Utworzenie działów na nowym FOW

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Popieram!

To znaczy nie tyle w "diabły", co przeparcelować do Forum PMW :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

pothkan pisze:Popieram!

To znaczy nie tyle w "diabły", co przeparcelować do Forum PMW :-)
Zejdź z tych podforów!
Mikesz tutaj ma całkowitą rację!!
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

No przeca zszedłem!

Chodzi mi o to, aby tematy z Ships przenieść do Forum PMW.
Obrazek
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

Zostawić forum Polish Navy, w tym miejscu gdzie jest ;[ . Panowie zostawcie okno na zachód, nie zabijajcie go deskami, mimo że: "...nasza chata z kraja".
JB
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Ale przecież nikt nie broni gościom zza rubieży pisać po swojemu...?

Ja się tak odzywam na innostrannych forach (nie po polsku of course), i jakoś nikt mnie nie ubił, a nawet czasem odpowiedzą :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

JB pisze:Zostawić forum Polish Navy, w tym miejscu gdzie jest ;[ . Panowie zostawcie okno na zachód, nie zabijajcie go deskami, mimo że: "...nasza chata z kraja".
JB
Mi chodziło tylko o zmianę nazwy z Ships of Polish Navy na Polish Navy.

W związku z tym tematem http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=3983 mam propozycję by zmienić nazwę działu na Forum Żeglugi Morskiej i Rzecznej, a samo Forum Marynistyki przesunąć na Parostatek. Można by się zastanowić czy nie dodać w tym dziale (czyli w Forum Żeglugi Morskiej i Rzecznej) jakiegoś nowego działu, żeby statki nie były tam jedyne. Może np. "Aktualności żeglugowe"?

Do Parostatku proponowałbym również przesunąć poddział Stowarzyszenie "Lastadia".

Następnie proponuję zmienić nazwę poddziału "Opracowania i źródła" na "Recenzje, opracowania i źródła", a osobne "Recenzje" zlikwidować.

Poddział "Poszukuję, kupię, sprzedam, zamienię" mógłby zmienić nazwę na "Giełda" albo "Kupię, sprzedam, zamienię" żeby nie mylił się z działem "Recenzje, opracowania i źródła".

I na tym można by zmiany na forum zakończyć... ;) Myślę, że dotychczasowe zmiany były udane.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Zelint pisze:[...] mam propozycję by zmienić nazwę działu na Forum Żeglugi Morskiej i Rzecznej, a samo Forum Marynistyki przesunąć na Parostatek. Można by się zastanowić czy nie dodać w tym dziale (czyli w Forum Żeglugi Morskiej i Rzecznej) jakiegoś nowego działu, żeby statki nie były tam jedyne. Może np. "Aktualności żeglugowe"?
Po co w ogóle dział "Marynistyka"? Powiela tylko to, co dzieje się w kilku innych podforach: ZLIKWIDOWAĆ!

Nie tworzyć też bytów tylko po to, by było symetrycznie!
Na "Forum Żeglugi Morskiej i Rzecznej" może na razie znajdować się samotny dział "statki handlowe..."
Jak bedzie potrzeba, to się tam coś pojawi.
Zelint pisze:Następnie proponuję zmienić nazwę poddziału "Opracowania i źródła" na "Recenzje, opracowania i źródła", a osobne "Recenzje" zlikwidować.
Popieram: http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?p=68026#68026
Zelint pisze:I na tym można by zmiany na forum zakończyć... ;)
Hola!
(Jak mawiają Hiszpanie)

Jeszcze zmiana kosmetyczna:
"Wojny Światowe" mają podtytuł "Okręty Wojenne lat 1905-1945". Proponuję zmienić górny zakres do roku 1950, do wojny w Korei. To co działo się na świecie (nie w Polsce) w drugiej połowie lat czterdziestych, to było jednak pokłosie II wojny, a nie zapowiedź "współczesności"

X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

Ksenofont pisze:Po co w ogóle dział "Marynistyka"? Powiela tylko to, co dzieje się w kilku innych podforach: ZLIKWIDOWAĆ!

Nie tworzyć też bytów tylko po to, by było symetrycznie!
Na "Forum Żeglugi Morskiej i Rzecznej" może na razie znajdować się samotny dział "statki handlowe..."
Jak bedzie potrzeba, to się tam coś pojawi.
Zlikwidowaliśmy już Katastrofy. Zostanie na forum tylko jeden dział czysto cywilny poświęcony statkom i żegludze i 7 działów wojennych. Staliśmy się forum militarnym. :placze: http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=555
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Zelint pisze:Zlikwidowaliśmy już Katastrofy.
Hurra!
Jesteśmy wszechmocni?
Zelint pisze:Zostanie na forum tylko jeden dział czysto cywilny poświęcony statkom i żegludze i 7 działów wojennych. Staliśmy się forum militarnym. :placze: http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=555
Jakby Ci to powiedzieć?
































Forum Okrętów Wojennych



WOJENNYCH
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

Znowu się zaczynasz... :-)
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

;[ Zelint, daj sobie na wstrzymanie, nie podejrzewaj, że wszyscy chcą się z Tobą kłócić!

To jest Forum Okrętów Wojennych, więc naturalnym jest, że "Statki Handlowe...", to tylko dodatek.

:roll:

X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

Nie, wszyscy nie. Tylko Ty i to nie ze mną, tylko ze wszystkimi. Tekst z zaczynaniem się był żartem, ale jak widać poczucia humoru nie posiadasz.

Jeżeli to jest forum Okrętów Wojennych to zlikwidujmy też statki handlowe oraz dział wojska lądowe i lotnictwo. Po co one znajdują się na Forum Okretów Wojennych? Jak dla mnie jest to forum shiploverów, które swoim zakresem obejmuje nie tylko okręty wojenne.

Jesteś niemożliwy :(
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Na razie koniec z większymi zmianami. Niech to się trochę przegryzie. Możemy podyskutować o zmianie nazw, opisów lub kolejności.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Psychole Współczesny brak patriotyzmu
X Opracowania i źródła / Kaiserlichen Werft Danzig
X Wojny światowe Małe pytanie o lotniskowce
Administracja Wylogowywanie
X Współczesność Nowy chiński okręt rzeczny typu 02341.
Forum Wojsk Lądowych Ranking strachu
Forum Wojsk Lądowych Nasi w Iraku -film prawdy o naszym wojsku
Administracja Utworzenie działów na nowym FOW
--------------------------------------------------------------------------------------
Stan na teraz ostatnio poruszane : 8 tematow - 3 okretowe = 37,5 %

I kto mowi ze to forum wylacznie OW ?

AvM
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

nie podoba mi się nazwa działu współczesnośc, dalibyście XXI wiek, a tu współczesność, przecież jutro juz będzie historią
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Podałem te nazwy Michałowi jako czysto robocze, tutaj aż się prosi o lepsze tytuły i opisy. Proponujcie zatem!

Marynistyka: rozdzielić, ok - tylko gdzie? Tam jest mnóstwo tematów, któe nigdzie indziej nie pasują (gry, filmy, szanty, czemu nie można pić słonej wody... wymieniać dalej?)

Statki ja bym podzielił na dwie sekcje: morską i rzeczną.
Obrazek
ODPOWIEDZ