Utworzenie działów na nowym FOW

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

PawBur
Posty: 490
Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: PawBur »

pothkan pisze:Pójdzie do sekcji II WŚ, bo taki był temat oryginalny. Wprawdzie wyjdzie trochę sztucznie, ale jedyną alternatywą byłoby dzielenie tematu, a takich ingerencji ja przynajmniej chciałbym uniknąć. Ograniczam się do przesuwania, usuwania (jak już wspominałem, dotyczyło to niektórych całkowicie zdezaktualizowanych tematów z przed 3-4 lat), i zmian nazwy tematu (dla większej czytelności). A co się dalej dzieje w temacie, to już wolnoć Tomku.
Pothkanie, ostatnio rzadziej odwiedzam forum, gdyż w nowym miejscu zamieszkanie nie mam jeszcze internetu, ale powiedz mi proszę jak twoje własne słowa, które cytuję mają się do dzielenia w związku z off-top niektórych tematów np. - Dobre i Złe Tradycje już wcześniej wydzielone z innego, a teraz doszła Rentowność PMH, czyli kolejne wydzielenie. Z tego powodu ja mając ograniczony czasowo dostęp do sieci czytam kilka razy to samo - a chyba nie o to miało chodzić w usprawnieniu FOW?

Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

A co ja pomogę, że tak się dyskusja toczy?

Powiem uczciwie, że wahałem się z tymi decyzjami, ale na swoją obronę wspomnę, że część z nich jest na wyraźne życzenie (i brak sprzeciwu) dyskutantów.

Za usterki i utrudnienia przepraszamy :)
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

pothkan pisze:Powiem uczciwie, że wahałem się z tymi decyzjami, ale na swoją obronę wspomnę, że część z nich jest na wyraźne życzenie (i brak sprzeciwu) dyskutantów.
Tak, życzenia były wyraźne:
pothkan pisze:Offtop się zrobił, więc wydzielam.
Twoje.

Jak już Cię ręka świerzbi i musisz ciąć i przenosić, to przenoś tylko ostatni post, podając link do innych. Bo to co zrobiłeś, popsuło cały temat.

Po drugie: MiKesz prosił o odrobinę wstrzemięźliwości,
MiKo pisze:Mała prośba o pozostawienie bieżącej moderki nowego FOW (jakakolwiek by ona nie była ;)) mi.
, a Ty nie dość, że według swojego "widzi mi się" przenosisz posty, to jeszcze ingerujesz ich w treść.
Co więcej, robisz to nieudolnie, niechlujnie, popełniasz błędy, a co gorsza: nie zaznaczasz swoich ingerencji w cudzy tekst.

Jeśli to nie Ty - to niech ten anonimowy moderator szalejący z nożyczkami poprawi to, co popsuł: bo usterki i utrudnienia są duże.

Pozdrawiam
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Na wyraźne życzenie (twoje!) było następujące wydzielenie: http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?p=68856#68856

Które zresztą niewiele dało :?

Temat o gospodarce morskiej PRL wydzieliłem, bo moim zdaniem jest wyraźnmy i klasycznym offtopikiem. Choć kwestia twojego postu, w którym poruszasz kilka kwestii może być rzeczywiście niefortunna. Nie wymijam się z odpowiedzialności, być może przekroczyłem kompetencje.

Ingerencji w tekst cudzych postów sobie nie przypominam (wyjątkiem był retusz w listach Meyera zamieszczonych przez AvM - podkreślenia, pogrubienia itp.; o czym poinformowałem w privie). Ale na wszelki wypadek podaj konkretnie, o jakiej ingerencji i gdzie myślisz.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

pothkan pisze:Ingerencji w tekst cudzych postów sobie nie przypominam?
A komu więcej na FOW chce się zajmować sprawami w rodzaju zmiany tytułów topiKów?
http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=3904
X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Nie wydaje mi się, aby to była ingerencja w treść postu. Tytuł twojego threadu zmieniłem na odpowiadający tematowi - czyli twojej książce. Jeżeli ubodło cię skrócenie tytułu - niestety, całość się nie mieści.
Gość

Post autor: Gość »

pothkan pisze:Nie wydaje mi się, aby to była ingerencja w treść postu. Tytuł twojego threadu zmieniłem na odpowiadający tematowi - czyli twojej książce. Jeżeli ubodło cię skrócenie tytułu - niestety, całość się nie mieści.
Tytuł topiku jest częścią postu, poza tym odróżniaj apostrof od cudzysłowu.

Bądź uprzejmy przywrócić taki temat, jaki był tam przed Twoimi ingerencjami: nie Tobie decydować jak powinny być zatytułowane dyskusje na FOW.

X
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Gwoli informacji: sam to możesz zrobić, jesteś w tej sekcji moderatorem. Ale w porządku, skoro tak ci na tym zależy.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Grzechu pisze:A ja jestem przeciwny dużym, rewolucyjnym zmianom, a szczególnie przeciw rozdrabnianiu głównego Forum, czyli zaproponowanych przez JB punktach 1-4.
Dlaczego?
Nowy porządzek będzie tylko chwilowy - przecież jest masa topiców zaczynających się od jednego tematu, a kończących się na zupełnie innym, z przewijającymi się w tle jeszcze innymi. I co? Ktoś będzie dzielił wątki i przenosił posty do innego subforum?)
Pisze o tej starej wiadomosci dlatego, ze o to chodzi. Zeby se porzadzic i powywalac/poprzecinac wiadomosci i powkurzac userow.
Takie sa moje obserwacje podzialowych foromow.
Smok Eustachy
nek
Posty: 395
Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: nek »

Mam dla p.Oskara maleńkie pytanko dlaczego jest taki podział na okresy np.Iowy olbrzymią większość kariery ( i większość konfliktów w których aktywnie uczestniczyły) spędziły po 1945 ,a tematy dotyczące nich rozpatrywane są w okresie od 1905-1945 , a nie we współczesności - podobnie jest np z Essexami,Midwayami czy z każdymi okrętami USNavy zbudowanymi w okresie II w.św podstawowych klas (lotniskowce,pancerniki,krążowniki,niszczyciele czy okręty podwodne ) które służyły czasami ponad 90% swojej słuzby po 1945 , a są połączone z setkami okrętami złomowanych dwadzieścia lat przed wojną w 1939r
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Bo jest taki podział (co nie znaczy że jest najlepszy). Na tych samych zasadach do działu "epoka żagla i pary" wejdą zarówno okręty Wielkiej Armady (XVI w.), jak i np. wojny chińsko-japońskiej (1894). Dzielenie tematów nie jest dobrą alternatywą, zresztą spotyka się tu z stanowczą dezaprobatą. Co do konkretnego przyporządkowania ww. tematu: większość "przesuwał" Zelint (i chwała mu za to), w tym chyba i wspomniane nt. Iowy.
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

SmokEustachy pisze:...Pisze o tej starej wiadomosci dlatego, ze o to chodzi. Zeby se porzadzic i powywalac/poprzecinac wiadomosci i powkurzac userow...
Typowy przykład projekcji atrybutywnej.
JB
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

JB pisze:
SmokEustachy pisze:...Pisze o tej starej wiadomosci dlatego, ze o to chodzi. Zeby se porzadzic i powywalac/poprzecinac wiadomosci i powkurzac userow...
Typowy przykład projekcji atrybutywnej.
JB
LOL
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

JB pisze:Typowy przykład projekcji atrybutywnej.
JB
Zewnętrznej ;)
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

MiKo pisze:
JB pisze:Typowy przykład projekcji atrybutywnej.
JB
Zewnętrznej ;)
LOL x2
ODPOWIEDZ