Mały problem z krążownikiem De Ruyter.....

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
hanys
Posty: 53
Rejestracja: 2004-01-06, 08:17
Lokalizacja: Gorzów k.Oświęcimia

Mały problem z krążownikiem De Ruyter.....

Post autor: hanys »

Witam wszystkich!!
Mam mały (albo jak kto woli duży) problem z malowaniem holenderskiego krążownika De Ruyter. Znalazłem w sieci takie oto zdjęcie
Obrazek
Opis tegoż zdjęcia jest datowany na 1941, czyli tuż przed bitwą na morzu Jawajskim. Czy może ktoś więcej wie na temat tego malowania? Czy De Ruyter nosił je w czasie bitwy z Takagi? Bardzo proszę, pomóżcie...
Pozdrawiam serdecznie
Hanys
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Hej,

Pamiętam że kiedyś była na jakimś forum dyskusja na temat tej fotki. Nie mogę tego znaleźć ale coś pamiętam, że ścierały się dwie opcje zielono-szara konta trzy odcienie szarości.

Wydaje mi się, że podczas bitwy zarówno Java jak i De Ruyter nosiły kamuflaże.
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Na zagranicznych stronach zetknąłem się ze zmianą malowania okretó holenderskich w 1941. Oczywiście na Morzu Jawajskim okręty były pomalowane w nowy sposób. Ciekawe, iż natknąłem się na bokorys - przesłany chyba przez Crolicka :lol: POW Soerabaja częściowo zielony ( z pamięci). Nie pamiętam czy było to zaznaczenie opancerzenia czy sygnalizacja malowania. Posprawdzam jeszcze wieczorem. nawiasem - De Ruyter to jeden z moich ulubionych okretów.
Fax et tuba
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Hanys,

Tu jest fotka JAVA z podobnym kamuflażem z lutego 42 w Tanjong Priok, w podpisie naisano, że nosi kamuflaż w dwóch odcieniach szarości - standardowe malowanie okrętów holenderskich w czasie obrony kolonii.

Obrazek
Awatar użytkownika
hanys
Posty: 53
Rejestracja: 2004-01-06, 08:17
Lokalizacja: Gorzów k.Oświęcimia

Post autor: hanys »

Wielkie dzięki za pomoc!!
A czy nie macie może jakiejkolwiek barwnej planszy, schematu rozmieszczenia tegoż kamuflażu? Byłbym szalenie wdzięczny
Pozdrawiam
Hanys
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Masz Profile Brzezińskiego z De R? nie pamiętam co on tam umieścił...
Awatar użytkownika
hanys
Posty: 53
Rejestracja: 2004-01-06, 08:17
Lokalizacja: Gorzów k.Oświęcimia

Post autor: hanys »

Właśnie mam je, ale Brzeziński zamieścił tylko kolorową wkładkę ze standardowym ubarwieniem, a tą fotkę którą zamieściłem w pierwszym poście znalazłem przypadkiem. W Profilach ani śladu o możliwym kamuflarzu.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

To ja nic więcej nie mam. Na sieci są jakieś modele De Ruytera w kamuflażu ale na tym to ja bym się nie opierał... tym bardziej że kamuflaż zielony
ODPOWIEDZ