Utworzenie działów na nowym FOW

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

MiKo pisze:Pozostaje kwestia łaczenia opracowań i źródeł, i marynistyki i katastrof - nie wiem czy warto.

Jeśli są jakieś uwagi, propozycję, zażalenia (koństruktywne) to proszę się nie krępować.
Warto, gdyż pary te są zawierają te same treści.

Połącz "Forum Katastrof" z forum "Statki handlowe...".
"Marynistykę" rozdziel pomiędzy "Psycholi" (tam dowcipy) i "Opracowania" (tutaj poważniejsze tematy).

"Spis flot II wojny" przenieś do działu "Akademia", gdyż zawiera raczej wiedzę akademicką niż dyskusję.

Popraw podpis pod forum "Sympozjum" na zawierające polskie czcionki:
"czyli wszystko na temat zlotów, zjazdów i spotkań poświęconych wymianie myśli na temat okrętów wojennych..."

Konstruktywnie?

X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Myślę, że doszliśmy do etapu, na którym dalsze zmiany mają charakter kosmetyczny (układ lokalu już jest gotowy, pora na meble i tapety :-) )

Teraz warto zastanowić się nad nazwami i opisami sekcji, jak widać stan obecny jest dość chaotyczny. Czekamy zatem na propozycje.

Np. do sympozjum trafiły również tematy muzealne czy nekrologi...

Zastanawiam się również, czy nie należałoby zlikwidować i zrobić "Katastrof", generalnie dużo się tam nie dzieje, a tematy można łatwo rozdzielić pomiędzy poszczególne sekcje...

Natomiast Marynistyka powinna zostać - to jest miejsce m.in. na tematy dotyczące filmów, muzyki, gier, malarstwa... Taki trochę śmietnik ;)



PS. Nadal bym obstawał za potraktowaniem wybranych sekcji (w żadnym wypadku nie większości) jako podsekcji - np. Lastadii, Orła, Spisu Jarka...
Obrazek
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Pothkan napisał:
Myślę, że doszliśmy do etapu, na którym dalsze zmiany mają charakter kosmetyczny (układ lokalu już jest gotowy, pora na meble i tapety )
Uj, ja już nie żyję. Każdego potrzeba pisać, a znaleźć trudno. Zatrzymajcie mu...

A tak na poważnie, to FOW wygląda teraz bardzo fajnie. Pomysły na zmiany były dobre. Śledziłem z uwagą i widzę dbałość o układ. ktokolwiek był autorem, moje gratulacje. :wink:
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Emden
Posty: 759
Rejestracja: 2004-07-08, 15:22

Post autor: Emden »

IMHO dział z Statkami Handlowymi powinien być nad działem Akademia, a nie pod, jak jest teraz.
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

Emden pisze:IMHO dział z Statkami Handlowymi powinien być nad działem Akademia, a nie pod, jak jest teraz.
No. Też bym się przychylał do takiego rozwiązania. By dział Akademia był pod Marynistyką.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4037
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Mówicie macie ;)

Nie wiem czy nie trzeba by zrobić gdzieś ogólnego dział o recenzjach... :hmmm:
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Przydałby się powinien być w Akademi pod opracowaniami
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

Duże brawa dla MIKO :brawo: za nowy wystrój FOW. A ode mnie podziękowania za należyte miejsce dla statków i stateczków. Forum już jest uporządkowane na przyjęcie 1000. użytkownika, który będzie miał ułatwione zadanie przy zapoznawaniu się z zawartością FOW. Przydałyby się jeszcze, moim zdaniem, drobne zmiany. Dwa fora: Forum Katastrof i Forum Marynistyki proponuje przenieść do sekcji Parostatek albo rozparcelować po innych forach i zmienić nazwę sekcji z Marynistyka na Statki i stateczki. Popieram też pomysły Ksenofonta - przeniesienia forum Spis Flot II. Wojny Światowej do sekcji Akademia i MIKO - utworzenie forum recenzji. Zobowiązuję się pisać tam od czasu do czasu recenzje i komentarze o książkach i artykułach marynistycznych. Jest też już trochę recenzji rozproszonych w różnych tematach FOW.
JB
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Kilka szybciutkich uwag czysto kosmetycznych:

- z nazw Administracja FOW i Biblioteka FOW można usunąć dopełniacz "FOW", w tym momencie raczej razi
- PSYCHOLE => Psychole
- i Parostatek normalnie, zamiast rozstrzelonych liter

Aha, i co z Katastrofami? Bo jeżeli jest zgoda na rozparcelowanie, to możemy się za to zabrać.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4037
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Recenzje do Akademi?

Chcecie rozparcelować Marynistykę i Katastrofy do innych forumów czy je połączyć w jeden?

Co z połączeniem Opracowań i Źródeł?
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

Katastrofy bym rozparcelował, a Marynistykę zostawił jak jest.

Ships of Polish Navy zmieniłbym nazwę na Polish Navy.

Opracowania i źródła mogłyby zostać, a "kupię sprzedam zamienię" powinno stać się działem ogłoszeniowym (czyli że "poszukuję" danych byłoby w opracowania i źródła, a "poszukuję" w sensie kupię byłoby w tym drugim).
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Zelint pisze:Katastrofy bym rozparcelował, a Marynistykę zostawił jak jest.
Zgadzam się całkowicie.

Skoro się tak rozpędziliśmy z reformą, to może jednak rozważymy ideę podsekcji? Dla kilku konkretnych, i tylko tych przypadków:

- Spis Jarka pod Wojny światowe (albo pod Opracowania)
- Orzeł i Polish Navy pod Forum PMW
- Poszukuję i Recenzje pod Opracowania
- Lastadia pod Sympozjum

Wtedy będziemy mieli tylko 12 głównych działów (a obecnie rozmnożyło się do 20)!
Obrazek
MiKo
Admin FOW
Posty: 4037
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Podsekcją mówię nie ! ;)

Reszta oki
MiKo
Admin FOW
Posty: 4037
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Zelint pisze: Ships of Polish Navy zmieniłbym nazwę na Polish Navy.
To się trzeba panów BB spytać ;)
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

:shock:

Mikesz, "Opracowania i źródła" powstały właśnie po to, aby tam pisać recenzje!

X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

MiKo pisze:
Zelint pisze: Ships of Polish Navy zmieniłbym nazwę na Polish Navy.
To się trzeba panów BB spytać ;)
Mikesz od dawien dawna pisałem, żeby całą część angielską w diabły... :roll:
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
ODPOWIEDZ