Seria z Kotwiczką

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Chłopiec z Placu Broni
Posty: 123
Rejestracja: 2004-03-04, 10:33
Lokalizacja: Lublin

Seria z Kotwiczką

Post autor: Chłopiec z Placu Broni »

Co w tej Serii należy konieczenie przeczytać, co można pominąć , a co można przeczytać ale niekoniecznie?

Zauważyłem że większość tytulów w tej serii dotyczy niemieckich podwodniaków.

Jaka jest wasza opinia w tej kwestii?
"Im więcej czytam - tym więcej mam pytań"
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Re: Seria z Kotwiczką

Post autor: mcwatt »

Chłopiec z Placu Broni pisze:Co w tej Serii należy konieczenie przeczytać, co można pominąć , a co można przeczytać ale niekoniecznie?

Zauważyłem że większość tytulów w tej serii dotyczy niemieckich podwodniaków.

Jaka jest wasza opinia w tej kwestii?
To chyba zależy czym się interesujesz...
Ja z utęsknieniem wypatrywałem Hary, chociaż spodziewałem się trochę więcej.... Bismack Mullenheima jest dobry. O podwodniakach nic na razie nie mam i nie czytałem, ale faktycznie zdominowały serię. Nie mówię że to nieciekawe, ale wolę coś szybszego i bardziej widocznego ;)
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

W Bismarcku osobiście po pewnym czasie zaczeły mnie drażnić zapewnienia autora w stylu ... Hitler to ... ja z nim nic wspólnego - powtarzał to na każdym kroku.
Osobiście polecam Wilka na Atlantyku - wspomnienia Otto Kretchmera.Być może i taka podwodna tematyka zdominowała serię ale poza "propagandówką" Priena nie mam do ich lektury zastrzeżeń.Osobiście również radziłbym Ci podejść z rezerwą do Pancernika Musashi - Akiry Yoshimury - bo mimo iż dotyczy Musashiego - to 3/4 książki to opis jego budowy , problemów podczas jego tworzenia - warte poznania ale nie tego aby się o książkę "zabijać" ...
Chłopiec z Placu Broni
Posty: 123
Rejestracja: 2004-03-04, 10:33
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Chłopiec z Placu Broni »

Dzięki za wypowiedzi.

Tematyka oczywiście jest zajmująca, ale trzeba też umieć (IMHO) to przekazać.-Taki truizm, sorry.

czyli wiem już że Bismarcka odpuszczam i Yamato też.

Komandor Hara jestem na TAK.

Pozostają do odcedzenia niemieccy podwodniacy- może ktoś podpowie co warto przeczytać.?
"Im więcej czytam - tym więcej mam pytań"
AG

Post autor: AG »

Sorki, że tak tylko gościnnie - nie znam się tak jak Wy - ale czytam forum z ciekawością. Moim zdaniem nie masz prawa odpuścić ani Bismarcka ani Musashi. I kup jeszcze: Pławski "Fala za falą ..." i Romanowski "Torpeda w celu". Z niemieckich podwodniaków mam tylko: Prien "Moja droga do Scapa Flow" - dawno nie zaglądałem, ale chyba było niezłe. Słabe (dla mnie przynajmniej): Brennecke "Admiral Scheer" - ale tu kieruj się radami bardziej zaawansowanych Kolegów ...
Pzdr.
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

... to nie rady a tylko osobiste odczucia - rzecz bardzo indywidualna.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

czytać wszytko, a jak się ma diengi, to kupić sobie też, bynajmniej ślubne będą miały co niszczyć, to dla nich bardzo zdrowe :)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

Chłopiec z Placu Broni pisze:Dzięki za wypowiedzi.

Tematyka oczywiście jest zajmująca, ale trzeba też umieć (IMHO) to przekazać.-Taki truizm, sorry.

czyli wiem już że Bismarcka odpuszczam i Yamato też.

Komandor Hara jestem na TAK.

Pozostają do odcedzenia niemieccy podwodniacy- może ktoś podpowie co warto przeczytać.?
Sorki stary, ale nie odpuszczaj.. To co napisał Shigure to fakt, ale Bismarck nie jest wypełniony zapewnieniami Mullenhaima o wstręcie do Hitlera, można paru ciekawych rzeczy się dowiedzieć ...
A Musashi (nie Yamato) nie odpuszczaj - ten okręt miał baaaaardzo ubogą historię operacyjną, a podejrzewam (bo nie czytałem - wybaczcie :) ) że nawet konstruowanie takiego olbrzyma to jest coś nie do pominięcia....
W każdym razie im więcej przeczytasz tym lepiej, ale w miarę możności kieruj się własnym osądem ( i oczywiście wiedzą - jeżeli jej nie masz - tak jak ja - to właśnie po to jest forum i tu wszyscy zgromadzeni). Po prostu na podstawie książek wyrabiaj sobie własną opinię, nasza może cię tylko trochę pokierowac - czytaj wszystko i nie wierz we wszystko co piszą....
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Seria znakomita. Nie odpuszczałbym Priena. Jego punkt widzenia - choć mocno dyskusyjny - jest warty poznania. Dobrze poznać sposób rozumowania wroga :wink:
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Ludzie, powiedzcie coś więcej o tej serii z kotwiczką, bo ja to do góry nogami chodzę i mam mały kontakt z krajowymi wydawnictwami. Może sobie coś zaprenumeruję. Zamówiłem sobie "Morza, Statki i Okręty", to już jest coś, ale ciągle mało. Dajcie namiary, czy co.
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

... jeśli jesteś tak "wygłodniały" to serię z kotwiczką polecam gorąco - każdą pozycję.To wspomnienia ludzi z II wojny światowej - dowódców okrętów , zespołów ...
Naprawdę warte polecenia.
No i jesli nie masz prenumeraty to Okręty Wojenne - obowiazkowo ...
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

shigure pisze:... jeśli jesteś tak "wygłodniały" to serię z kotwiczką polecam gorąco - każdą pozycję.To wspomnienia ludzi z II wojny światowej - dowódców okrętów , zespołów ...
Naprawdę warte polecenia.
No i jesli nie masz prenumeraty to Okręty Wojenne - obowiazkowo ...

O, i to jest wstępna informacja. Teraz chodzi o to, żebyś mógł sprawdzić w swoich egzemplarzch, czy jest podana strona internetowa tych czasopism i podać, a ja się zorientuję, jakie są szanse prenumeraty.
Dzięki z góry
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

sprzedaż wysyłkową ... z kotwiczką prowadzi Oficyna Wydawnicza Finna -
finna@tgw.com.pl
Co do Okrętów Wojennych adersu niestety nie mam , ale ktoś swego czasu "odnalazł" ich stronę w necie ...
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

shigure pisze:sprzedaż wysyłkową ... z kotwiczką prowadzi Oficyna Wydawnicza Finna -
finna@tgw.com.pl
Co do Okrętów Wojennych adersu niestety nie mam , ale ktoś swego czasu "odnalazł" ich stronę w necie ...

Dzięki serdeczne, to już jest coś, a gdyby ktoś znalazł stronę OW to polecam się łaskawej pamięci.
radar1

Post autor: radar1 »

ktoś kupił Yamamotę ?
ODPOWIEDZ