Utworzenie działów na nowym FOW

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Zelint pisze:A może to była autoreklama??
Prawdziwy geniusz!!!

Tak, była to autoreklama, wydarzenie towarzyskie: życzliwych ta wiadomość miała ucieszyć (I dziękuję wszystkim za miłe słowa), niezyczliwym wykuć oczy.

Może podziękujemy już ekipie sprzątającej za ich ciężką i niewdzięczną pracę?

Wróćmy do tego co było, a jak kto ma inklinacje do rozdzielania i katalogowania, to może by się zatrudnił jako sekser?

X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Może zaznaczę: ja się na moderatora nie prosiłem, tylko zostałem o to (wraz z Rafałem) poproszony. Ponieważ jednak niektórym kolegom się widocznie nasza działalność nie podoba, to informuję - do 'stołka przyklejony' nie jestem (choć praca wcale niewdzięczna mi nie jest, dzięki temu przeczytałem kilka starych a ciekawych tematów), i na życzenie admina mogę "złożyć dymisję" :P
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

pothkan pisze:Może zaznaczę: ja się na moderatora nie prosiłem, tylko zostałem o to (wraz z Rafałem) poproszony. Ponieważ jednak niektórym kolegom się widocznie nasza działalność nie podoba, to informuję - do 'stołka przyklejony' nie jestem (choć praca wcale niewdzięczna mi nie jest, dzięki temu przeczytałem kilka starych a ciekawych tematów), i na życzenie admina mogę "złożyć dymisję" :P
Nie przesadzaj. Moderator jest potrzebny. Tak już jest świat urządzony, że ktoś musi dbać, żeby się interes nie rozleciał. Ja osobiście nie widzę nic, co by Cię dyskwalifikowało.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Zelint i pothkan robią świetną robotę i chwała im za to. Bardzo bym chciał by pozostali moderatorami przynajmniej do czasu skończenia przeróbki FOW, a pewnie i dłużej.

Mała prośba o pozostawienie bierzącej moderki nowego FOW (jakakolwiek by ona nie była ;)) mi.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Mała prośba o pozostawienie bierzącej moderki nowego FOW (jakakolwiek by ona nie była ) mi.
No to się szykuje kampania wyborcza. :wink:
To już będzie druga, moja w tym roku.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

pothkan pisze:Może zaznaczę: ja się na moderatora nie prosiłem, tylko zostałem o to (wraz z Rafałem) poproszony. Ponieważ jednak niektórym kolegom się widocznie nasza działalność nie podoba, to informuję - do 'stołka przyklejony' nie jestem (choć praca wcale niewdzięczna mi nie jest, dzięki temu przeczytałem kilka starych a ciekawych tematów), i na życzenie admina mogę "złożyć dymisję" :P
Nie ma co się obrażać, doceniamy to co robicie jedynie mamy odmienne zdanie co do kształtu Nowego FOW. W chwili obecnej wasza ankieta daje wynik prawie remisowy, czyli grono osób chcących by zostało po staremu wzrosło. Może wynika to z tego że bardzo trudno jest podzielić Nowe FOW z powodu pewnej swobody z jaką się traktuje pisanie zgodne z tematem, część z nas obawia się utraty tej swobody. Napewno przeszkadza to w czytelności forum ale już taki urok ono miało zawsze.
Pozdrawiam i życzę dalszej owocnej pracy. :-)
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

...Wróćmy do tego co było, a jak kto ma inklinacje do rozdzielania i katalogowania, to może by się zatrudnił jako sekser?...
Kto nie ma takich inklinacji, to nie ma szans być dobrym naukowcem.
JB
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 184
Rejestracja: 2007-01-01, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ragozd »

Zelint pisze: A forum dws.org nie straszcie. Tam jest 2200 użytkowników, z czego bardzo dużo jest w wieku szkolnym. To zupełnie inny krąg odbiorców niż na tym forum. Inaczej się moderuje na dws.org, a inaczej tutaj.
To już rozumiem te giertychowe metody :P
Co do czasu trwania ankiety - sam odwiedzam forum często, ale zagłosowałem już "po" fakcie. Po prostu uznałem temat za nieatrakcyjny :P
Zwolenników podziału się pytam - gdzie bedzie np. temat "Celność artylerii flot II WS" gdzie aktualnie młóci się rozpoznanie bojem w Ardenach w aspekcie walki Gryfa i baterii L. z niszczycielami niemieckimi?
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Pójdzie do sekcji II WŚ, bo taki był temat oryginalny. Wprawdzie wyjdzie trochę sztucznie, ale jedyną alternatywą byłoby dzielenie tematu, a takich ingerencji ja przynajmniej chciałbym uniknąć. Ograniczam się do przesuwania, usuwania (jak już wspominałem, dotyczyło to niektórych całkowicie zdezaktualizowanych tematów z przed 3-4 lat), i zmian nazwy tematu (dla większej czytelności). A co się dalej dzieje w temacie, to już wolnoć Tomku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

JB pisze:
...Wróćmy do tego co było, a jak kto ma inklinacje do rozdzielania i katalogowania, to może by się zatrudnił jako sekser?...
Kto nie ma takich inklinacji, to nie ma szans być dobrym naukowcem.
Pozwolę sobie rezonować: wyżej cenię zdolność syntezy, niż analizy.

X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Witam,

Sorki za lekki chaos w porządkowaniu, ale jakoś kompletnie nie mam czasu.

Zrobiłem mniej więcej według swoejej wersji :D - ale jest to ustawienie robocze wszelkie zmiany (kosmetyczne ;)) są możliwe.

Pytanie do Zelnita i Pothkana - nie wiem czy przy podziale np. nowegoFOW lepiej bedzie zrobić trzy nowe działy czy tylko dwa nowe a noweFOW przemianować na największe ?
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Łączymy forumy

- opracowania z poszukuję
- marynistykę z katastrofami
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Miko a czy nie stanie się tak że do 1905 znajdzie się 5-6 tematów, po roku 1945 5-6 tematów a całe nowe fow znajdzie się w 1905-1945 czyli nadal będą wszyscy tam pisać i o wszystkim.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Ja byłem od początku przeciw ;)

było głosowanie i vox populi tak zdecydował :(
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Proponuje podzielić na
Forum jednostek żaglowych
Forum pancerza i pary

Czy coś w tym stylu będzie i wilk syty i owca cała :D
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Ciągle zmianiamy wygląd forum - przepraszam za to zamieszanie.

Powoli dochodzimy do finalnego wyglądu (po przeniesieniu wszystkich tematów z nowegoFOW sakasujemy).

Pozostaje kwestia łaczenia opracowań i źródeł, i marynistyki i katastrof - nie wiem czy warto.

Jeśli są jakieś uwagi, propozycję, zażalenia (koństruktywne) to proszę się nie krępować.
ODPOWIEDZ