katastrofę programu Gawron jak i dalszą degradację naszej floty...
Nie nie prosze Pana winni sa znani i to doskonale :lol:


W tym gronie nie ma politykow :lol:

Winne jest dowodzenie marynarki wojennej jak i wladze stoczni .Ten dramat rozegral sie miedzy tymi dwiema silami :lol:


Marynarka jest winna bo calkowicie swiadomie chciala sobie zafundowac ferrariiiiiiiiiiii za cene kosmos

Stocznia jest winna bo sie podjela budowy wiedzac doskonale ze w tym systemie mozna budowac jak sie ma pewny budrzet i zagwranatowane wszystkie dostawy bo jak nie to tylko przestj przestuj przestuj :lol:


Gdyby wzieli jednostke na zasadzie my budujemy kadlub a wyposarzamy sukcesywnie na wodzie to by byli wygrani a tak to nawet na wode nie sa w stanie tego postawic :lol: :lol: :lol:




pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Baltic
Posty: 561
Rejestracja: 2006-01-04, 10:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Baltic »

domek pisze: Nie nie prosze Pana winni sa znani i to doskonale :lol:
W tym gronie nie ma politykow :lol:
Winne jest dowodzenie marynarki wojennej jak i wladze stoczni .Ten dramat rozegral sie miedzy tymi dwiema silami :lol:
Mylisz się. Marynarze i stoczniowcy nie decydują o podziale środków finansowych, o tym decydują politycy. I to oni są winni że Polski nie stać na marynarkę wojenną. Przyczyny są dwie:
1. Małe PKB - na wszystko brakuje ( cały czas brak reformy "skostniałych" finansów publicznych oraz gospodarczych, przede wszystkim tych dotyczących małej przedsiębiorczości, małych firm).
2. Brak wizji rozwoju PMW, trwa to od początku lat 90-tych. To że pojawiają się co kilka lat jakieś plany rozwoju MW w ramach modernizacji Wojska Polskiego (te z MON) to "marzenia", jeżeli za tym nie idą konkretne pieniądze.
domek pisze:Marynarka jest winna bo calkowicie swiadomie chciala sobie zafundowac ferrariiiiiiiiiiii za cene kosmos
Podaj przykład takiego świadomego działania MW.
domek pisze:Stocznia jest winna bo sie podjela budowy wiedzac doskonale ze w tym systemie mozna budowac jak sie ma pewny budrzet i zagwranatowane wszystkie dostawy bo jak nie to tylko przestj przestuj przestuj
Stocznia jest spółką Skarbu Państwa, czyli jest państwowa. Jak MON przesyłaby pieniądze systematycznie, zgodnie z harmonogramem prac to Gawron byłby gotowy.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4970
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

domek pisze:Marynarka jest winna bo calkowicie swiadomie chciala sobie zafundowac ferrariiiiiiiiiiii za cene kosmos
Niestety jak ktoś nic nie wie to i nic mądrego nie napisze.
MW chciała sobie zafundować na początek dwa Volkswageny, zamiast dwóch Polonezów. Za cenę niewygórowaną, bo gotowe kadłuby miały być za około 300 mln PLN za sztukę.
domek pisze:Stocznia jest winna bo sie podjela budowy wiedzac doskonale ze w tym systemie mozna budowac jak sie ma pewny budrzet i zagwranatowane wszystkie dostawy bo jak nie to tylko przestj przestuj przestuj :lol:
Stocznia chciała przejąć kontrakt zapewniający jej egzystencję na lata (1szt + 1 szt + 2 szt +2-3 szt). Niestety za marketingiem i najważniejszymi nazwiskami w Polsce nie poszły podpisy pod zleceniami w MON. Stocznia miała nadzieję, że skoro sprawy zaszły tak daleko to przynajmniej 2-4 jednostki są pewne co dawałoby jej do około 1,5 mld PLN. Do tego doszły zakupy nowego sprzętu związanego z budową okrętów, a za ten sprzęt zdaje się płacił MON.
domek pisze:Gdyby wzieli jednostke na zasadzie my budujemy kadlub a wyposarzamy sukcesywnie na wodzie to by byli wygrani a tak to nawet na wode nie sa w stanie tego postawic :lol: :lol: :lol:
Indolencja z ignorancją, czyli Twoje typowe wypowiedzi. Pisanie, że stocznia nie jest w stanie czegoś postawić na wodzie z winy samej stoczni to jakaś nowa teoria. Niemal każdy okręt wyposaża się dopiero na wodzie!!! Od takich podstawowych informacji trzeba zacząć.

Domek, przywykłem do Twoich skrótów myślowych, niezrozumiałych wypowiedzi, błędów takich jak robi mój najmłodszy chrześniak, ale choć oszczędź mi mądrości podobnych do tych z cytowanego postu. BTW Czemu mają służyć takie posty?

PS
domek pisze:Nie nie prosze Pana winni sa znani i to doskonale
Sypnij nazwiskami i najlepiej z krótkim uzasadnieniem.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Dziadek
Posty: 646
Rejestracja: 2005-10-23, 17:52

Post autor: Dziadek »

domek pisze:Winne jest dowodzenie marynarki wojennej jak i wladze stoczni .Ten dramat rozegral sie miedzy tymi dwiema silami LOL
domek, takimi kompletnie bezpodstawnymi i pozbawionymi sensu komentarzami jedynie utrwalasz w moich oczach opinię o Tobie jako swego rodzaju forumowego celebryty na wzór Paris Hilton, czy Frytki - wszędzie Cie pełno, ale nic z tego pożytecznego...
ODPOWIEDZ