1/2005 MSiO

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

karolk

1/2005 MSiO

Post autor: karolk »

pobieżna lektura pokazuje, że czasopismo jest zaangażowane, czyli porzuciło typowo bezstronny i profesjonalny styl dziennikarski :) czyli pismo robi się forum? :wink:
karolk

Post autor: karolk »

... no i jest Schichau :lol:
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Re: 1/2005 MSiO

Post autor: fdt »

karolk pisze:pobieżna lektura pokazuje, że czasopismo jest zaangażowane, czyli porzuciło typowo bezstronny i profesjonalny styl dziennikarski :) czyli pismo robi się forum? :wink:
A tak bliżej? Na czy ma to polegać?
karolk

Post autor: karolk »

uważnie czytając teksty o MW RP trudno pewnych pytań i zawieszeń nie dostrzec :)
Gość

Post autor: Gość »

Ja rozumiem, że można coś napisać pod wpływem chwili i emocji, ale jak ktoś nie potrafi czytać w cudzych myślach to czasem trudno jest się zorientować co autor ma na myśli...
Czy nie możnaby, tak z szacunku do reszty forumowiczów, jaśniej formuować posty?

Pozdrawiam
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Post autor: Waldek K »

Powyższy wpis jest mój
Awatar użytkownika
IjonTihy
Posty: 158
Rejestracja: 2004-12-21, 18:08
Lokalizacja: Toruń

Post autor: IjonTihy »

Tak a'propos wkładki:
może by tak cyklicznie całą flotę pokazać na rysunkach technicznych? albo wydać album zdjęć....
Awatar użytkownika
IjonTihy
Posty: 158
Rejestracja: 2004-12-21, 18:08
Lokalizacja: Toruń

Post autor: IjonTihy »

Swoją drogą, czytając o "bitwie" koło wyspy May kulałem się ze śmiechu. Jak to się stało że Anglia w ogóle opanowała morza?! ;)
E tam.. i tak "Rule Brittania, Brittania rule the waves"
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1178
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

1/2005 MSiO

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

Kulać to się będziesz przy następnym numerze gdzie będzie K class CDN...

Dowódcy tych jednostek starali się studiować głębokość morza w miejscach planowanych zanurzeń, bo jak było do 70-80m to jeszcze była jakaś szansa...
karolk

Post autor: karolk »

Anonymous pisze:Ja rozumiem, że można coś napisać pod wpływem chwili i emocji, ale jak ktoś nie potrafi czytać w cudzych myślach to czasem trudno jest się zorientować co autor ma na myśli...
Czy nie możnaby, tak z szacunku do reszty forumowiczów, jaśniej formuować posty?

Pozdrawiam
Waldku chodzi mi o dygresje pod adresem warszawskiego sztabu generalnego, gdzie umieszczony został fragment z niedomówieniem wchodzącyc w śliską dziedzinę polityki państwa, która jest zarezerwowana dla sprawujacych władzę w imieniu narodu polityków (lub jak to było w Yes, minister! długotrwałej biurokracji) i jest to wystąpienie typowe dla forum, a nie dla dziennikarza relacjonującego zimno i beznamietnie fakty. Tu naprawdę nic do czytania w moich myslach nie jest, tylko w MSiO :roll: nie oznacza to, że lubię warszawiaków i ich pomysły, tylko o znaczenie tegoż fragmentu wypowiedzi redakcji (redaktora) pisma, gdyż on postawił sprawę niejasno dla osób nie orientujących się w sytuacji fianasowej floty (bo zapewne do tego pił, wstawiając aluzję jasną jak moje słowa wcześniej) i powodującą opinię o piśmie, że jest dla ekhem fachowców wtajemniczonych... 8) ubieram od razu okulary, bo kto wie czy przeżyję odpowiedź :wink:
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

karolk pisze:....i jest to wystąpienie typowe dla forum, a nie dla dziennikarza relacjonującego zimno i beznamietnie fakty.
Ulegasz mitom. Dziennikarz nie jest wcale zobowiązany (zasadami rzetelnej sztuki dziennikarskiej) do powstrzymywania sie od komentarza. Jego obowiązkiem jest wyraźne i nie budzące wątpliwości rozgraniczenie relacjonowanych faktów i zdarzeń od komentarza.

BTW: Tego numeru MSiO jeszcze nie czytałem.
karolk

Post autor: karolk »

komentowanie, a retoryczne pytania prowadzące do nacisku politycznego, to doprawdy różne dziedziny życia i odległe bardzo dla pracy dziennikarskiej (wide Wildstein), zresztą poczytaj i wtedy pogadamy (lub nie ) :)
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

IjonTihy pisze: Jak to się stało że Anglia w ogóle opanowała morza?!
Przypadkiem i odrobiną szczęścia we właściwych momentach historycznych :wink:
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Post autor: Waldek K »

Dzięki karolk za łopatologiczne wyłożenie istoty Twojego postu. Teraz widzę, że jakbyś w pierwszym wpisie zaznaczył, że chodzi Ci o ..."dygresje pod adresem warszawskiego sztabu generalnego"..., to wogóle nie zabierałbym głosu w taki sposób. W końcu pismo ma "kilka" stron i nie od razu wiadomo, którą linijkę tekstu masz na myśli.
To tyle :P

Pozdrawiam :wink:
karolk

Post autor: karolk »

no nie Waldek, łopatologia siłom napendowom Narodu i Soc... ekhem :lol:
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

A propo monitorów... Marek co to jest stal niecementowana? nie obłożona cementem? :D sorki ale nie mogłem bo mi to też nie dawno wytknięto ;)

Co do armat w IWM napisałeś że obie pochodzą z Robertsa a nie jest tak jak w linku? (pytam bo może źle napisałem) :

http://acn.waw.pl/bs/ekspozycje/armaty/ ... milles.htm
ODPOWIEDZ