Modernizacja ORP Kontradmirał X. Czernicki.

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Brochev
Posty: 20
Rejestracja: 2007-03-18, 17:46
Lokalizacja: z Wielkopolski

Modernizacja ORP Kontradmirał X. Czernicki.

Post autor: Brochev »

Ostatnio pojawiła sie nadzieja że w tym roku dojdzie w końcu do przebudowy ORP Kontradmirał X. Czernicki na jednostkę dowodzenia siłami przeciwminowymi. I tu pojawia sie moje pytanie, na czym dokładnie ma polegać ta modernizacja, przebudowa?? Jaką ma mieć skale?? Czy wiadomo mniej więcej jakie systemy, wyposażenie ma otrzymać??
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon
Dziadek
Posty: 646
Rejestracja: 2005-10-23, 17:52

Post autor: Dziadek »

Podobno przetarg na modernizację wygrała Stocznia Marynarki Wojennej, a okręt ma się tam udać "wkrótce". Przebudowany ma zostać na okręt dowodzenia siłami OPM, a zakres prac modernizacyjnych ma byc "duży". Właściwie to zmieni się główne przeznaczenie okrętu. Nie widomo na ile pogodzona zostanie rola okrętu logistycznego (możłiwości załadunku kontenerów i żołnierzy desantu) z okrętem dowodzenia (wykorzystanie niektórych pomieszczeń do adaptacji dla ewentualnego sztabu, bądź pomieszczenia BCI). Tyle wiadomo, reszty nie wiedzą nawet najstarsi górale ;)
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Kilka lat temu na taki okręt bardzo wstepnie planowano przebudować okręt hydrograficzny ORP "Kopernik".
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

"Kopernik" miał być chyba okrętem-bazą okrętów podwodnych. W każdym razie tylko o takich planach jego modernizacji słyszałem.
Dziadek
Posty: 646
Rejestracja: 2005-10-23, 17:52

Post autor: Dziadek »

Bystre oko obserwatora spostrzegło,że w Stoczni Marynarki Wojennej zacumował okręt z numerem burtowym 511. Czyżby jaskółka nadzieji na rychłą modernizację okretu?
Maciekqbn
Posty: 4
Rejestracja: 2008-05-04, 16:24
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Maciekqbn »

Dziadek pisze:Podobno przetarg na modernizację wygrała Stocznia Marynarki Wojennej, a okręt ma się tam udać "wkrótce". Przebudowany ma zostać na okręt dowodzenia siłami OPM, a zakres prac modernizacyjnych ma byc "duży". Właściwie to zmieni się główne przeznaczenie okrętu. Nie widomo na ile pogodzona zostanie rola okrętu logistycznego (możłiwości załadunku kontenerów i żołnierzy desantu) z okrętem dowodzenia (wykorzystanie niektórych pomieszczeń do adaptacji dla ewentualnego sztabu, bądź pomieszczenia BCI). Tyle wiadomo, reszty nie wiedzą nawet najstarsi górale ;)

Potwierdzam, że SMW wygrała przetarg i że zakres modernizacji będzie znaczny :)
Według mojej opinii, biorąc pod uwagę modernizowane systemy, przeznaczenie okrętu będzie bardziej jako 'okręt dowodzenia' niż 'okręt logistyczny'.
Wydaje mi się, że nasza MW zamierza poszerzać swoje możliwości w zakresie sił MCM i modernizacja 511 może stanowić wstępny ruch w tym kierunku.

pozdr.,
ODPOWIEDZ