ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: szafran »

Moje zdanie znasz. Życz im spokojnej emerytury .
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: AdrianM »

m_k pisze: 2021-09-20, 12:29 Co ja mam im powiedzieć skoro tu zupełny brak zainteresowania?
W sumie nie taki zły pomysł. Jakbyś im nakreślił, że nawet na forum dla pasjonatów brakuje choćby minimum wiary w... zasadnio to już w cuda.

Wypada pogratulować nowych holowników i planów, koncepcji.

Coś się zmieniło. Nikomu się nawet nie chce dyskutować na ten temat. Nie ma nawet o czym. Można utajnić jeszcze próby nowych holowników i do dyskusji pozostanie już tylko rola orkiestry w kształtowaniu świadomości morskiej.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: Peperon »

m_k pisze: 2021-09-20, 12:29 ...Za dwa tygodnie spotkam się z kilkoma admirałami. Co ja mam im powiedzieć skoro tu zupełny brak zainteresowania?...
Możesz im powiedzieć, że zaangażowanie marynarzy w "rozwój" MW spowodował, że najwięksi pasjonaci stracili nadzieję na to, że dożyją pojawienia się nowych okrętów bojowych.
Rozumiem, że fregaty są skomplikowane, ale ile można czekać na zakończenie wałkowania np. Mieczników ? Tym bardziej, że co zmiana władzy to i koncepcje się zmieniają. No i jeszcze finansowanie budowy. Jak będzie po Gawronowemu, to nawet ich nie zwodują...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 710
Rejestracja: 2009-10-06, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: ramm »

Wy tak serio? Jak im to chłop powie to już nigdzie go nie zaproszą, albumu nie wręczą, kalendarza nie zobaczy na 2022 rok.

Trzeba chwalić plan rozbudowy, być pod wrażeniem ćwiczeń i sposobie kształcenia kadry. Prywatnie pytać o działeczkę i że wrzesień to już dawno taki zimy nie był.
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: Peperon »

W sumie... może powiedzieć im, żeby zaglądnęli na Forum i przekonali się co myślą pasjonaci o linii rozwoju MW.
Wtedy może nie będą mieli do niego pretensji i nie będą żywili urazy...

Natomiast do tego co napisał szafran dołożyłbym jeszcze "... i dobrego samopoczucia."
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: szafran »

AdrianM pisze: 2021-09-20, 19:52 Coś się zmieniło. Nikomu się nawet nie chce dyskutować na ten temat. Nie ma nawet o czym.
Myślisz, że ktoś to zauważy? Mojego zniknięcia prawie nikt. I tak powolutku zaczniemy odchodzić i mało kto to odnotuje. Poziom samozadowolenia pozostanie. Tak samo jak emerytura, spokój na działce i zdrowie czego życzę Panom Admirałom.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: karol »

Jest cały szereg interesujących koncepcji rozwojowych, mnóstwo pięknych i dobrych słów. Plany super, Orka, Miecznik, ba, nawet rakietka Grom/Piorun dostanie zasobniki startowe! Widzieliście OSU-35 na wystawie? Piękne, prawie zaraz wejdzie na okręty. Wykonano strzelanie rakietami RBS! No same pozytywy. Pierwszy helikopter już pewnie lata w GB, a będzie ich aż cztery! Nic, tylko chwalić (no dobra wrzesień faktycznie paskudny, zimno na działce, jak nie wiem co). No Maciej, jest tak super, że co tu gadać, jak nie ma się do czego przypiąć?
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
m_k
Posty: 365
Rejestracja: 2018-08-01, 10:21
Kontakt:

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: m_k »

A jednak jest reakcja. :-) Czyli jednak, może zdegustowani, ale jednak fani są :P

Oczywiście, by Was sprowokować, to trochę przesadziłem.

Co do tego co miałbym powiedzieć admirałom, to sądzę, że chyba źle adresowane są żale. Przecież marynarze robią co mogą. Dbają o swoje okręty i zapewne nikt tak bardzo o tym nie marzy jak właśnie oni by otrzymać nowe jednostki.

Te uwagi trzeba kierować do polityków i tych co dają na to pieniądze. Wspierać naszą marynarkę a nie walić w nią jak w bęben.

Bez finansowania to i Salomon z pustego nie naleje

:-|
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

https://patronite.pl/Flota
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: karol »

Tak, ramy finansowe są najważniejsze w tej całej układance admirałów. Dlatego były dowódca 8 Flotylli jest, gdzie jest i tego pilnuje!
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: szafran »

m_k pisze: 2021-09-21, 09:10 A jednak jest reakcja. :-) Czyli jednak, może zdegustowani, ale jednak fani są :P
Twojej osoby i pracy ;)
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: Waldek K »

Fora chyba się zestarzały i zaraz padną. Ruch częściowo przeniósł się na fb, tt, inst. itp. Tam wystarczy wrzucić "fotke" i jak ktoś bardzo wyuczony, to wpisać 2, 3 słowa, które razem mają sens tylko dla piszącego. Reszta pasji umiera razem z pasjonatami. Obserwuję kilka for i wszędzie jest to samo.
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: crolick »

m_k pisze: 2021-09-21, 09:10Przecież marynarze robią co mogą.
Nie robią.
Pogadaj z dowolnie wybranym znajomym nie powiązanym z MW. I zapytaj po co nam MW, albo OP.
I to jest zadanie panów marynarzy, żeby odpowiedz statystycznego Polaka była choćby w zarysie zbieżna z potrzebami.

Przed wojną rolę tę spełniała LMK i FOM. Teraz to jakaś kompletna popierdółka.
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: szafran »

Bardzo dobrze odnalazłem się na Instagramie. Nasz kochany Ramm to potwierdzi. Bez polityki, propagandy itp. Tylko spokój i ładne okręty.

Moje zdanie o tym co się dzieje wokół floty znacie. Lepiej nie będzie bo nikomu nie zależy. Nawet pasjonaci powoli odchodzą od tego.
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: Orlik »

crolick pisze:Nie robią.
Pogadaj z dowolnie wybranym znajomym nie powiązanym z MW. I zapytaj po co nam MW, albo OP.
I to jest zadanie panów marynarzy, żeby odpowiedz statystycznego Polaka była choćby w zarysie zbieżna z potrzebami.
Sami nie wiedzą, więc nie robią... I nie dlatego, że bardzo nie chcą, ale dlatego, że na te pytania nie da się odpowiedzieć bez "polityki". De facto tak samo jest z samolotami i czołgami, ale tu statystycznemu Polakowi wystarczy odpowiedź, że "do obrony kraju". Spojrzy na niebo, zerknie na pole i wystarczy..., a morze daleko. :wink:
crolick pisze:Przed wojną rolę tę spełniała LMK i FOM. Teraz to jakaś kompletna popierdółka.
Teraz też jest LMiR, ale już bez żołnierzy. A czemu? Bo po okresie komunizmu wpojono im, że mają być apolityczni w kraju, gdzie wszystko może być nazwane "polityką". Przypominam art. 106 ustawy:
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzie ... 28/art-106
Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
Awatar użytkownika
m_k
Posty: 365
Rejestracja: 2018-08-01, 10:21
Kontakt:

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: m_k »

szafran pisze: 2021-09-21, 17:10
m_k pisze: 2021-09-21, 09:10 A jednak jest reakcja. :-) Czyli jednak, może zdegustowani, ale jednak fani są :P
Twojej osoby i pracy ;)
Baz przesady. Każdy ma swoją działkę i swoich fanów. Już crolick Ci napisał, że szkoda, bo lubił oglądać Twoje zdjęcia. Napisze i ja: ja tez lubiłem a instragram nie dla mnie.
crolick pisze: 2021-09-21, 17:43
m_k pisze: 2021-09-21, 09:10Przecież marynarze robią co mogą.
Nie robią.
Pogadaj z dowolnie wybranym znajomym nie powiązanym z MW. I zapytaj po co nam MW, albo OP.
I to jest zadanie panów marynarzy, żeby odpowiedz statystycznego Polaka była choćby w zarysie zbieżna z potrzebami.

Przed wojną rolę tę spełniała LMK i FOM. Teraz to jakaś kompletna popierdółka.
Przykro mi, ale się nie zgodzę. Podstawowym zadaniem MW jest przygotowanie do walki, podobnie jak przedwojennej MW.

Sam napisałeś, że tą rolę przed wojną spełniały LMK i FOM. Przecież mamy Ligę Morską i Rzeczną. To jest właściwy adres.
Przedstawiciele Ligi Morskiej i Rzecznej świetnie się prezentują w swoich mundurach. Szczególnie panie. Aż trudno ich odróżnić od prawdziwej marynarki. Wiem bo spotkałem kilka osób na oficjalnych uroczystościach. Jak spojrzeć na strukturę tej organizacji w internecie, to jest imponująca.

Wyszedł nam off-topic
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

https://patronite.pl/Flota
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: ORP BŁYSKAWICA / Muzeum Marynarki Wojennej

Post autor: szafran »

m_k pisze: 2021-09-21, 18:52 Baz przesady. Każdy ma swoją działkę i swoich fanów. Już crolick Ci napisał, że szkoda, bo lubił oglądać Twoje zdjęcia. Napisze i ja: ja tez lubiłem a instragram nie dla mnie.
Zagospodarowałeś swój mały kawałek w marynistyce i za to chwalę i chwalić będę. Bez Twoich publikacji nasza branża jest uboższa. Moje fotki nie są zbytnio potrzebne bo kolejny holownik czy Albatros z Mewą na doku może zrobić każdy. Jednego czego żałuję, że więcej czasu nie poświęciłem na pracę pisarską.
ODPOWIEDZ