Bez kropki!

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Bez kropki!

Post autor: pothkan »

Składam tutaj taki apel, bo już nie mam trochę siły tego notorycznie poprawiać...

PO TYTULE TEMATU NIE STAWIAMY KROPKI !
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Sam dałeś wykrzyknik :D
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Temat jest "Bez kropki!", a nie "Bez wykrzyknika".
Obrazek
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Dodam, że nie jest to takie sobie moje widzimisię, tylko zasada języka polskiego. Tytuł tematu na forum traktuje się tak samo jak tytuł artykułu w gazecie, czy rozdziału w książce.

Nie wspominam już nawet o stawianiu spacji przed kropką, nie stawianiu kropki po skrótach... Proszę, sprawdzajcie czasem co napisaliście :?
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

A przed wykrzyknikiem stawiamy spację?
Harakiri normalnie
janik

Post autor: janik »

Prawie jak na zaprzyjaźnionym forum, może już jesteśmy filią tego forum?
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

Osobiście nie robię wielkich scen z ortografią póki przekaz jest w miarę czytelny. Nie to żebym się nie starał, ale często korzystam z różnych komputerów gdzie, a to brakuje polskiej czcionki, a to coś jeszcze innego. Pisze też na dwóch laptopach i szczególenie na 12calówce mam problemy z trafianiem w klawisze. Jak piszę szybko to gubię lewy alt i zamieniam szyk literek. Staram się poprawiać co większe buraki, ale żeby od razu wszystko? Nie przesadzajmy. Korzystam z Opery bez modułu sprawdzania pisowni i jakoś nie mogę się przemóc by zainstalować to ustrojstwo :wink: .

Dbałość o język to bardzo ważna sprawa, ale wypowiedzi większości użytkowników (prócz Domka :wink:) są dla mnie czytelne nawet gdy jest tam parę literówek. Pothkanie, też Ci się czasem zdarza :wink: .

Zdecydowanie więcej uwagi przywiązuję do np. pisania "Ty" z dużej litery jako wyrazu szacunku dla współdyskutanta.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Marcinie!

Kwestia unikania polskich znaków (tym bardziej, jeśli jest związana z danym komputerem czy "osadzeniem" zagranicą) oraz sporadyczne literówki są nieświadome, i nikogo za nie winić nie można. Tym bardziej, jeśli widać minimalny wysiłek ich unikania.

Natomiast notoryczne "walenie byków", notoryczne olewanie interpunkcji (jak kwestia zasygnalizowana wyżej), czy inne szeroko rozumiane niechlujstwo językowe budzi mój sprzeciw. Tym bardziej, jeśli niektórzy ośmielają się ubierać to w płaszczyki jakiejś "cnoty", i czynią owe niechlujstwo wręcz ostentacyjnie.

I dlatego ostrzegam: jak będę w dobrym humorze, ograniczę się do poprawienia błędów. Ale w końcu mi się odechce, i w ruch pójdą nożyczki. Za treść ciąć nie mam zamiaru - ale za formę, jak najbardziej. Nie wszystkich (bo pojedynczy błąd może się zdarzyć każdemu). Ale są tu tacy recydywiści, co aż się "proszą".
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Jeśli masz zamiar ciąć posty z powodu byków to jestem przeciw, nigdy nie było takich zwyczajów na FOW, a jeśli zmieniliśmy juz adres na www.dws to bądz łaskaw poinformować o tym użytkowników tego forum, FOW miało zawsze swoją swobodę i niech tak pozostanie, zawsze na posty z błędami można nie odpowiadać. :D
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Swoboda wypowiedzi nie oznacza przyzwolenia na językowe niechlujstwo. Nie róbcie z FOW jakiegoś onetu (jeżeli już schodzimy na analogie do innych adresów).
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Nie robimy, ale jeśli sprowadzimy działalność FOW do sprzeczek czy ma być ó czy u to zamknijmy te forum, nie tak tu bywało.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Nie będzie notorycznych błędów = nie będzie sprzeczek
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Czyli od tej pory to forum przestaje być forum użytkowników a staje sie forum modów, ok, nie ma sprawy, jeśli tak jest to ja się wypisuje z tego forum, zresztą nie wielka strata, jeśli to bedzie technicznie mozliwe to usune swe posty choć troche to potrwa. Nawawiam do tego innych użytkowników ceniących sobie wolność, cenzura wróciła. :-D
Gość

Post autor: Gość »

Nie przesadzaj!
Pothkan wyraźnie napisał o "notoryczności".
A już na pewno nie mieszaj do tego wolności.
Zasad ortografii, chociaż w minimalnym stopniu, powinniśmy jednak przestrzegać.
Pozdrowienia
Robert
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Witam!
pothkan pisze:Dodam, że nie jest to takie sobie moje widzimisię, tylko zasada języka polskiego.
Widzi mi się Oskarze, że - jak zwykle - ponosi cię nadmierny entuzjazm...

Zasady języka polskiego rzeczywiście wskazują, że pomija się kropkę po niektórych tytułach, ale nie jest to takie proste, jak ci się wydaje...

Nie będę wypisywał, w jakich okolicznościach zasady kategorycznie zabraniają stawiania kropki (tytuły pisane w całości wielkimi literami, żywa paginacja, tytuły pisane na kartach tytułowych książek...), bo nie ma to znaczenia.

Zwróć uwagę, że fowowski "temat" - zarówno formalnie, jak i merytorycznie - należy do nieco innych kategorii niż "nagłówek" i "tytuł"...
pothkan pisze:Nie będzie notorycznych błędów = nie będzie sprzeczek
To już nie tylko entuzjazm, to mania wielkości...
pothkan pisze:I dlatego ostrzegam: jak będę w dobrym humorze, ograniczę się do poprawienia błędów. Ale w końcu mi się odechce, i w ruch pójdą nożyczki.
Znaj proporcje, Mociumpanie...
(I wystrzegaj się błędów interpunkcyjnych!)

Pozdrawiam
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Te Foróm Orentuf Wojennyh zafsze mniało swobodem wypofiedzi, dlatego miłego dniu dla moduff i miłej zabawy w modoffanie :-D Od dzisiaj piszem jak Lechu Walensa, bo ostatecznie to nasz współczesny idol. I nie kcem, ale muszem...
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
ODPOWIEDZ