Przeniesione z Lotnictwa

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Przeniesione z Lotnictwa

Post autor: MiKo »

G. Cz. pisze: Ciekawie mi się z Panem dyskutuje w innych wątkach, ale widzę, że ciągle tkwimy w jednym nieporozumieniu. Przykro mi to stwierdzić, ale Pan prowadzi to forum na zasadach republiki kolesiów oraz "równych i równiejszych", za to ze mnie próbuje Pan czynić tego, który rzekomo wprowadza turbulencję. Zanim Pan znowu będzie interweniował w "mojej sprawie" proszę wskazać to miejsce forum, gdzie dużo wcześniej dokonał Pan interwencji na osobie Tymoteusza Pawłowskiego, gdy ze swoimi chamskimi buciorami przespacerował się po moich personaliach i dobrach osobistych? Gdzie jest to miejsce? Pana moderatorzy mogą obrażać ludzi, ale gdy w ramach retorsji ukazuje się moralne i intelektualne dno takich postaci opluwających innych ludzi, wówczas nagle się okazuje, że coś jest "nie w porządku". Proszę obiektywnie spojrzeć na to z boku i czy to jest etyczne oraz prawidłowe?

Skoro Pan nie kontroluje takich spraw, to teraz trzeba poznać znaczenie słowa retorsja, że użyję łagodnego języka dyplomacji. Żadni pajace nie mający absolutnie nic do powiedzenia w "omawianych&" przez nich tematach nie będą mi tu chodzić po personaliach - żeby to było jasne. Ja tylko wypowiedziałem wobec Tymoteusza Pawłowskiego karciane słowo "sprawdzam", żeby ukazać całą groteskową nędzę, głupotę i nicość jego "przekazu informacyjnego", skoro on ma do mnie jakieś sprawy nie pozwalające mu - z Pana pełnym przyzwoleniem i akceptacją - przejść spokojnie obok moich personaliów.

Co więcej informuję, że ów patologiczny osobnik nie tylko jako pierwszy - z Pana akceptacją - zachował się obraźliwie wobec mnie na kontrolowanym przez Pana forum, ale obraża mnie także w komunikatorze FOW. Tymoteusz Pawłowski jest osobą głęboko chorą od pychy i manii prześladowczej, ale ja nie jestem jego lekarzem i nie będę tego tolerował. W związku z tym nie zamierzam tolerować faktu, że T. Pawłowski w swoim patologicznym umyśle ulokował mnie w świecie spisku (który mi opisał na PW) oraz stwierdził, że jestem na niego odpłatnie nasłany. Niczego o mnie nie wiedząc przypisał mi także rzekome reprezentowanie nie sprzyjających mu sił. Posunął się w związku z tym do pogróżek pod moim adresem, kompletnie nie zdając sobie sprawy z ich śmieszności. Takie rzeczy się tu dzieją, gdy nie reaguje Pan w odpowiedni sposób i w stosownej chwili i gdy Pana koledzy robią tu to, co chcą i to z Pana akceptacją. We mnie proszę więc nie lokować jakichkolwiek win.

Ze swoim najgłębszym spiskowym przekonaniem T. Pawłowski to ciężki kliniczny przypadek, a ja nie muszę tego tolerować i pozwalać sobie na przypisywanie mi przez T. Pawłowskiego reprezentowania sił nie sprzyjających jego kręgom. Każdy, kto mnie zna, ten wie, że jako osoba od wielu lat niezależna mogę co najwyżej reprezentować Puszczę Kampinoską, w której staram się przebywać jak najwięcej i jak najdłużej, ale może to właśnie o to chodzi T. Pawłowskiemu? Może oprócz internetowej clownady Tymoteusza Pawłowskiego walczy on także z każdym wiatrakiem i każą puszczą, bo uprawiane przez niego w internecie dziecięce pieniactwo w każdym poście wyraźnie na to wskazuje.
Panie Grzegorzu,

Nie chcę oceniać Pana postępowania ponieważ Pana nie znam choć tez cisną mi się na usta pewne oceny. Z tym większą przykrością zauważam, iż Pan, będąc na forum od "kilku tygodni" już na tyle mnie poznał, by zarzucić mi "kolesiostwo". Czy jest Pan na tyle pewny swoich osądów, by nie przeszło Panu przez głowę zastosowanie trybu choćby przypuszczającego? Jak dla mnie jest to trochę nie na miejscu.

Co do prowadzenia FOW. Nie mam tyle czasu by szczegółowo śledzić każdy wątek i wyłapać każdy niuans wypowiedzi. Dlatego też wiele rzeczy może mi umknąć. Pan to może nazwać "kolesiostwem" ja to odbieram jako ludzką niedoskonałość.
Co do Ksenofonta, to na tym forum widziałem jeden jego wpis i to dotyczący jedynie negatywnej oceny Pana prac, a nie Pana osobiście. Nie wiem, czy zauważa Pan np. różnicę pomiędzy nazwaniem kogoś pajacem, a powiedzeniem, że ktoś zachował się jak pajac. To drobna różnica, ale w moim mniemaniu dość znacząca.
Więcej nie widziałem. Może istotnie mi umknęły, ale gwarantuje, że nie w wyniku przymknięcia oczu. Proszę wskazać jeśli są jakieś inne ataki na Pana osobę (na litość Boską! byle nie z prywatnych wiadomości, innych forów, polemik, e-maili itd.).

Zwracałem się z prośbami o powstrzymanie właśnie do Pana, ponieważ przez pryzmat tej jednej wypowiedzi Ksenofonta oraz powtarzanych notorycznie przez Pan ataków głównie personalnych, tak to widzę. Tym bardziej, że Ksenofont w przeciwieństwie do Pana nie stara się podtrzymywać tej przykrej konwencji dyskutowania.

Jeśli jednak się niesprawiedliwie mylę i o czymś nie wiem, to z chęcią zmienię swoje stanowisko w tej sprawie.

Pozdrawiam
MK
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

No przyczyny furii skierowanej przeciw Xenofontowi jakoś się tam wyjaśniły. Potoki niepohamowanego słowotoku godzącego bezsensownie w Xeno od początku jawiły się podejrzanie, a teraz wiadomo o co chodzi.

Drugi Remov i to o wiele gorzej.
Gość

Post autor: Gość »

Nie wiem jak Moderatorzy czy też Admin mają postąpić w tym wypadku.
Na Forum Lotniczym odniosłem się do stylu wypowiedzi Dyskutantów Głównych ale sam nie ustrzegłem się od osobistych "naleciałości". To po prostu sytuacja, w której niepotrzebna agresja stale narasta i sama się napędza.
Powtórzę : "Pax Domine".
Bo inaczej będziemy mieli do czynienia z coraz bardziej częstymi "pożegnaniami" vide: Grom.
A przecież to miejsce spotkania (mimo, że wirtualnego") shiploverów z całej Polski.
Opamiętajmy się. Więcej luzu...
Dostrzegając "belkę w swoim oku"
Pozdrawiam wszystkich
Robert
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Wydaje mi się że sytuacja wymaga działań moderatorów, możliwe że Mitoko nie ma teraz za wiele czasu, myślę że chyba czas na dodanie w tych działach drugiego moderatora i niestety jeśli skala tego typu wypowiedzi będzie narastać trzeba będzie powrócić do metody Mitoko czyli wycinania fragmentów postów czy wręcz ich usuwania do psychli.
Ostatnio zmieniony 2008-05-12, 16:00 przez janik41, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Post autor: Gość »

Przepraszam!
Ten "gość" przed Janikiem to ja, "Bukowa" :lol:
Coś mnie nie zalogowało :cry:
Pozdrawiam
Robert
Gość

Post autor: Gość »

bukowa pisze:Nie wiem jak Moderatorzy czy też Admin mają postąpić w tym wypadku.
Na Forum Lotniczym odniosłem się do stylu wypowiedzi Dyskutantów Głównych ale sam nie ustrzegłem się od osobistych "naleciałości".
Nazwałeś kogoś pajacem?
Napisałeś mu, że jest nikim, że bredzi i że jest chory?
Że jest - to moje ulubione - "dzidzią, którą się powinno izolować"?, "człowiekiem chorym od pychy, a zarazem ignorantem"?, "toksycznym osobnikiem rozsadzanym przez pychę, arogancję, narcyzm i najskrajniejszą niekompetencję połączoną z brakiem odpowiedzialności za słowa"?
Że jest - "groteskową postacią, która pokazuje swoje prostactwo"?

Jeśli nie - to w porządku

Nieco motywów:
http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?p=80696#80696

X
Bukowa
Posty: 338
Rejestracja: 2006-07-19, 15:54
Lokalizacja: Bukowa

Post autor: Bukowa »

Nie Ksenofoncie! Nie napisałem, podobnie jak nie napisałem rzeczy jakie Ty sobie pozwoliłeś w stosunku do mnie w temacie "bałkańskim" jeszcze niedawno temu.
To nie ma nic do rzeczy!
Nawołuję do spokoju w imię "dobra tego Forum"!
Byc może , mam mniejsze do tego prawo jako dość "świeży dyskutant" tutaj, niemniej jednak takowe mam, zgodnie z zasadami demokracji.
A demokracja, jaka by nie była, wymaga .... spokoju!
Pozdrowienia
Robert
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Bukowa pisze:Nie Ksenofoncie! Nie napisałem, podobnie jak nie napisałem rzeczy jakie Ty sobie pozwoliłeś w stosunku do mnie w temacie "bałkańskim" jeszcze niedawno temu.
To nie ma nic do rzeczy!
Nawołuję do spokoju w imię "dobra tego Forum"!
Byc może , mam mniejsze do tego prawo jako dość "świeży dyskutant" tutaj, niemniej jednak takowe mam, zgodnie z zasadami demokracji.
A demokracja, jaka by nie była, wymaga .... spokoju!
Pozdrowienia
Robert
Eee fajnie jest - jak dym leci to więcej tematów, wypowiedzi itp - coś się dzieje.
2. Xeno - Ty takie niewiniątko nie bądź z kolei.
karolk

Post autor: karolk »

Generalnie Eustachy FOW robi się nudny poza działami żaglowym i handlowym
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Wiesz Eustachy, Nala chyba jednak wraca do aktywności w Internecie, więc niebawem robimy stąd ewakuację do niego, bo tu już chyba nic po nas, to tylko muzeum.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

karol pisze:Wiesz Eustachy, Nala chyba jednak wraca do aktywności w Internecie, więc niebawem robimy stąd ewakuację do niego, bo tu już chyba nic po nas, to tylko muzeum.
Ale Ci się miesza. Ja tam co się tu pojawia czytam z dużą przyjemnością
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Ale komentujesz już ze znacznie mniejszą :P
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

karol pisze:Ale komentujesz już ze znacznie mniejszą :P
Poziom się podniósł.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Cukru?
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

karol pisze:Cukru?
Poziom wypowiedzi. Żeby udowadniać, że tyktura to tyktura nie trzeba większej wiedzy. Teraz jest koncentrata na niuansach, na których się trzeba znać, jak np. kotły na Yorktown..
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Co prawda, to prawda, ja osobiście czytam o okrętach żaglowych bardzo miło dyskursy tamtejsze. No ale wielbiciel Hornblowera jakby miał nie czytać?
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
ODPOWIEDZ