Nowe książki i czasopisma (3)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

MiKo
Admin FOW
Posty: 4041
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Przemysław Wajda: Gualcanal - przełom na morzu, Zagłada pancernika Kirishima

Ho, ho muszę sobie kupić. Ciekaw byłem jak szybko coś się ukaże po pojawieniu się analizy Lundgrena.
Awatar użytkownika
Bartłomiej Batkowski
Posty: 121
Rejestracja: 2008-07-31, 20:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bartłomiej Batkowski »

Lotniskowce są ok, POW można sobie darować, Guadalcanal - będzie o czym dyskutować ale ogólnie OK, Smarowanie silników - krótkie ale ciekawe.
Gdy w twe drzwi zapuka wróg,
Weź siekierę, piłę, strug.
Oddaj wszystko to wrogowi,
Niechaj sam se trumnę zrobi!

Bo mu się odechce na nas napadania
Od samego po nas sprzątania..
Seba
Posty: 184
Rejestracja: 2008-04-16, 12:13
Lokalizacja: Radom

Post autor: Seba »

Mam takie pytanie:
Czy w naszej rodzimej prasie/książce zostały opisane kiedyś japońskie pancerniki (szóstka zbudowana w Wielkiej Brytanii) z okresu wojny z Rosją?

Sam kojarzę tylko artykuł o Mikasie w "Militariach XX wieku".
Napoleon
Posty: 4069
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Napoleon »

Raczej nie (poza wspomnianym artykułem w OW). Nie przypominam sobie, a gdyby coś było to raczej bym wiedział (chyba, że skleroza daje o sobie znać...).
Awatar użytkownika
Glasisch
Posty: 433
Rejestracja: 2007-09-08, 17:37
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Glasisch »

Glasisch pisze:Małe uzupełnienie.

Zdjęcie „U 9” z kutrem torpedowym na drugim planie datuje się na początek roku 1945, kiedy UBoot został podniesiony, a to za Gerd Enders – Deutsche U-Boote zum Schwarzen Meer (Geheim), Mittler, Hamburg/Berlin/Bonn/ 2001, str. 116, a niedawno zmarły autor raczej się nie mylił w podpisach pod zdjęciami.
Cześć,
pierwsza nieścisłość w tym artykule, stwierdzona przez kolegów z FMA. Chyba za bardzo autor zawierzył radziecko/rosyjskim źródłom, bo ten nalot na Sulinę 21.08.1944 r. mało wniósł, a sukcesy oczywiście świętowano. Tylko co? Co było następnego dnia? Niemcy mówią o nalcie również.

Unter dem 22.08. findet sich folgende Meldung:
" Die feindl. Luftwaffe setzte ihre Angriffe gegen Konstanza und Sulina fort. ... 12 Maschinen unter Jagdschutz griffen im Tiefflug 15.05 - 15.30 Uhr Sulina an. Das Wohnschiff UNGARN brannte aus und sank..."


22.08. - następujący meldunek. Lotnictwo npla kontynuowała naloty na Konstancę i Sulinę... 12 maszyn w osłonie myśliwców zaatakowało w locie nurkowym Sulinę 15.05-15.30. Jednostka mieszkalna "UNGARN" (błąd w nazwie, w artykule) wypaliła się i zatonęła.

i jeszcze jedno z dokumentów strony niemieckiej:

Obrazek

to też czasopismo, które nie zamieszcza bibliografii, po fotografiach można się domyśleć, jakie to mogą być pozycje, ale to chyba jeszcze nie jest wszystko?

do podglądu: http://forum-marinearchiv.de/smf/index. ... #msg143883[/b]
1) Dies sind die Tage, von denen wir sagen sie gefallen uns nicht - D. Noll - Die Abenteuer des Werner Holt. 2) Wir sind dem Russen zu weit in den Rachen gefahren KL Buch, Kommandant von "T 30".
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Nie bardzo rozumiem co mają do tego źródła rosyjskie… Szanowni Panowie. Atak na Konstancę był jednym z epizodów wielkiej ofensywy lotniczej Floty Czarnomorskiej i 3 Frontu Ukraińskiego na wybrzeże Rumunii. Naloty były organizowane codziennie i z dosyć dużym natężeniem i trwały one dobry miesiąc (tak, że w końcu Rosjanom brakło sprawnych samolotów) .
Awatar użytkownika
Glasisch
Posty: 433
Rejestracja: 2007-09-08, 17:37
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Glasisch »

deglock pisze:Nie bardzo rozumiem co mają do tego źródła
Michale,
no może to, że ich w ogóle brak w tym artykule, czego należy żalować. Na FMA wyłapują nieścisłości, bo takie są, więc odsyłam do linku, kogo to oczywiście interesuje.
1) Dies sind die Tage, von denen wir sagen sie gefallen uns nicht - D. Noll - Die Abenteuer des Werner Holt. 2) Wir sind dem Russen zu weit in den Rachen gefahren KL Buch, Kommandant von "T 30".
Adam
Posty: 1758
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Post autor: Adam »

Obrazek
MSiO 10/2010


* Z życia flot

* Przeciwlotnicza tarcza Royal Navy - niszczyciele typu 45

* Desant w Port Saidzie

* Kronika PMW

* Kronika MOSG im. płk. Karola Bacza

* „Jesienny Sztorm 2010” czyli terroryści na Zatoce

* Ucieczka kutrów z Helu

* Pancerniki typów Fusô i Ise (cz. 1)

* Zdarzyło się 70 lat temu (10) - Dwaj panowie J. i „Cesarzowa”

* Niezwykły fart

* Kanonierka Gayundah i jej rola w australijskiej polityce zagranicznej

* Rostisław. Najmniejszy pancernik Floty Czarnomorskiej

* Solen jakiego nie znamy? Załoga

* Niemcy i Rosjanie na morzu – ad vocem

* Wspomnienia z Batorego

* Muzealny liniowiec z przeszłością

* Archiwum Morskie im. Jerzego Micińskiego
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Adam pisze:* Kanonierka Gayundah i jej rola w australijskiej polityce zagranicznej
Czyje to?
AndrzejNS
Posty: 42
Rejestracja: 2009-05-09, 21:41

Post autor: AndrzejNS »

Czyje to?
Krzysztof Kubiak
ObltzS
Posty: 197
Rejestracja: 2007-01-01, 21:05

Post autor: ObltzS »

Witam !

"The VII C type U-Boot. Super drawings in 3D" - na pewno długo oczekiwana pozycja przez wielu interesujących się tematyką niemieckich okrętów podwodnych z okresu II w. św., ale cierpliwość zapewne popłaca.
Nowa publikacja p.p. M. Jastrzębskiego i W. Góralskiego i jak zapewnia wydawca :
72 strony, 84 rendery 3D, 44 zdjęcia czarno-białe archiwalne, 1 obustronny arkusz A2 w kolorze ze schematami okrętu
http://sklep.kagero.pl/product_info.php ... ts_id=1026
Awatar użytkownika
Baltic
Posty: 561
Rejestracja: 2006-01-04, 10:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Baltic »

ObltzS pisze:Witam !

"The VII C type U-Boot. Super drawings in 3D" - na pewno długo oczekiwana pozycja przez wielu interesujących się tematyką niemieckich okrętów podwodnych z okresu II w. św., ale cierpliwość zapewne popłaca.
Długo oczekiwana jest raczej druga część "U-boot VII" z serii EOW wydawnictwa AJ-PRESS autorstwa Marka Krzyształowicza, nie wspominając o następnych częściach Gromów i Burzy tegoż wydawnictwa. :(
"Walka o wolność, gdy się raz zaczyna, krwią ojca spada dziedzictwem na syna"
G.Byron
MiKo
Admin FOW
Posty: 4041
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

shigure pisze:...posługując się językiem Harrego Portera one już raczej w "dziale ksiąg zakazanych" się znajdują.
Zakupiłem sobie kolejną pozycję z "Serii z kotwiczką" - Śmiejąca się krowa- gdzie w przedmowie badzo spodobała mi się wypowiedż Andrzeja Ryby a zwłąszcza jedno zdanie- "Życzę drogim czytelnikom (naprawdę mi bliskim, bo stanowią żródło mojego utrzymania) jak zwykle przyjemnej lektury". Gratulując Andrzejowi "wspaniałej roboty" ( z wyjątkiem jak ktoś wspomniał pewnej premiery ) mogę wyrazić tylko żal że AJ-PRESS nei bierze z neigo przykładu.
Sorki usunąłem niechcący w/w post shigure...
Robert
Posty: 214
Rejestracja: 2004-09-29, 10:09

Post autor: Robert »

Zgadzam się całkowicie. Pan Andrzej robi wspaniałą pracę. Ja właśnie dzisiaj otrzymałem PRZEŁAMANIE BARIERY BISMARCKA - z tej serii. Kolejna część oficjalnej historii USS Navy w II WŚ . Ciekaw jestem czy starczy mi życia by zobaczyć na swojej półce cały komplet. Czy może ktoś jest zorientowany jakie są dalsze plany wydawnicze? Pozdrawiam
ObltzS
Posty: 197
Rejestracja: 2007-01-01, 21:05

Post autor: ObltzS »

Witam !
Długo oczekiwana jest raczej druga część "U-boot VII" z serii EOW wydawnictwa AJ-PRESS autorstwa Marka Krzyształowicza
co do tej w/w pozycji, jeśli będzie zawierała podobne rażące błędy, to szkoda pieniędzy ...
Czy może ktoś jest zorientowany jakie są dalsze plany wydawnicze?
zawsze można od czasu do czasu sprawdzić tutaj, na stronie wydawnictwa L&L lub skorzystać z zakładki "Kontakt" :
http://ll.com.pl/index.php
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Miko a już się obawiałem że to ja coś nakręciłem z tym postem :lol:
Robert przyznam że amerykańską monografią byłem po mym pierwszym z nią zetknięciem lekko zawiedziony i odniosłem wrażenie jakby ta pozycja była "przereklamowana". Ale to tylko moje odczucia :lol:
ODPOWIEDZ