Dokumenty z ORP Orzeł do kupienia!!!

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Dokumenty z ORP Orzeł do kupienia!!!

Post autor: Ksenofont »

Witam!
zakładam nowy temat, bo warto:
crolick pisze: http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=6575659075 !!!!!! :shock: :shock:

Może zainteresować tym Muzeum MW, żeby kupiła?!?
Koniecznie!
Kilka tygodni temu dzięki współpracy redakcji czasopism fachowych udało się kupić w ebayu fotkę Jastrzębia - a cena był dużo wyższa.
Kto ma jakie wtyki w Muzeum MW - ręka do góry! i do poinformowania ich o tym!!!
Niech przynajmniej sprawdzą, czy trafi to do Polski, lub do jakiejś polskiej instytucji: kto licytuje???
Kto zna adres internetowy Muzeum MW - podać na FOW - coby reszta załogi lobbować mogła.
Stary Wrak - poinformuj ludzi zwiazanych uczuciowo z Orłem o tej aukcji!!!
Niech się fachowcy z Muzeum MW skontakują ze sprzedającym i niech zdadzą raport z tego, jakie to są dokumenty, i dlaczego warto je kupić - ewentualnie dlaczego nie warto wydawać kasy.
Przecież to jest ich statutowy obowiązek!
Panowie z "MSiO" oraz "Okrętów Wojennych" obecni na FOW powinni - jako przedstawiciele mass mediów - zarządać relacji i wszelkich wyjasnień od Muzeum MW.
W poniedziałek będą już tylko trzy dni!!!
Pozdrawiam
Ksenofont
Ostatnio zmieniony 2005-11-06, 16:46 przez Ksenofont, łącznie zmieniany 1 raz.
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
krzysiek

Post autor: krzysiek »

Fajnie by było żeby to zdjęcie trafiło do instytucji publicznej, najlepiej do wspomnianego muzeum, ale nawet jeśli nie, to nie martwiłbym się, że nie trafi do Polski, bo kto z innego kraju chciałby kasę wyłożyć.
Grom

Post autor: Grom »

130 Ł.
Ciekawe czy on ma pojęcie co to jest.
Swoją drogą może zalicytować ?
Jak narazie nikt nie składał oferty, może zrobię komuś i sobie prezent świąteczny
Cypis
Posty: 127
Rejestracja: 2005-03-03, 14:48
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Cypis »

Witam

Adres internetowy Muzeum Marynarki Wojennej : http://www.mw.mil.pl/index.php?akcja=muzeum
Adres Marynarki Wojennej RP : http://www.mw.mil.pl/
mail do MON : bpimon@wp.mil.pl .
Namiary na Dowództwo Marynarki Wojennej : SEKRETARIAT DOWÓDCY MARYNARKI WOJENNEJ
Skwer Kościuszki 12; 81-912 GDYNIA 12
tel. (0-58) 626 37 39, fax (0-58) 626 34 87, 626 34 04
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Panowie a może próbujemy zoorganizować zrzutkę na zakup własnym asumptem tych dokumentów?! Ja mogę dać 25€ - niewiele ale zawsze jakiś początek :wink:
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Witam!
Crolicku, nie zdążymy zebrać kasy do środy :(
poza tym:
Ile potrzeba kasy - nie wadomo.
Jak się podzielić łupem - nie wiadomo.
Muzeum MW jest chyba bardziej odpowiednią instytucją - szczególnie, ze gromadzenie dokumentacji jest ich statutowym obowiązkiem.
Tu są ich namiary:

Muzeum Marynarki Wojennej
81-912 Gdynia 12 - Skwer Kościuszki
muzeum@mw.mil.pl

Kierownik tel. (fax) 0-58 626 35 65
Okręt-Muzeum "BŁYSKAWICA" tel. (fax) 0-58 626 36 58
Ekspozycja Broni i Uzbrojenia Morskiego tel. 0-58 626 39 84
Dział Historyczny tel. 0-58 626 37 45

Ja wyślę do nich oficjalnego maila z zawiadomieniem o licytacji, z prośbą o zajęcie się sprawą oraz z zapowiedzią zainteresowania się wynikami.
Niestety - jutro będę zajęty całkowicie i zupełnie, a przydałby się ktoś, kto do nich zatelefonuje. Czy mógłby zrobić to ktoś z Was?

Trzeba także poinformować redakcję MSiO oraz OW, żeby zajęli się sprawą - tzn wykazali społeczne zaangażowanie i przekonali o tym muzeum - to też mogę zrobić.

Natomiast przydałoby się kilkanaście maili środowiska shiploverów na adres muzeum@mw.mil.pl , żeby pokazać, że sprawa jest aktualna i żywa.

Proszę zatem wszystkich o pomoc!

Pozdrawiam
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Grom

Post autor: Grom »

No cóż widzę, że chyba piszę w jakimś innym języku, lub jaśnie państwo raczą ignorować chęć zakupu przeze mnie tych dokumentów i przekazania ich bezpłatnie do muzeum. W takim razie proponuję byście sobie dalej się zbierali i klepali pusto na forum, a ja zajmę się konkretami.
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Witam, myślę że większość dobrze zrozumiała twe intencje, możemy się tylko cieszyć że dokumenty te mają szansę trafić w miejsce dostępne dla ogółu.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Grom pisze:No cóż widzę, że chyba piszę w jakimś innym języku, lub jaśnie państwo raczą ignorować chęć zakupu przeze mnie tych dokumentów i przekazania ich bezpłatnie do muzeum. W takim razie proponuję byście sobie dalej się zbierali i klepali pusto na forum, a ja zajmę się konkretami.
Gromie,

nie denerwuj się tak. Ja przeczytałem twój post, ale nie wynikało z niego dla mnie iż masz zamiar licytować te dokumenty! Jeśli tak jest w istocie wszyscy będziemy ci niezmiernie zobowiązani!

Widzę że już licytujesz. Zatem ściskam za ciebie kciuki!

Pozdro,
crolick
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Grom

Post autor: Grom »

Szczerze powiedziawszy widzę, że Państwo Polskie w rozumieniu decydenci III RP mają gdzieś nasze korzenie, ale ja nie mam. Tak jak chyba większość z ludzi piszących na tym forum. Po zlicytowaniu, a ie widzę nikog kto mnie przebije (jeśli kyos będzie chciał to ja i tak przebije ofertę), mam zamiar przeczytać wszystko co tam jest, a następnie przesłać bezpłatnie do muzeum w Gdyni.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

crolick pisze:
Grom pisze:No cóż widzę, że chyba piszę w jakimś innym języku, lub jaśnie państwo raczą ignorować chęć zakupu przeze mnie tych dokumentów i przekazania ich bezpłatnie do muzeum. W takim razie proponuję byście sobie dalej się zbierali i klepali pusto na forum, a ja zajmę się konkretami.
Gromie,

nie denerwuj się tak. Ja przeczytałem twój post, ale nie wynikało z niego dla mnie iż masz zamiar licytować te dokumenty! Jeśli tak jest w istocie wszyscy będziemy ci niezmiernie zobowiązani!

Widzę że już licytujesz. Zatem ściskam za ciebie kciuki!

Pozdro,
crolick
Zgadzam się całkowicie z przedmówcą!!!
(zarówno jeśli chodzi o wyrażenie żalu z powodu braku zrozumienia Twych intencji, jak i o wyrażenie życzeń powodzenia) :-)

Zajmij się więc konkretami: wszelkie kroki z Muzeum MW - pozostawiam Tobie - rób co uznasz za stosowne.

pozdrawiam i życzę powodzenia
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Grom pisze:Szczerze powiedziawszy widzę, że Państwo Polskie w rozumieniu decydenci III RP mają gdzieś nasze korzenie, ale ja nie mam. Tak jak chyba większość z ludzi piszących na tym forum. Po zlicytowaniu, a ie widzę nikog kto mnie przebije (jeśli kyos będzie chciał to ja i tak przebije ofertę), mam zamiar przeczytać wszystko co tam jest, a następnie przesłać bezpłatnie do muzeum w Gdyni.
Kiedy to czytam czuję wściekłość i żal. Wściekłość, bo mnóstwo pieniędzy wydawanych na tzw. instytucje pamięci narodowej tak naprawdę idą na urzędników, urzędy, papier, pieczątki... i tym podobne duperele zamiast na to co stanowi o sensie istnienia tychże instytucji. Pani Basia z panem Zenkiem, którzy pracują w muzeum lub archiwum tak naprawdę powinni wypisywać faktury za sprzedaż ciężarówki kartofli czy wagonu węgla... bo ORP Orzeł interesuje ich tak jak interesowałby ich ten węgiel czy kartofle. Żal czuję, bo nie widzę szans aby w tej IV czy V czy VI RP cos miało się w tym względzie zmienić.

Mam tylko jedną nieśmiałą sugestię drogi Gromie, pomyśl proszę o zeskanowaniu tej dokumentacji dla potomności i tych nielicznych, którzy interesują się historią PMW... zanim dokumenty te wpadną w tryby biurokracji i znikną za siedmioma pieczęciami.

Jeszcze jedno, droga Załogo, mam wrażenie, że wszyscy chcemy tego co Grom. Chcemy to zobaczyć i przeczytać, a potem chcielibyśmy aby trafiło to do jakiejś instytucji (takiej choćby jak Muzeum MW), gdzie dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych. Nie widzę powodów, dla których tylko Grom miałby ponosić koszt zakupienia tej dokumentacji. Wydaje mi się, że będzie rzeczą sensowną i uczciwą, żebyśmy też dołożyli się do tego finansowo. Każdy da tyle ile może, tak aby Grom nie musiał sam na własny koszt robić tego co wszyscy uważamy za właściwe. Ja tam nie pragnę nic innego niż Grom. Chcę tego samego i chcę dołożyć się do tego "dzieła". Nie mam żadnych roszczeń czy "genialnych" pomysłów, Gromie ty kupisz i ty zadecydujesz gdzie spoczną te dokumenty, ja chcę cię tylko wesprzeć, to wszystko.

Wobec powyższego prośba: podaj Gromie jakiś numer konta fdt@op.pl

pozdrawiam
Grom

Post autor: Grom »

ty kupisz i ty zadecydujesz gdzie spoczną te dokumenty, ja chcę cię tylko wesprzeć, to wszystko.
Jest takie powiedzenie:
Nie dziel skóry na niedźwiedziu. ( bo jeszcze nic nie wylicytowałem)
Jestem absolutnie zdecydowany kupić to i przesłać bezpłatnie do muzeum MW w Gdyni. Oczywiście po przeczytaniu całości. Jakkolwiek powiem, że kupiłem dopiero wtedy gdy moje zamiary będą w drodze do Polski.
Gdyby udało mi się rzeczywiście (zakładając, że mieszkam w UK sądzę iz szanse są całkiem spore) to nie omieszkam opublikować skanów każdej ze stron. Naprawdę nie oczekuję niczego w zamian. Starczy, że mały rumor na FOW się zrobił ;)
EDYCJA:
Właśnie otrzymałem skany niektórych ze stron, i oto co pierwsze mi wpadło:
Obrazek
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

To oryginał? Skąd to się wzięło?
Grom

Post autor: Grom »

Wygląda na orginał. W nocy dostałem skany od sprzedającego, więc wrzuciłem tylko jeden. Dziś po powrocie z pracy podrzucę jeszcze coś.
Awatar użytkownika
w
Posty: 9
Rejestracja: 2005-11-03, 09:21
Lokalizacja: Oksywie

Post autor: w »

Trafienie rzeczywiście wyjątkowe, o ile to oryginał, są podpisy i pieczęcie itd.
Obawiam się, że Muzeum MW ma obecnie dość kłopotów z budową i że z nikim się tam nie dogadasz. Zresztą dla nich historia MW to głównie admirał Janczyszyn. Stawiałabym na kontakt przez wydawnictwo z Mariuszem Borowiakiem, bo to straszny entuzjasta i wiele może pomóc.
Tylko proszę pamietać, że Kopernik była kobietą!
ODPOWIEDZ