Discovery i klopsiki...

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Co sądzisz o programach wojenno-morskich na Discovery?

Bardzo dobre (... czy aby na pewno? ;) )
0
Brak głosów
Dobre
0
Brak głosów
Generalnie OK
3
25%
Rany kto to wyprodukował!
1
8%
Totalny szmelc
1
8%
Zabić konsultatów :)
5
42%
Ja chcę być naczelnym!
2
17%
 
Liczba głosów: 12

Awatar użytkownika
wolf359
Posty: 117
Rejestracja: 2004-10-04, 13:52
Lokalizacja: Międzychód

Discovery i klopsiki...

Post autor: wolf359 »

Witam serdecznie. Choć przewijało się to w kilku wątkach chciałbym aby można było przeczytać o tym w jednym miejscu.

Zapraszam do wzięcia udziału w małej ankiecie. :)

Pomysł na nowy wątek wziął się po wczorajszym seansie cyklu Airwars. W pewnym momencie zaczęto opowiadać o Tirpitzu i jego zatopieniu. Tirpitz, Tirpitz i bęc pokazuje się piękne zdjęcie typu Admiral Scheer (w celu zobrazowania okrętu)!

Ja jestem w stanie zrozumieć wiele, wiem również że stacja nie zawsze ma wpływ na to co pokaże sie w materiale, ale ci co tworzą powinni wiedzieć, że oglądają to nie tylko laicy, ale też dzieciaki w szkołach + my ludzie którzy w większości zjedli zęby na tym temacie.

Proszę Szanownego koleżeństwa, napiszcie swoje "przeżycia" na ten temat. Ja z pewnością odświeżę swoje archiwa w poszukiwaniu kwiatków z Discovery w herbie :)

I w kwestii formalnej żeby nie wprowadzać błędu statystycznego do badania - ja jako autor postu nie głosowałem i nie będę :)
Resistance is futile.
Piter
Posty: 62
Rejestracja: 2005-03-23, 13:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Piter »

Przyznam ze mnie zawsze najbardziej "urzeka" pokazywanie ujęć tonącego Barhama , przy okazji jakiegokolwiek programu o wojnie na morzu( czy to I WŚ, czy IIWŚ ). I to niezależnie od tego czy program dotyczy inwazji na Norwegie czy wypadu Nagumy na Ocean Indyjski :?
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Piter pisze:Przyznam ze mnie zawsze najbardziej "urzeka" pokazywanie ujęć tonącego Barhama , przy okazji jakiegokolwiek programu o wojnie na morzu( czy to I WŚ, czy IIWŚ ). I to niezależnie od tego czy program dotyczy inwazji na Norwegie czy wypadu Nagumy na Ocean Indyjski :?

To prawda. Ten wybuch jest absolutnie wszędzie. Mam ta taśmie stary juz program o HMAS "Sydney". Strzela on tedy do "Bartolomeo Colleoni" i zaraz za tą sceną jest wybuch "Barhama". Ciekawe, że swgo czasu były zdjęcia, jak tonie "Szent Istvan", ale "Barham" go przebił
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
mac
Posty: 366
Rejestracja: 2004-10-22, 14:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mac »

Generalnie jest tak że konsultantów tam nie ma, a szególnie polskich. Świadczą o tym ciągłe "łodzie podwodne"
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 2035
Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: Maciej »

Wilku, przesadzasz... Tirpitz, Admiral Scheer... Sztuka jest sztuka!:P

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
wolf359
Posty: 117
Rejestracja: 2004-10-04, 13:52
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: wolf359 »

Wilk nie wilk, ale wolf359 to specyficzna rzecz dla miłośnika Star Trek-a i astronomii :)

Tylko, że sztuka jest sztuka ma miejsce w każdym programie i to jest podstawowy problem.
Resistance is futile.
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Generalnie to nei tylko Discovery ale i inne "naukowe" programy sprowadzają sie do tego aby - wyłączyć głos , nie spoglądać na tytuł filmu ... i rozkoszować sie zdjęciami.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Zdarzają się dobre, jak o Arizonie czy Bismarcku (oczywiście pomijając tłumaczenie)
maw
Posty: 101
Rejestracja: 2005-01-19, 11:03
Kontakt:

Wiek wojen

Post autor: maw »

W serii Wiek Wojen był odcinek o I WŚ na morzu. Bardzo ciekawe zdjęcia archiwalne ale dobijający komentarz na poziomie laika żeby niepowiedzieć nieuka. Szczególnie podobała mi się kilkusekundowa migawka z idącym ze sporą jak na swoje możliwości prędkością predrednotem chyba francuskim zresztą.
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Swego czasu rozmawiałem z kolesiem ( branża niemieckiej broni pancernej ) na temat "filmów naukowych".Stwierdził iż dla kogoś kto się nie zna tekst jest za mądry , dla kogoś kto się tym interesuje "naukowe wywody" wypadają śmiesznie.
Tak na marginesie Miko - nie wiem czy zakupiłeś swego czasu Das Boot w wersji reżyserskiej o którym pisał Marek T.iż pojawił się ...
Jeśli obejrzałeś to co sądzisz o tłumaczach i konsultantach ?. :lol:
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Das Boot - to jakiś film o u-bootach? :D

Nie nie mam.
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

MiKo pisze:Das Boot - to jakiś film o u-bootach? :D

Nie nie mam.
ja mam ten film
opowiem Ci kiedys o czym jest :D
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 2035
Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: Maciej »

To może ja zdradzę rąbka tajemnicy... Krótko: o... włosach w nosie i... jeszcze gdzieś :D

Pozdrawiam,
Maciej
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Dako nie chce - u-booty to okrety dla atakujących skrycie tchórzy :P :wink:
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

MiKo pisze:Dako nie chce - u-booty to okrety dla atakujących skrycie tchórzy :P :wink:
dotyczy to tylko Niemcow ? :D
nicpon Cie zbanuje :P
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Nicpoń nic nie uczyni bo to oznaczać będzie skryty atak a widzisz kto skrycie atakuje :lol:
ODPOWIEDZ