SH3

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Gość

Post autor: Gość »

CCAW i kto to mówi ....
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Kiedy "wpadł" mi w łapy SH 2 od kolesia który od pirata go nabył a miesiąc póżniej nabyłem oficjalnie w sklepie w ładnym pudełku , nadrukiem itd. to zapewniam że niby gra ta sama ale oprawa jak wiele znaczenia posiada i na odczucia działa.
Awatar użytkownika
mac
Posty: 366
Rejestracja: 2004-10-22, 14:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mac »

Czy wie ktoś może co trzeba zrobić aby zwiększyć wytrzymałość załogi (endurance, wykrzykniki przy postaciach), bo zdaje sie od tego okręt traci moc i staje) ??
Awatar użytkownika
wolf359
Posty: 117
Rejestracja: 2004-10-04, 13:52
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: wolf359 »

Shigure, ja swoją kopię Fighting Steel kupiłem u nas legalnie w sklepie, a że program miał niewielką popularność, cóż był skierowany do wąskiej grupy maniaków. Osobnik zafascynowany czołgami z pewnością by po nią nie sięgnął bo by nie czuł klimatu.

Ja zaś ze swej strony mam jedno pytanie. Czy ktoś ma na CD/twardym/dyskietki :lol: :lol: Jutland wydane w 1993 przez Sorcery Software (chyba tak jakoś)? Była to jedna z pierwszych gier na CD i kosztowała wtedy tyle ile sam napęd CD. Wydana była tylko na CD, ponoć miała pioronująca muzykę, nieziemską grafikę (poza animacją okrętów) i pozwalała przejść kampanię 1914-1918 od szeregowego majtka do admirała floty. Jak ktoś ma to niech do mnie pisze migiem! :D
Resistance is futile.
Grom

Post autor: Grom »

Zagrywałem się w Silent Hunter 1. Potem nastąpiła dłuuuga przerwa w związku z emigracją i innymi ważniejszymi sprawami dla mnie niż komp. Po czym zakupiłem złoma i zacząłem się bawić w Destroyer Command/Silent Hunter II oraz Sub Command. Teraz mam, Silent Hunter III i Dangerous Waters oraz absolutny brak czasu. Destroyer Command, a właściwie Warship Command bym go nazwał ma ukryte zalety :) Na przykład możliwość popływania korsarzami, albo dowodzenia całymi zespołami bojowymi (np w singlu). Nie ma to jak na z pokładu Tirpitza okładać się z alianckimi okrętami liniowymi.
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

wolf359 pisze: ja swoją kopię Fighting Steel kupiłem u nas legalnie w sklepie
A możesz zdradzić kto to u nas wydał?
Awatar użytkownika
mac
Posty: 366
Rejestracja: 2004-10-22, 14:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mac »

Awatar użytkownika
wolf359
Posty: 117
Rejestracja: 2004-10-04, 13:52
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: wolf359 »

Po prawdzie nie wiem kto to wydał (FS) bo kupowałem to już ładnych parę latek temu w poznańskim Empiku. Największym plusem jest to, że wydano ją jeszcze przed manią spolszczania wszystkiego w koło. Nie ukrywam, że jak widzę lokalizowane programy (obojętnie jakiego rodzaju) to dostaję wysypki. Dobrze, że AOD nikt nie spolszczał. Nie wyobrażam sobie - po milionach mil morskich w AOD-owskim U-Boocie - niemieckiej załogi mówiącej zamiast po "helmutowsku" :lol: w naszej natywnej gwarze. :)
Resistance is futile.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

mcwatt -> produkowal to SSI, a w Polsce Play-it

wolf359 -> no wiesz co z tym spolszczaniem. Normalnie foch :placze:
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

Dzięki za info Crolick :)
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Hmmm... Pic? Bajer? O co chodzi?! Zna ktoś taką gierkę???
http://home.austin.rr.com/normkoger/RJW.html
Zulu Gula

Post autor: Zulu Gula »

Grzechu pisze:Hmmm... Pic? Bajer? O co chodzi?! Zna ktoś taką gierkę???
http://home.austin.rr.com/normkoger/RJW.html
Wygląda rewelacyjnie.
Gość

Post autor: Gość »

wolf359 pisze:Ja zaś ze swej strony mam jedno pytanie. Czy ktoś ma na CD/twardym/dyskietki :lol: :lol: Jutland wydane w 1993 przez Sorcery Software (chyba tak jakoś)? Była to jedna z pierwszych gier na CD i kosztowała wtedy tyle ile sam napęd CD. Wydana była tylko na CD, ponoć miała pioronująca muzykę, nieziemską grafikę (poza animacją okrętów) i pozwalała przejść kampanię 1914-1918 od szeregowego majtka do admirała floty. Jak ktoś ma to niech do mnie pisze migiem! :D
Witam serdecznie w moim poście inauguracyjnym :) .

Jutland mam, na pewno mam, pytanie tylko gdzie. Oryginał na CD - jak mniemam, mam poszukać? :) Zaraz grzebnę w pudłach...
Awatar użytkownika
sian
Posty: 36
Rejestracja: 2005-04-11, 22:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sian »

Osz Ty! :o

To pisałem ja - wylogowało miem cuś.
Uściski jak pociski
Sian
Gunship
Posty: 24
Rejestracja: 2005-01-08, 12:34
Lokalizacja: Grotniki
Kontakt:

Post autor: Gunship »

Mac - jeżeli chodzi ci o Silent Hunter III to musisz wprowadzić wachty - tzn zmieniaj załogę co jakiś czas w trakcie rejsu przezucając tych zmęczonych do przedziału załogi na odpoczynek :) na typ II - cięzko z tym bo mało ludzi natomiast na "siódemkach" już jest lepiej - nie ma z tym problemu :)
Na każdym okręcie (nawet typie II ) masz dwa przedziały załogi. Dziobowy (przed wyrzutniami dziobowymi) oraz rufowy (pomiedzy dieslami i elektrykami) :) Zmęczeni członkowie załogi trochę tam muszą poodpoczywać zanim poziom energii im podskoczy.
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

ODPOWIEDZ