Podpisywanie się pod recenzjami

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Podpisywanie się pod recenzjami

Post autor: MiKo »

Taki pomysł ma kolega Xenio :D

Powiesić w dziale Recenzję notkę o podpisywaniu imieniem i nazwiskiem napisanych recenzji.

Ja osobiście nie mam nic na przeciw (choć może i nie zabardzo za, a nawet przeciw ;)), ale jakie jest zdanie innych ?

Oczywiść forma może być różna - od groźby usunięcia po jedynie prośbę o podpisanie.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Podpisywanie się pod recenzjami

Post autor: SmokEustachy »

MiKo pisze:Taki pomysł ma kolega Xenio :D

Powiesić w dziale Recenzję notkę o podpisywaniu imieniem i nazwiskiem napisanych recenzji.

Ja osobiście nie mam nic na przeciw (choć może i nie zabardzo za, a nawet przeciw ;)), ale jakie jest zdanie innych ?

Oczywiść forma może być różna - od groźby usunięcia po jedynie prośbę o podpisanie.
Ja jestem przeciwny wszystkim nowym formom represji, zmieniających w dodatku charakter forum. Tym bardziej że nic to nie da - zamiast Smok EUstachy podpisze recenzję Jarosław Zasadzki i co? Trzeba będzie wprowadzic skomplikowany system identyfikacji i _WERYFIKACJI_ użyszkodnika - absolutnie bezsensu.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

A ja jestem za - przecież nie ma się czego wstydzić.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Taki pomysł ma kolega Xenio
Czegoś bardziej bezsensownego nie można było wymyślić!
:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

pothkan pisze:A ja jestem za - przecież nie ma się czego wstydzić.
Zgadzam się
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

pothkan pisze:A ja jestem za - przecież nie ma się czego wstydzić.
To teraz opisz, jak to będziesz sprawdzał?
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

A co tu niby jest do sprawdzania? :o
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

pothkan pisze:A co tu niby jest do sprawdzania? :o
Czy ktoś podpisał się imieniem i nazwiskiem czy nie. Piszę przecież wyraźnie o czym jest wątek.
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podpisywanie się pod recenzjami

Post autor: Tzaw1 »

MiKo pisze:Ja osobiście nie mam nic na przeciw (choć może i nie zabardzo za, a nawet przeciw ;)), ale jakie jest zdanie innych ?
A po co?
Zawsze były notki i recenzje podpisane pseudonimami lub inicjałami.
A nazwiska - jak naprawdę trzeba - to przecież podajemy.
Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

Rozumiem pozycję Ksenofonta - pragnie tym uzyskać większą odpowiedzialność za wypowiedziane sądy. Niemniej, czy nie wygląda to na zmianę reguł gry. Sądziłem, że te reguły zostały już wcześniej ustalone, jak powstało forum.
jefe
Gość

Post autor: Gość »

Witam!

1/ Niepodpisana recenzja to nic innego jak paszkwil.

2/ Niepodpisana recenzja była przyczyną rezygnacji - daj Boże, chwilowej - Groma. Grom - abstrahując od poglądów - jest bardzo wartościowym członkiem społeczności FOW. Należy dołożyć wszelkich starań, żeby podobna sytuacja się nie powtórzyła.

3/ W kilkuletniej historii FOW zdarzały się przypadki, że z powodu negatywnej opinii wyrażonej tu, zamykano nas albo grożono sądem. Za każdym razem wiedzieliśmy, kto się naraził (i komu). Ale jeśli jakiś anonim napisze recenzję, a wydawnictwo (autor) będzie pieniaczem, to kogo pozwą? MiKesza?

4/ Dział recenzji jest działem wydzielonym, więc może mieć nieco inne zasady niż inne subfora (tak jak np. "Sprzedam, kupię, zamienię...").

____________________

Natomiast ja napisałbym (i przykleił) zwykłą prośbę do autorów recenzji. Np.

"Prosimy o podpisywanie recenzji imieniem i nazwiskiem.
Wówczas będą one traktowane poważnie
."

...i dodatkowo...

"Niepodpisane recenzje menagement FOW uznaje za nieistniejące" ;)

albo:

"Bądź odpowiedzialny za swoje słowa - podpisz się!!!"

Kto chciałby być traktowany poważnie - toby się podpisywał. Kto nie - jego wola. (Bo przecież już w czasie trwania dyskusji mogą pojawić się kolejne "recenzje". Wymagać imienia i nazwiska, czy nie?).

Ewentualnie można wprowadzić zasadę, że w dziale Recenzje - tylko recenzje podpisane, natomiast niepodpisane - do "Opracowań..."

Albo że pod niepodpisaną recenzją będzie pojawiał się wpis moderatora z wyraźną prośbą o podpisi?


Pozdrawiam
Ksenofont
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Nawet za czasów Nali nie wprowadzano tylu zaostrzeń na FOW, jeśli dla Ksenofonta nie odpowiadają wypowiedzi innych nie mu8si pisać na FOW, może pisać na DWS, a nie robić z FOW filię DWS. Bywały tutaj dyskusje dużo ostrzejsze i sytuacja wracała do normy. Jeśli ktoś nie ma ochoty teraz ujawniać się z nazwiska to nie poda prawdziwego i potem. Może od razu wprowadzmy zamiast nicków imiona i nazwiska, nr pesel i nip. Ja mogę podać kenitala. :D
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Może najpierw definicje:
paszkwil «pismo, wypowiedź lub utwór szkalujące lub zniesławiające kogoś»
recenzja «omówienie i ocena dzieła literackiego, spektaklu teatralnego, koncertu itp., zwykle publikowana w prasie»
I jeszcze... paszkwil równie dobrze może być podpisany. Także imieniem i nazwiskiem.

To tak, żebyśmy wiedzieli, o czym mówimy.

Moim dobrym prawem jest podpisywanie się pseudonimem (tam gdzie chcę).
Oczywiście, jeśli Szanowne Grono zechce ustalić inne reguły, to się podporządkuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

janik41 pisze:Nawet za czasów Nali nie wprowadzano tylu zaostrzeń na FOW, jeśli dla Ksenofonta nie odpowiadają wypowiedzi innych nie mu8si pisać na FOW, może pisać na DWS, a nie robić z FOW filię DWS. Bywały tutaj dyskusje dużo ostrzejsze i sytuacja wracała do normy. Jeśli ktoś nie ma ochoty teraz ujawniać się z nazwiska to nie poda prawdziwego i potem. Może od razu wprowadzmy zamiast nicków imiona i nazwiska, nr pesel i nip. Ja mogę podać kenitala. :D
Ujęte jest tu sedno sprawy. Szczególnie cenne uwagi o DWS.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Ja mam prostszą propozycję: wprowadźmy na całym forum możliwość pisania tylko dla zalogowanych. Obecni użytkownicy i tak się znają, więc podpisy nie są chyba potrzebne - a nowi niech się przedstawią, i tyle.
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 795
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

SmokEustachy pisze:Ujęte jest tu sedno sprawy. Szczególnie cenne uwagi o DWS.
Wypraszam sobie takie uwagi. Jak nie potrafisz się zachować na forum DWS to dostajesz ostrzeżenia, za nieprzestrzeganie regulaminu forum. Nikt tam nikogo specjalnie nie gnębi.
ODPOWIEDZ