Nasze fantazje okrętowe

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 879
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: Kpt.G »

Znaczy PKR2 był moim pomysłem, a Ty Peperonie je rozrysowałeś.
Pamiętaj że zawsze możesz je zaktualizować.
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: Peperon »

Nie wiem czy zauważyłeś, ale nigdzie nie piszę, że PKR-y były moim pomysłem.
To był taki fajny okres, kiedy Ty rzucałeś pomysł, jak robiłem rysunki, a de Villars robił wyliczenia na Springsharpie.
Później było trochę prościej, ponieważ de Villars "zmusił mnie" :diabel: do przyjęcia Springsharpa i samodzielnego liczenia danych okrętów, co zaowocowało serią ZK Convois.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 879
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: Kpt.G »

Nie wiem czy zauważyłeś, ale nigdzie nie piszę, że PKR-y były moim pomysłem.
Nie, nie napisałeś, ale po prostu nie jestem pewien czy Kolega Adam widział te okręty i chciałem doprecyzować ich "krotką" historię powstania. ;) Tak czy owak, trzeba jeszcze pamiętać o symulacji "Ksenofonta". :D
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
greg_tank
Posty: 334
Rejestracja: 2021-05-21, 23:06

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: greg_tank »

cochise pisze: już od 40 roku amerykanie cichaczem remontowali brytyjskie jednostki początkowo tylko statki lub jednostki eskortowe.
Z całą pewnością kolega jest w stanie wskazać nazwy remontowanych okrętów...
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: Peperon »

Kpt.G pisze:
Nie wiem czy zauważyłeś, ale nigdzie nie piszę, że PKR-y były moim pomysłem.
Nie, nie napisałeś, ale po prostu nie jestem pewien czy Kolega Adam widział te okręty i chciałem doprecyzować ich "krotką" historię powstania. ;) Tak czy owak, trzeba jeszcze pamiętać o symulacji "Ksenofonta". :D
Łoj tam.... Pogrzebie w czeluściach wątku, to i dotrze. ;)
Albo i nie...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 879
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: Kpt.G »

A takie pytanie Peperonie: jak myślisz dałbyś radę coś wycisnąć coś z kadłuba Blucher'a anno domini 1908? ;) starając się zachować kaliber dział. :gazeta:
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: Peperon »

A co chodzi po głowie ?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 879
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: Kpt.G »

Przede wszystkim nieco inny układ artylerii, ten który był zmuszał okręt do targania 12 dział które przy strzelaniu na jedną burtę: 4 lufy były bezczynne. Wiem że było to wymuszone względami koncepcji tzw "walki w okrążeniu" oraz obaw co do bardzo bliskiego umiejscawiania wież z ciężkimi działami i ich wpływu negatywnego na konstrukcję kadłuba. Ja jestem skłonny zmniejszyć nieco liczbę wież i dać całą artylerię w osi, i tu można się pobawić bo można zrobić np 5 wież w osi 3 na rufie dwie na dziobie choćby na jednym poziomie, chociaż osobiście rozważałbym dwie opcje a'la Tiger z 4ma wieżami (redukcja artylerii o połowę, bez osłabienia salwy burtowej) lub tak jak na projekcie Amagi (5xII + zysk 2 dział na burtę), co nawet by mniej więcej pasowało by do późniejszych projektów pancerników z silna artylerią na rufie. Zaoszczędzone tony można dać na maszynownie (min. wincyj paliwa) lub większa powierzchnię armora. :D Prędkość jeśli o mnie chodzi jest całkiem niezła, można od biedy zostawić nawet tłokową, ale to zależy od ciebie. ;) Jest jeszcze kwestia art. średniej i lekkiej moznaby też zmienić jej umiejscowienie a przynajmniej jej część umieścić w kazamatach w nadbudówkach (szczególnie działa 150mm)
Pamiętaj że dałem wcześniej własną wersję 6cio działowego Bluchera i zostałem skrytykowany. :D
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: Peperon »

Czyli chcesz mieć Bluchera z artylerią w płaszczyźnie symetrii, ale w wersji pierwszowojennej. Może być ciasno, bo jednak siłownia na nim zajmowała dużo miejsca i dodatkowe wieże w płaszczyźnie symetrii się nie zmieszczą. Trzeba się zastanowić nad zmianą paliwa na olejowe i wymianą kotłów na inne, żeby zasiliły turbiny dające więcej mocy niż maszyny tłokowe.

Swego czasu rozmyślałem nad "modernizacją" Bluchera w latach 30-tych, gdyby dożył. Jednak zmiana układu okrętu, to już inna para kaloszy. Ale można się zabawić i wykombinować jakąś przeróbkę konstrukcji.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 879
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: Kpt.G »

Chłodziło mi o dłubanie w projekcie w oparciu o jego kadłub z ew. zmianami wymiarów, ale nie za dużymi. ;)
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: SmokEustachy »

Peperon pisze: Czyli chcesz mieć Bluchera z artylerią w płaszczyźnie symetrii, ale w wersji pierwszowojennej. Może być ciasno, bo jednak siłownia na nim zajmowała dużo miejsca i dodatkowe wieże w płaszczyźnie symetrii się nie zmieszczą. Trzeba się zastanowić nad zmianą paliwa na olejowe i wymianą kotłów na inne, żeby zasiliły turbiny dające więcej mocy niż maszyny tłokowe.

Swego czasu rozmyślałem nad "modernizacją" Bluchera w latach 30-tych, gdyby dożył. Jednak zmiana układu okrętu, to już inna para kaloszy. Ale można się zabawić i wykombinować jakąś przeróbkę konstrukcji.
Wywalasz 4 wieże na śródokręciu jednak chyba?
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 879
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: Kpt.G »

i zostają ci 4 armaty 210mm na dziobie i rufie trochę za mało by powalczyć..
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: Peperon »

SmokEustachy pisze: Wywalasz 4 wieże na śródokręciu jednak chyba?
Ale dodajesz dwie w płaszczyźnie symetrii, co razem z dodatkowymi komorami amunicyjnymi zajmuje przestrzeń w kadłubie, która mogłaby być przeznaczona np. na kotłownie.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: Peperon »

Kpt.G pisze: A takie pytanie Peperonie: jak myślisz dałbyś radę coś wycisnąć coś z kadłuba Blucher'a anno domini 1908? ;) starając się zachować kaliber dział. :gazeta:
Chyba mam odpowiedź dla Ciebie...
Takiego gotowca bez roboty :D
Zapraszam na zalinkowaną stronkę.
http://www.alternateuniversewarships.co ... lucher.htm
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 879
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: Kpt.G »

Wygląda ciekawe ale raczej myślałem by zostawić 3 wały, ale zobnaczyłem inne "projekty" co do niektórych mam m wątpliwości..XD
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: Peperon »

Człowiek na klawiaturze wypruwa sobie żyły z palców, żeby Ci problem rozwiązać, a Ty znajdujesz milion kolejnych...
Eeeeech życie ;)
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
ODPOWIEDZ