Dokumenty z ORP Orzeł do kupienia!!!

Moderatorzy: crolick, Marmik

www.orzel.one.pl
Posty: 20
Rejestracja: 2005-11-09, 20:25
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: www.orzel.one.pl »

Domyslam sie ze Gromowi bedzie troszke trodno z wyspy tu przybyc :) Ale co sie stało. Dzis poniedziałek a GROM milczy. Czyżby byly tam takie informacje , ze az mu dech zaparło :)
Orzeł i OffRoad to jest to co trzyma mnie przy życiu
Grom

Post autor: Grom »

www.orzel.one.pl pisze:Ale co sie stało. Dzis poniedziałek a GROM milczy
Nic się nie stało. Sprzedawca jest angolem i nie potrafi powiedzieć nie. Takich rzeczy trzeba się domyślać; więc tajemniczo zamilkł w niedzielę. Dziś przysłał e-maila, że dokumenty zostały wysłane przesyłką specjalną. Zważywszy, że mieszka w okolicach Bormouth przesyłka powinna być jutro.
fdt pisze:Gromie, należy ci się chwała i wdzięczność oraz pieniądze... ja nie widzę tu żadnej sprzeczności ani zgrzytu... Nie musiałeś tego robić a zrobiłeś, nie chcesz na tym zarobić, pociłeś się z nerwów i zrobiłeś to co należało zrobić bo tak zdecydowałeś nie oglądając się na innych, którzy mogli zrobić to samo ale nie zrobili. Jesteś wielki a zgoda na zwrot kosztów nie uczyni Cię mniejszym
Postaram się wyłuszczyć rzecz jak to zacny fdt napisał. Otóż rzeczywiście jako pierwszy przystąpiłem do działania, ale ...

Całość operacji była kontrolowana i prowadzona przez fdt. To Tobie mój drogi kolego należą się wielgachne brawa. Gdyby nie fdt, pewnie byśmy się tam pozabijali na tej aukcji liytcytując jeden drugiego w tym samym celu. Dlatego uważam, że nie wolno nikomu wkładać laury zwycięzcy na moje barki, jeżeli nie otrzyma ich szanowny Kol. FDT. Przypomina mi to historię pewnego skoku przez ... sami wiecie jakiego. Nie jestem autorem sukcesu. Jedynie tym, który wykonał pierwszy zdecydowany ruch, i dzięki niezastąpionej osobie Fdt, mogłem dokończyć swoją partię szachem i matem.

Fdt przekonał mnie bym pieniążki od MMW przyjął. Jednocześnie miejmy nadzieję, że jest to nie ostatni raz kiedy możemy pomóc w tak ważnych sprawach. Nie wiem, jak inni, ale ja zakończenie aukcji przywitałem potężnym okrzykiem hurrraaaaaa ... !!!

Byłbym oczywiście ignoranetm gdybym nie wspomniał także o współadminie strony, którą prowadzę Kol. Thomsenie. Ten człowiek siedział zalogowany na koncie Ebay mojej nażeczonej vel "Gabrychowa" i w ostatnich 2 minutach rozpoczął licytację. Tak jak każdy z FOW on jako pierwszy po zapoznaniu się ze sprawą czytając ten topic zaoferował pomoc finansową. Na całe szczęście nie było potrzeby korzystać z tego.
POLISHSUB pisze:Uważam że najzasadniej byłoby gdyby zechciał nas odwiedzić GROM (spotkanie ma być w grudniu) gdyż z mojego punktu widzenia jego zasługi są, jakby, największe
Z największą przyjemnością, ale rzeczywistość zgniłego kapitalistycznego zachodu nie pozowli mi wyjechać w grudniu 2005 do Polski. Przede wszystkim dlatego, że moja połowica udaje się tam w tym samym okresie. Ponadto mój pracodawca, który stęsknił się za mną po moim "chorobowym" (czyt. licytacji) zwyczajnie mi nie da wolnego. Dlatego uważam, że z racji zasług najodpowiedniejszym człowiekiem będzie fdt. Ja osobiście chcę przyjechać w styczniu, tak szybko jak spadną ceny biletów lotniczych po świąteczno-sylwestrowej "obniżce". Więc 3 tydzień stycznia, być może 4. Bliższą datę mogę podać na początku grudnia po rozmowach z firmą na temat wolnego.
www.orzel.one.pl
Posty: 20
Rejestracja: 2005-11-09, 20:25
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: www.orzel.one.pl »

Ja sie pisze na to zebranie. no oczywiscie jako widz, porobie zdjęcia i relację. No i jeszcze pisze sie na oglądanie tego nieistniejącego i tego którego polska marynarka wojenna ne ma Seewolfa :)
Prosze tylko o informacje kiedy to ma byc
Orzeł i OffRoad to jest to co trzyma mnie przy życiu
Awatar użytkownika
POLISHSUB
Posty: 40
Rejestracja: 2005-11-10, 23:22
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: POLISHSUB »

Walne Zgromadzenie BOP ma się odbyć w grudniu. Tyle tylko wiem. Wiem też, że zostanę poinformowany o dokładnej dacie z dwutygodniowym wyprzedzeniem o czym zamierzam skrupulatnie podzielić się z resztą zainteresowanych. Jak już wspomniałem zaproszeni są wszyscy!!! Drogi GROMIE oraz drogi FDT. Nie umniejszając Waszych oczywistych zasług, zwracam się z prośbą o zreferowanie mi historii tego przedsięwzięcia z Waszego punktu widzenia. Przynajmniej do momentu w którym ja się pojawiłem na teatrze działań. Dygresją niech będzie fakt, że gdybym nie został poinformowany o zamierzeniach pozostałej części grupy, biłbym się o te dokumenty tak długo na ile starczyło by czasu licytacji..............tak wiele (osobiście) one dla mnie znaczą i nie chodzi tu o wartość symboliczną. Gdyby Kmdr Kłopotowski żył to pewnie wszystkim Wam (Nam) podałby grabę i osobiście podziękował.
Wracając do tematu. Wszyscy biorący udział w tym przedsięwzięciu zasługują przynajmniej na swoją chwile w historii. Niech będzie nią (na początek) obszerny artykuł w Banderze. Sam nie jestem w stanie opisać tego wszystkiego. No chyba że użyję wyobraźni. Zwracam się jeszcze raz z prośbą o pomoc w tej materii. Wskazanym jest tutaj podanie adresu do PM:
mowgli@2com.pl
POLISHSUB
Grom

Post autor: Grom »

@ Polishsub.
Pchnąłem Ci maila spod konradkulg@wp.pl
Pozdrowionka
Grom

Post autor: Grom »

Update dla FOW :)
5 minut temu otrzymałem przesyłkę z dokumentami. Ledwo z Londynku wróciłem więc nie miałem jeszcze czasu przejżeć. Chciałem Was tylko poiformować, że dokumenty dotarły.
edytuję:
Szara teczka z sygnaturą S. 576.B oraz opisana jako "Akta Jawne", zawiera listy załogi, list kondolencyjny do adm. Świrskiego od d-cy 2 Flotylli O.P, na odwrocie na brudno napisany po english list lub próby pisania do Cpt. Jeffrey'a (?) w sprawie Iskry i Wilji oraz zabrania pracowników org. rządowych z Bordeaux. Do tego protokoły z rozprawy kmdr.ppor. Kłoczkowskiego, ręczne zapiski kontrargumenty w stosunku do zarzutów pisane w osobie pierwszej liczy pojedyńczej. Być może samego kmdr.ppor. Kłoczkowiskiego. Znajdują się także ręcznie pisane protokoły z rozpraw. Część dotyczy rozprawy z dnia 04.07.1942 roku, część bez daty ale, pisane na drukach s1302b. Naval Message i widać, że są starsze. Miałem to w rękach ledwie 2 godziny. Wszystkiego będzie ponad 50 stron.
Złą wieścią jest to, że mój skaner trafił ... . Postaram się załatwić jakiś jak najszybciej i przeskanować.
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Z kwestii organizacyjno PR-owskich. Mam pytanie do wszystkich ktorzy złożyli deklaracje wpłaty: czy ktoś z was nie życzy sobie wymienienia w artykule do wybrzeżowej prasy lokalnej? Chodzi o nicki, nie będą wymieniane żadne nazwiska ani kwoty.
Jeżeli ktos ma obiekcje proszę o informację na PM (nie na maila!) dziś (16.11.2005) do godz 11.00.
Awatar użytkownika
POLISHSUB
Posty: 40
Rejestracja: 2005-11-10, 23:22
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

WAŻNE!!!

Post autor: POLISHSUB »

Panowie. Właśnie dostałem potwierdzenie. Data Walnego zebrania Bractwa Okrętów Podwodnych odbędzie się 26 listopada o godzinie 10.00 w Gdyni. Wszyscy zainteresowani obecnością (mam nadzieję że będzie duże zainteresowanie) proszeni są o kontakt albo telefoniczny albo przez SKYPE. (za mało czasu na prowadzenie ustaleń przez e-mail)
tel podam na prośbe PM natomiast moj nick na skype to
POLISHSUB

Sprawa jest pilna i poważna. (tak myślę :-)
Pozdrawiam

POLISHSUB
Grom

Post autor: Grom »

Ja mam prośbę też.
Otóż szanowny kol. Polishsub pisze artykuł do Bandery, w związku z tym każdy kto chce aby był ujety w nim jako współtwórca sukcesu przesłał mi przez PM swoje dane:
Nick - wiadomo
Imię i nazwisko
Adres (starczy miasto/państwo)
oraz ewentualnie czym się zajmuje na codzień dla $.

Z dowolności jest zwolniony jedynie fdt, który ma obowiązek podać takie rzeczy :D
Grom

Post autor: Grom »

Niewielu z Panów dotą napisało do mnie. Oto lista nicków ludzi związanych z dokumentami

Slaw
crolick
Grzechu
MiKo
kris
radbilcz
www.orzel.one.pl
miller
Diabeł
Marek S.
Marek Błuś
Ksenofont
Tadeusz Klimczyk

Panowie z Eba-y:
greiffenberger
walshe7653


Część z Was podała mi swoje dane. Pytanie do reszty. Czy można (wedytowane bo artykuł będzie autorstwa kol. POLISHSUB) wykorzystać wasz dane personalne (imię, nazwisko, miejscowosc) do publikacji na łamach "Bandery" ?
ODPOWIEDZ