Zeszyty Helskie

Wszystko na temat zlotów, zjazdow i spotkań poświeconych wymianie myśli na temat okretów wojennych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

I jak Mikesz - masz?! Jeśli nie to będę wdzięczny jeśli ktoś z Trójmiasta pofatyguje się na Stację Morską UG i nabędzie drogą kupna dla mnie nr 2 (o Jastarni). Zwrot kosztów + piwo gwarantowane :)

W pełni się zgadzam, że nr 8 jest już mocno naciągany. Co do nr 7 można dyskutować, choć jest to w jakimś stopniu pożyteczne.
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

Możliwe, iż odwiedzę Hel w czerwcu ale jak na razie to tylko plany. Jakbym płynął to dam znać. Zeszyty swoją drogą ale betonu na Laskowskim to już nie musieli malować :shock: .

Zaś nie dziwi mnie sytuacja z jednym z autorów numeru drugiego.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

crolick pisze:I jak Mikesz - masz?!
ups... zapomniałem.... wczoraj do 21 glazure nosiłem. Sprawdzę dzisiaj, mam nadzieje.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

miczman pisze:Możliwe, iż odwiedzę Hel w czerwcu ale jak na razie to tylko plany. Jakbym płynął to dam znać. Zeszyty swoją drogą ale betonu na Laskowskim to już nie musieli malować :shock: .

Zaś nie dziwi mnie sytuacja z jednym z autorów numeru drugiego.
Stanowisko na Laskowskim odnowione b ładnie :)
Razi tylko sowieckie działo na tym miejscu. No ale lepszy rydz niż śmigły. Liczę, że prędzej czy później na to miejsce wejdzie oryginalna 152 mm, a 130 mm przesuną na stanowisko powojenne :wink:

Mógłbyś trochę przybliżyć o co chodzi z tymi autorami?!
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

To nie ma być ładnie tylko w miare realistycznie. Nie wydaje mnie się żeby beton na BASach ktos malował farbą okrętową. Armatę zresztą też. Pomalowali tak bo jak mówili w to były działa wchodzące w skład marwoja. Tłumaczenie raczje kiepskie a jeśli się chcą dowiedzieć jak wygląda kamuflarz to zapraszam na drugą stronę do Redłowa. Oryginalna armata nie wejdzie tam ani prędzej ani później, nie ma jak jej tam zamontować. Niestety ekspozycja w środku nie powala. Marzy mi się jakaś przekrojówka przez historię artylerii nadbrzeżnej od lat 20. do rozwiązania BASów.

Zaś co do zeszytu. Sa to tylko moje domysły. Jeśli dobrze mi się zdaje to chodzi o wyjątkowo nieprzyjemnego typa (miałem okazję poznać). To nie pierwsza taka sytuacja z tym panem.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

MiKo pisze:
crolick pisze:I jak Mikesz - masz?!
ups... zapomniałem.... wczoraj do 21 glazure nosiłem. Sprawdzę dzisiaj, mam nadzieje.
Mam tylko jeden, ale jakiś on mało ciekawy, mogę Cię sprezentować.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

miczman pisze:To nie ma być ładnie tylko w miare realistycznie. Nie wydaje mnie się żeby beton na BASach ktos malował farbą okrętową. Armatę zresztą też. Pomalowali tak bo jak mówili w to były działa wchodzące w skład marwoja. Tłumaczenie raczje kiepskie a jeśli się chcą dowiedzieć jak wygląda kamuflarz to zapraszam na drugą stronę do Redłowa. Oryginalna armata nie wejdzie tam ani prędzej ani później, nie ma jak jej tam zamontować. Niestety ekspozycja w środku nie powala. Marzy mi się jakaś przekrojówka przez historię artylerii nadbrzeżnej od lat 20. do rozwiązania BASów.
A jak wygląda kamuflaż dział na Redłowie?! Czy tak jak Laskowskiego na okładce?
Obrazek

Skoro zamienili podstawę 152 mm na 130 mm, to chyba mogą i w drugą mańkę?! :wink:
Czy stan betonu jest taki, że jak cokolwiek się ruszy to wszystkie się sypnie?! :?
Co do ekspozycji - niestety w 100% zgadzam się [ http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=80&t=121178 ]
miczman pisze:Zaś co do zeszytu. Sa to tylko moje domysły. Jeśli dobrze mi się zdaje to chodzi o wyjątkowo nieprzyjemnego typa (miałem okazję poznać). To nie pierwsza taka sytuacja z tym panem.
To może ostrzeż nas i powiedź z kim nie powinniśmy się zadawać, by nie zostać wystrychniętymi na dudka...
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

Nr 2 ( oraz 1,3,4) wciąż dostępny w sklepie fokarium. Jak przewidzieliśmy wcześniej numer 8 okazał się faktycznie "naciągany", w praktyce to warto nabyć tylko po to by uzupełnić kolekcję. Strach się bać co będzie dalej :shock: .
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Post autor: szafran »

miczman pisze:Jak przewidzieliśmy wcześniej numer 8 okazał się faktycznie "naciągany", w praktyce to warto nabyć tylko po to by uzupełnić kolekcję. Strach się bać co będzie dalej :shock: .
http://helmuzeum.pl/index.php?go=wydawnictwa

Zeszyt 10
Hel 1939-1945 Baza jednostek szkolnych i eksperymentalnych U-bootwaffe - Robert Pasecki
(Hel 1939-1945) 64 str. 2010 rok

Zeszyt 11
Morski Dywizjon Lotniczy w Pucku - Marcin Wawrzynkowski
(MDLot w Pucku) 60 str. 2010 rok.

I na wiosnę mają być kolejne.

Jako ciekawostkę podać można, że został wznowiony Zeszyt 2. Tylko autor inny :wink:

Na dniach będę miał nowości i nie omieszkam podzielić się wiedzą co o nich sądzę.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Zeszyty Helskie

Post autor: szafran »

No i kolejne Zeszyty Helskie.

Zeszyt 12
Helskie Wraki - Karol Wójcik
(Helskie Wraki) 60 str. 2011 rok.

Zeszyt 13
Helski Dom Rybacki - Mirosław Kuklik
(Helski Dom Rybacki) 28 str. 2011 rok.
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zeszyty Helskie

Post autor: miczman »

Ciekawe do ilu numerów dobiją?
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Zeszyty Helskie

Post autor: szafran »

Ten 13 numer dobrze nie wróży...
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zeszyty Helskie

Post autor: miczman »

Od kilku numerów widać zmianę tematyki i faktycznie niedługo może stać się tak, że nie wojskowość zejdzie na drugi plan. Najważniejsze aby były ciekawie i fachowo napisane.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Zeszyty Helskie

Post autor: pothkan »

szafran pisze:Ten 13 numer dobrze nie wróży...
Bądź co bądź, tytuł czasopisma to "Zeszyty Helskie". Więc wróży, nie wróży - ale pasuje.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Zeszyty Helskie

Post autor: Marmik »

Powiem więcej, nie dość że pasuje to uważam, iż historia cywilna jest mimo wszystko nieco zaniedbana. Dobrze, że ktoś się za to wziął. Inna sprawa czy znajdą się nabywcy spoza nielicznego grona mieszkańców interesujących się swoim miasteczkiem.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
ODPOWIEDZ