Nowe książki i czasopisma (1)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
sebian
Zwycięzca QUIZ-u FOW
Posty: 437
Rejestracja: 2004-03-20, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sebian »

Jak oceniacie Historię Wojen Morskich P. Wieczorkiewicza? Warto mieć?
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Wydawnictwo Zysk i S-ka opublikowała książkę Kevina Dockery "Navy SEALs. Komando Foki. Kroniki wczesnych lat" (oryginał wydany w 2001 roku).
Na pierwszy rzut oka książka solidna, choć bez bibliografii. Nie należy do populanych wydawnictw o niczym. Sporo faktów i relacji. Będę wdzięczny za opinie.
Awatar użytkownika
Suvorov
Posty: 94
Rejestracja: 2004-01-25, 08:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Suvorov »

seawolf pisze:O MW NRD to byl tylko fajny artykul w MSiO, Rochowicza chyba (?), to ciekawa flota. Lepiej sie rozwijala niz nasza, a tlumaczenie, ze NRD to kraj frontowy i musial miec lepszy sprzet jest naciagane takie jakies...
Na temat floty wojennej NRD jest kapitalna książka autorstwa Hansa Mehla, Knuta Schafera i Ulricha Israela pt. "Von Kustenschutzboot zum Raketenschiff. Schiffe und Boote der Volksmarine" wydana w enerdówku w 1989 r. (sic !) przez Militarverlag der DDR. Dużo doskonałej jakości zdjęć i planów oraz danych technicznych. Niestety moja znajomość niemieckiego jest na poziomie szkoły podstawowej :oops: , więc z czytaniem ciężko mi idzie :( . Ciekawe, kto ma do tej książki teraz prawa autorskie i jakie np. byłyby szanse wydania tłumaczenia tego dziełka w Polsce. I najważniejsze pytanie - ilu nabywców znalazłaby ta książka w Polsce :co:
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Suvorov pisze:
seawolf pisze:O MW NRD to byl tylko fajny artykul w MSiO, Rochowicza chyba (?), to ciekawa flota. Lepiej sie rozwijala niz nasza, a tlumaczenie, ze NRD to kraj frontowy i musial miec lepszy sprzet jest naciagane takie jakies...
Na temat floty wojennej NRD jest kapitalna książka autorstwa Hansa Mehla, Knuta Schafera i Ulricha Israela pt. "Von Kustenschutzboot zum Raketenschiff. Schiffe und Boote der Volksmarine" wydana w enerdówku w 1989 r. (sic !) przez Militarverlag der DDR. Dużo doskonałej jakości zdjęć i planów oraz danych technicznych. Niestety moja znajomość niemieckiego jest na poziomie szkoły podstawowej :oops: , więc z czytaniem ciężko mi idzie :( . Ciekawe, kto ma do tej książki teraz prawa autorskie i jakie np. byłyby szanse wydania tłumaczenia tego dziełka w Polsce. I najważniejsze pytanie - ilu nabywców znalazłaby ta książka w Polsce :co:
Bez porównania lepsza jest: Hans Mehl, Knut Schäfer; Die Andere Deutsche Marine (wg Rochowicza wyszło już wydanie 3, Stuttgart 2000 r). Ja mam tylko ksero wcześniejszego wydania. To wydanie z 1989 było jeszcze ocenzurowane przez NRD.
Robert ma również nową książkę: Manfred Röseberg; Schiffe und Boote der Volksmarine der DDR; Rostock 2002 r.
Gość

Milrek al NAL NRD

Post autor: Gość »

Książkę o MW NRD (jeszcze lepiej NAL) kupiłbym na pewno.
Sądząc z dyskusji na innym forum:
http://www.serwis-militarny.net/forum/list.php?f=1
temat jest równie popularny jak LWP.

Osobiście proponowałbym dwa wydania:
1) pełne dla hobbystów, niskonakładowe;
2) okrojone dla szerszego grona, w większym nakładzie.

Obstawiam spory sukces. Głód tematu jest duży a pozycji na ten temat pomimo upływu wielu lat nie ma. Kilka artykułów ciekawych było tylko książka to coś zupełnie innego.
ZH
Posty: 383
Rejestracja: 2004-03-10, 21:36

Post autor: ZH »

Jarek C. napisał
Almanacco Navale 2004 kosztuje 165 Euro. Nieskromnie dodam iż jeden egzemplarz leży u mnie na biurku.
No to Jarku zobacz co oni tam narysowali o tej nieszczęsnej tureckiej fregacie BERK co to ją ,jak zapewne widziałeś, storpedowali.
ZH
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

ZH pisze:Jarek C. napisał
Almanacco Navale 2004 kosztuje 165 Euro. Nieskromnie dodam iż jeden egzemplarz leży u mnie na biurku.
No to Jarku zobacz co oni tam narysowali o tej nieszczęsnej tureckiej fregacie BERK co to ją ,jak zapewne widziałeś, storpedowali.
ZH
Lepszym źródłem jest Jane's FS.
W edycji 2003/2004 - nic nie ma.
W edycji 2002/2003 - jest tylko informacja "Deletions - Frigates - 1999 Berk (sunk as target)
we wczesniejszych tak samo
W edycji 1999/2000 - jest jeszcze w służbie:
Berk (D 358) Golcuk Naval Yard 9 Mar 1967/25 June 1971 / 12 Oct 1973.
Zastanawiająco młody był ten okręt. W chwili wycofania miał 26 lat.
ZH
Posty: 383
Rejestracja: 2004-03-10, 21:36

Post autor: ZH »

Dzięki, to trochę rozjaśnia sprawę. Mój ostatni rocznik to Weyers 98 i nie zanosi się na poprawę.
ZH
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

Na allegro są do kupienia monografie japońskie - pancernika Ise i druga innych japońskich pancerników. Może ktoś będzie zainteresowany (albo może ktoś zna japoński :D )
Gość

Post autor: Gość »

sebian pisze:Jak oceniacie Historię Wojen Morskich P. Wieczorkiewicza? Warto mieć?
Warto ,bo jest napisana z nerwem i bez błedów tak dokuczliwych u Gozdawy-Gołębiowskiego (Od wojny krymskiej do bałkańskiej, Wojny napoleońskie na morzu - nie pamiętam dokładnie tytułu)
Wadą ks. PPW jest tylko brak indeksów okrętów i geografiicznego (jest swietny osobowy) oraz zbyt mała liczba ilustracji.
Andrzej J.
Awatar użytkownika
sebian
Zwycięzca QUIZ-u FOW
Posty: 437
Rejestracja: 2004-03-20, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sebian »

dzięki za info
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Czy wyszło co ciekawego ostatnio, bo luba musi mi kupić upominek świąteczny, tym razem sam zadecyduję, co chcę mieć... :) tylko nie lotniska dla samobójców skrócone do kadłuba okrętu...
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Karol jest taka ksiazka "Szybkie zanurzenie" J.Guckiego (2001), sam jej nie mam, ale wiem, ze to zbior opowiadan, glownie z okretow podwodnych, powojennych (ale sa tez historie, ktore opowiadali wojenni wyjadacze z OP) . Tobie jako piszacemu powinno sie przydac, chyba ze masz juz....
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

nie mam, poszukam, dzięki ;)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
ZH
Posty: 383
Rejestracja: 2004-03-10, 21:36

Post autor: ZH »

Anonsują nowy numer OW. Jak zwykle okładka (i tylko niestety) na stronie OW.
ZH
Gość

Okładka

Post autor: Gość »

ZH pisze:Anonsują nowy numer OW. Jak zwykle okładka (i tylko niestety) na stronie OW.
ZH
Do diabła z taką stroną, już wyrzuciłem z ulubionych.
Gdyby dali jakieś skróty, artykułów, zajawki czy tym podobne wiedziałbym chociaż czy kupić. Ale myślę, że jeden czytelnik w tą czy w tamtą nie ma znaczenia :lol:
Zablokowany