Przeniesiony off-topic

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: polsteam »

Mitoko pisze:
Anonymous pisze:
Po pierwsze nie jest to krytyka, a uwagi dotyczące niektórych problemów.

Moje uwagi zgłaszałem wielokrotnie kierownictwu redakcji. Pozostawały one bez echa. Olewano je..
Być może dlatego, że reprezentowałem "mniej ważną" dla "MSiO" działkę "cywilną".

(...)
Nawet nie chce mi się czytać tego biorąc pod uwagę iż to kolejny patafian nie mający odwagi podpisać się.
Żenujące to mało powiedziane

Myślę, że powinieneś przeprosić za zbyt szybko wydawane sądy i rzucane epitety...

Nie zauważyłem tego nawet, bo nie wiedziałem, że się tak moze zdarzyć (ze "maszynka" tego forum "tak ma")...
zaczynałem pisać ten post oczywiscie zalogowany, nawet do głowy mi nie przyszlo ze odchodze od komputera i post wysyla mi sie juz jako "gościowy"..


trochę mniej gorącej wody do kąpania i trochę wyrozumiałości by Ci sie przydalo..
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

zgadza się... bardzo nie ładnie...ale cóż takie dziś nerwowe czasy...
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Wybacz - ale za co ??

Ja nawet jeżeli jestem na forach gdzie nie wywala - to jak piszę dłuższy post zawsze sprawdzam czy poszedł jak należy.
A tym bardziej (moim skromnym zdaniem) należało to sprawdzić jeżeli zamieszcza się atak na kogoś.

Ostatnio miewamy sporo "Anonimów" - więc nie rozumiem czemu dziwi Cię reakcja. To w końcu nie przez moje niedopilnowanie doszło do sytuacji iż wyglądało to na post kogoś kto nie ma odwagi się podpisać.

No chyba że popierasz takie anonimowe ataki
karolk

Post autor: karolk »

Mitoko, lepiej poczytać czasami tchórzliwy anonim, niż brnąć w błędy, ale oczywiście bez przesady, tak obszerne wystąpienie powinne być podpisane :wink: zresztą w stylu przypomina mi to lwa o mysim głosie :D
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Post autor: Shinano »

Ale na kulturnym forum od razu walić epitety za anonim? Żeby w tym anonimie jeszcze były zarzuty popełnienia przestępstwa, albo co gorsze jakieś wycieczki osobiste pod adresem szanowanych osób. Tak, to się może zachowywać Nala (i zresztą się zachowuje). :P
Duże koty zjadam na przystawkę.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Mitoko chyba jednak ma rację - przyznaję to z bólem w sercu jako zażarty jego przeciwnik.
Jakoś inni są w stanie się podpisywać.
Napisałem ponad 900 postów - w tym 1 (słownie: jeden) poszedł niepodpisany.

Z drugiej strony - doprawdy nie wiem, o co cała draka. Przedmiot naszego sporu podpisuje się, a jakże - i to kilkoma kryptonimami na raz. Znamy go jako "Anonymousa", "\__/", "- - -", "Polsteama", "Piotra S.".
Swoją drogą to skandal, że na kulturalnym forum nie docierają do ludzi prośby o podpisywanie postów i trzeba dopiero wyzwisk, żeby był jakiś odzew.

Errare humanum est, perseverare diabolicum.

X
stajek
Posty: 227
Rejestracja: 2005-10-31, 21:58
Lokalizacja: Sulechów

Post autor: stajek »

Nie mam może zbyt długiego stażu na tym forum ale uważam, że zwracanie uwagi powinno jednak mieścić się w granicach kultury. Rozumiem, że ktoś może poczuć się dotknięty atakiem "z nikąd" ale proste wezwanie do odkrycia tożsamości powinno wystarczyć (jeśli nie,oznacza to brak wartości wypowiedzi i wypowiadającego) w przeciwnym wypadku taka pyskówka negatywnie oddziałuje na chęć dyskusji z określonymi osobami.
Artyleria Bóg Wojny
Auffenberg
Posty: 193
Rejestracja: 2006-01-26, 18:42

Post autor: Auffenberg »

stajek pisze:Nie mam może zbyt długiego stażu na tym forum ale uważam, że zwracanie uwagi powinno jednak mieścić się w granicach kultury. Rozumiem, że ktoś może poczuć się dotknięty atakiem "z nikąd" ale proste wezwanie do odkrycia tożsamości powinno wystarczyć (jeśli nie,oznacza to brak wartości wypowiedzi i wypowiadającego) w przeciwnym wypadku taka pyskówka negatywnie oddziałuje na chęć dyskusji z określonymi osobami.
W każdym bądź razie strzelać bez pytania "Kto idzie?" jest z deka nietaktem.

No i Polsteam słusznie poczuł się urażony, bo zwyzywano go od Patafianów (mimo że wcześniejsze posty wszystkie podpisywał).
Szkoda gadać, robicie Panowie sobie po raz kolejny bagno z forum.
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Auffenberg pisze:No i Polsteam słusznie poczuł się urażony, bo zwyzywano go od Patafianów (mimo że wcześniejsze posty wszystkie podpisywał).
Błędny punkt widzenia - napisałem
Nawet nie chce mi się czytać tego biorąc pod uwagę iż to kolejny patafian nie mający odwagi podpisać się.
A więc nazwałem patafianem nie Polsteama (do którego zasadniczo nic nie mam) a Anonima.
Czy to ja ponoszę winę za to ?? Nie sądzę.
To raczej ciężko uznać wyjaśnienie żądania przeprosin bo
Polsteam pisze:... nie wiedziałem, że się tak moze zdarzyć
Co chwila pojawia się post Anonima, a zaraz za nim post usera typu
To mój post - ale mnie wylogowało
Więc inni potrafią sprawdzić i wziąść odpowiedzialność za anonim na siebie - poza Polsteamem jak widać niestety do którego chyba nie dociera iż w przypadku gdyby jego post był podpisany (lub uzupełniony informacją o wylogowaniu zaraz w następnym poście) to nigdy bym nie napisał takiego komentarza.
Nie sprawdził - ale to ja mam przepraszać za reakcję na efekt jego zaniedbania.
Ciekawe podejście do życia
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: polsteam »

Ksenofont pisze:Mitoko chyba jednak ma rację - przyznaję to z bólem w sercu jako zażarty jego przeciwnik.
Jakoś inni są w stanie się podpisywać.
Napisałem ponad 900 postów - w tym 1 (słownie: jeden) poszedł niepodpisany.

Z drugiej strony - doprawdy nie wiem, o co cała draka. Przedmiot naszego sporu podpisuje się, a jakże - i to kilkoma kryptonimami na raz. Znamy go jako "Anonymousa", "\__/", "- - -", "Polsteama", "Piotra S.".
Swoją drogą to skandal, że na kulturalnym forum nie docierają do ludzi prośby o podpisywanie postów i trzeba dopiero wyzwisk, żeby był jakiś odzew.

Errare humanum est, perseverare diabolicum.

X
Piotr S. to ktos inny !!!!

i prosze mnie nie mieszac we wszystkie Anonymous i "Goście", w ktore Ci wygodnie do lansowania swoich teorii !!!


"\__/", "- - -", "Polsteam" sie DOTĄD _na ogół_ zgadza (choć znbalazłem już np. "- - -" nie ode mnie), ale Piotr S. to zdecydowanie nie ja...

postaram sie pilnowac i nie zapominac logowac sie (czyli Polsteam), szczegolnie po to, zeby sie ustrzec przed tym, ze ktos niezalogowany bedzie sie przedstawial np. jako "- - -" i puszczal teksty, ktore beda po pierwsze nie moje, a poza tym np. stawiajace mnie w swietle, jakiego bym sobie nie zyczyl

nie mam pojecia, czy wejscie i udzielanie sie na forum jako Piotr S. przez kogos to dzialanie celowe (podszywanie sie), ale przeciez każdy ma prawo miec na imie Piotr i inicjal nazwiska "S"...

w każdym razie Ciebie zmylilo...

ale Ciebie latwo zmylic, bo Ty najpierw strzelasz, potem dopiero pytasz - kto idzie?...
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: polsteam »

Mitoko pisze:
Auffenberg pisze:No i Polsteam słusznie poczuł się urażony, bo zwyzywano go od Patafianów (mimo że wcześniejsze posty wszystkie podpisywał).
Błędny punkt widzenia - napisałem
Nawet nie chce mi się czytać tego biorąc pod uwagę iż to kolejny patafian nie mający odwagi podpisać się.
A więc nazwałem patafianem nie Polsteama (do którego zasadniczo nic nie mam) a Anonima.
Czy to ja ponoszę winę za to ?? Nie sądzę.
To raczej ciężko uznać wyjaśnienie żądania przeprosin bo
Polsteam pisze:... nie wiedziałem, że się tak moze zdarzyć

Co chwila pojawia się post Anonima, a zaraz za nim post usera typu
To mój post - ale mnie wylogowało
Więc inni potrafią sprawdzić i wziąść odpowiedzialność za anonim na siebie - poza Polsteamem jak widać niestety do którego chyba nie dociera iż w przypadku gdyby jego post był podpisany (lub uzupełniony informacją o wylogowaniu zaraz w następnym poście) to nigdy bym nie napisał takiego komentarza.
Nie sprawdził - ale to ja mam przepraszać za reakcję na efekt jego zaniedbania.
Ciekawe podejście do życia


ciężko Ci uznac wyjasnienie, bo chyba / widocznie w ogóle jesteś b. mało tolerancyjny i "najeżony na dzień dobry"...



u Ciebie tez mamy do czynienia z podejsciem "najpierw strzelac, potem dopiero pytać - kto idzie"...

nie bierzesz pod uwage uwarunkowan technicznych forum, ani tego, że rózne osoby mają rózne doświadczenie w "bojach" z softwarem, dzięki któremu istnieje to forum, tylko od razu "strzelasz"...

nie mialem powodu podejrzewac, ze post sie "nada" jako od kogos niezalogowanego, skoro bylem zalogowany przy zaczynaniu pisania postu i podobna sytuacja mi sie przedtem nie zdarzyla, wiec nie bylem na to wyczulony..

a poza tym, jak cos pisze, to po to, zeby przekazac jakis poglad czy informacje, a nie po to, zeby realizowac "służbistowskie" i pedantyczne procedury obslugi funkcji "post" na forum...
forum (jako srodek techniczny komunikacji - chodzi mi o ten software na serwerze, który jest "maszyną" forumową) jest dla mnie, a nie ja dla forum...


proponowalbym, by na forum nie zabierac sobie i innym tyle czasu na dyskusje off-topic'owe i zajmowac sie tematyka, dla której zostało ono stworzone, a nie off-topic'owymi dyskusjami o formach, etc.
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

polsteam pisze:ciężko Ci uznac wyjasnienie, bo w ogóle jesteś b. mało tolerancyjny...
Ale przynajmniej nie żądam od kogoś przeprosin za reakcję spowodowaną moim błędem - choć jak widać z
polsteam pisze:zacznij poprawianie świata od siebie..
nie uznajesz możliwości by wziąść na siebie odpowiedzialność za własny błąd - cóż - zaczynam rozumieć kontrargumenty Twoich adwersarzy
polsteam pisze:nie mialem powodu podejrzewac, ze post sie "nada" jako od kogos niezalogowanego, skoro bylem zalogowany przy zaczynaniu pisania postu i podobna sytuacja mi sie przedtem nie zdarzyla, wiec nie bylem na to wyczulony..
Gdyby nie to że zarejestrowałeś się z pół roku temu i napisałeś parę postów takie wyjaśnienie miało by sens.

OFICJALNIE przepraszam Polsteama za to że śmiałem nie domyśleć się że to JEGO BŁĄD, a tym bardziej iż w sposób niezamierzony zmusiłem go do przyznania się do tego anonimu.
Rozumiem równocześnie iż Polsteam nie ma nic przeciwko anonimowym atakom osobistym na siebie - ponieważ uważa taką formę za dopuszczalną.

Nic dodać nic ująć

Mikesz - znów masz porządki do zrobienia :P
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: polsteam »

Mitoko pisze:
polsteam pisze:ciężko Ci uznac wyjasnienie, bo w ogóle jesteś b. mało tolerancyjny...
Ale przynajmniej nie żądam od kogoś przeprosin za reakcję spowodowaną moim błędem - choć jak widać z
polsteam pisze:zacznij poprawianie świata od siebie..
nie uznajesz możliwości by wziąść na siebie odpowiedzialność za własny błąd - cóż - zaczynam rozumieć kontrargumenty Twoich adwersarzy

proszę mi nie przypisywać rzeczy, które nie mają miejsca przez odwracanie kota ogonem

uznaje możliwość wzięcia odpowiedzialności za błąd, bo się nie wypieram poczynienia tego błedu, tylko mnie wkurza "nalatywanie", "czepianie się" i wyolbrzymianie mało ważnych problemów, takich, jak to, ze "nadał" się post bez zalogowania, tym bardziej, że jak już wytłumaczyłem nie była to moja wina, czy "zapomnienie podpisać się" (bo logowałem się), tylko wina systemu... (software'u)

Mitoko pisze:
polsteam pisze:nie mialem powodu podejrzewac, ze post sie "nada" jako od kogos niezalogowanego, skoro bylem zalogowany przy zaczynaniu pisania postu i podobna sytuacja mi sie przedtem nie zdarzyla, wiec nie bylem na to wyczulony..
Gdyby nie to że zarejestrowałeś się z pół roku temu i napisałeś parę postów takie wyjaśnienie miało by sens.
..- według twojej interpretacji.
Mitoko pisze: OFICJALNIE przepraszam Polsteama za to że śmiałem nie domyśleć się że to JEGO BŁĄD, a tym bardziej iż w sposób niezamierzony zmusiłem go do przyznania się do tego anonimu.
Rozumiem równocześnie iż Polsteam nie ma nic przeciwko anonimowym atakom osobistym na siebie - ponieważ uważa taką formę za dopuszczalną.

prosze nie odwracac kota ogonem i nie przypisywac mi rzeczy, które nie miały miejsca..
czyli proszę nie rzucac oszczerstw...

źle, mylnie (albo ze względu na złą wolę i "czepianie się") rozumiesz, że nie mam nic przeciwko, dlatego, że ja wcale nie atakuje nikogo osobiście anonimowo...
nie wiem, z jakiej pokrętnej "logiki" wysnuty więc wniosek, że uznaje taka formę za dopuszczalną..

już kolejny raz postuluję..

możeby tak juz zejść ze spraw off-topicowych...
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Przyznam szczerze, że miałem nadzieje że może na forum pojawi się poważna dyskusja na temat naszego rynku wydawniczego. Taka dyskusja była by niezwykle ważna dla nas jako czytelników, a także dla wydawców. Niestety panowie zachowujecie się trochę jak byście się bili o jakie złote kalesony. Źle jeżeli się postów nie podpisuje i źle jeżeli się ludzi w gruncie rzeczy niewinnych obrzuca jakimiś patafianami i innymi zwierzętami…Osobiście jestem zawiedzony bo FOW jest platformą wymiany myśli oraz doświadczeń i wiadomości, ale także niezbyt mądrych pyskówek prowadzących do nikąd. Aż się chce zaśpiewać za 52 Dębiec „…To my Polacy…”
Gość

Post autor: Gość »

Polsteam, a nie lepiej po prostu spełnić prośbę innych?
Skoro tak im na tym zależy, co Ci szkodzi:
- zdecyduj się na jeden nick,
-podpisuj nuim swoje posty,
-pisz ortograficzne.
Skoro mogą tak robić ponad cztery setki userów FOW - spróbuj i Ty.
Może nie będzie bolało?
Dlaczego co dwa tygodnie masz być obiektem ataków Mitoka, Piotra, czy jakiegoś Ksenofonta?
Może nie stanie Ci się nic złego, gdy zaczniesz się podpisywać jednym nickiem i okazywać innym, że ich szanujesz.
Na pewno zmniejszy sie ilość kwasów i prestensji, będzie miło i kulturalnie, nikt nie będzie się obrażał.
X

W przeciągu miesiąca forma wypowiedzi Polsteama sprowokowała trzy awantury, kilkunastu z nas zwracało na to uwagę - jeśli będzie chciał spełnić prośby - spełni. Jeśli nie - to nie. Darujmy sobie awantury.

MiKesz!!!!!
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Ludzie czy Wy naprawdę nie macie co robić????

Bo ja mam...
ODPOWIEDZ