Zmiany na FOW

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Zmiany na FOW

Post autor: MiKo »

Przepraszam za zwłokę. Ze względów osobistych - zmiana pracy, kompów, a i miejsca zamieszkania i wszystkich problemów z tym się wiążących, nie bardzo mam czas na fow i związane z tym "przemyślenia".

Dział Psychole ktoś otworzył (i mam nawet podejrzenia kto) - niechaj będzie. Działy lotniczy i lądowy trafią do nowego działu "Archiwum". Działu zamkniętego of course. Przy okazji otworzę nowy dział "Technikalia" związanego bardziej ze sprawami stricte technicznymi (w wolnej chwili poprzenoszę tam co ciekawsze wątki).

Co do meritum. Wydaje mi się, że zdania są podzielone co do wprowadzenia regulaminu. Ja generalnie jestem przeciwny, ale żeby jakoś to pogodzić możemy opracować krótką formułę i umieścic ją w dziale Administracji (tu oczekiwałbym jakiś propozycji).

Oczywiście nie wiele to zmieni jeśli reszta pozostanie taka sama. Tu dochodzimy do spraw najważniejszych, czyli moderatora i jego uprawnień.
Osobiście chciałbym się wycofać ze spraw związanych z moderowaniem w związku z czym jego władza byłaby pełna (nawet do banów w ekstremalnych przypadkach). Sposób w jaki sposób by tę władze egzekwował jest do dyskusji. Nie wiem czy dawnie ostrzeżeń, upomnień jest konieczne. Chciałbym zachować maksymalną swobodę wypowiedzi na forum. Problemem, który mnie najbardziej nurtuje jest oczywiście ostatni przypadek, czyli ocena co już jest obraźliwe, a co jeszcze nie. Pisanie sztywnych zasad raczej problemu nie rozwiąże. Myślę, że musi to być decyzja moderatora.

Pozostaje tylko tę osobę jeszcze wybrać i to będzie chyba najtrudniejsze. Dobrze żeby ta osoba ogarniała jak nawiększą ilość działów - w celu unifikacji zasad. Nie chcę robić szopki z wyborami czy głosowaniem - bo to może nas doprowadzić w ślepą uliczkę. Wybór pozostawię sobie - biorąc za to odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

[']
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Żadnego regulaminu, żadnych upomnień itp., nigdy na FOW tego nie było i tak ma być! Jak ktoś dymi to świadczy to tylko o nim i tyle. Nawet w czasie największych dymów na zielonym FOW spory były rozstrzygane argumentami merytorycznymi, ale wtedy był jeden dział i garstka ludzi. Teraz za dużo działów, ludzi więcej co się chwali, ale jak się im da za duże pole do popisu to potem są skutki :D.
Tak czy siak nie wprowadzać regulaminu bo to śmieszne i zbędne. Nawet go nie przeczytam, a udziału w zadymach i tak nie wezmę. Zaś Ci co będą dymić to pewnie będą rzucać cytatami z regulaminu bez przerwy :?

Technikalia na tak!

Ps.
Zlikwidować:
Ships of Polish Navy
Forum Marynistyki

Połączyć w jedno:
1.Poszukuję, kupię sprzedam zamienię...
Opracowania i źródła
Recenzje

2.Stowarzyszenie Lastadia
Sympozjum

3.Forum Polskiej Marynarki Wojennej
O.R.P. Orzeł

To na początek, bardziej ekstremalnie to połączyć 3 pierwsze działy lub 4 łącznie z PMW
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: de Villars »

Dlaczego wprowadzenie regulaminu miałoby być śmieszne i zbędne? Wszystkie znane mi fora go mają i jest jak najbardziej przydatny. Alternatywnie, można oczywiście pozostawić utrzymanie porządku do dowolnego uznania moderatora, tylko że wtedy zaczną się kwasy - bo każdy ukarany będzie go posądzał o to że się uwziął itp.
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Znieść moderatorstwo również.
Ludzie są DOROŚLI, wstyd biegać na skargi jak do mamusi!
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Widzę, że emocje opadły i jest nadzieja na normalność.
Mamy pewnie swoje, poważniejsze problemy i nie warto dalej kaleczyć FOW. Chciałbym, aby wszyscy wrócili i pisali. Dajmy spokój z regulaminami. Niech FOW będzie tym, które właśnie wyróżnia je od reszty, bo niby dlaczego nie. Czym szybciej wrócimy do normy tym lepiej. Stary człowiek Wam to mówi :papa: i trzeba słuchać. :wink:
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: de Villars »

seawolf pisze:Znieść moderatorstwo również.
Ludzie są DOROŚLI, wstyd biegać na skargi jak do mamusi!
heh, toż to anarchia. onet się z tego forum zrobi, niech się tylko internetowe trolle w większej liczbie zlecą..
Jest doprawdy nadmiarem idealizmu wierzyć, że ludzie sami z siebie będą trzymać szyk i porządek. Z tego co obserwuję, im więcej "wolności", tym większy bajzel po prostu..
ps. nie każdy jest dorosły.
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
Seba
Posty: 184
Rejestracja: 2008-04-16, 12:13
Lokalizacja: Radom

Post autor: Seba »

seawolf pisze:Znieść moderatorstwo również.
Ludzie są DOROŚLI, wstyd biegać na skargi jak do mamusi!
Z mojego doświadczenia jako moderatora (co prawda na forum o innej tematyce), wiek nie ma znaczenia. Co najwyżej większe zdziwienie że taki porządny user nie potrafił się powstrzymać przed łamaniem regulaminu.
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Post autor: Maciej3 »

Z tego co obserwuję, im więcej "wolności", tym większy bajzel po prostu..
Więcej wolności - to więcej odpowiedzialności. Czasem na granicy anarchii. Na coś trzeba się zdecydować. Jakoś pruski dryl mi nie pasuje. A porządek byłby jak nie wiem co.
Mi osobiście brak regulaminu pasuje. Ale decyzja nie należy do mnie.
jefe de la maquina
Posty: 787
Rejestracja: 2007-10-27, 00:01

Post autor: jefe de la maquina »

Chciałbym, aby wszyscy wrócili i pisali.
RyszardL
Podejrzewam, że wielu z nas by tego chciało. Obawiam się, że bez pewnych zmian, obecna formuła forum jest nie do przyjęcia i to zupełnie jasno i dobitnie wyraził p. K. Gerlach oraz Tzaw1. Odnosi się to również do funkcji moderatora. Jeżeli nie zapewnimy uszanowanie pewnych standartow obyczajowych, nie ma co liczyć na obecność i udzielanie się wielu osó, nie tylko K. Gerlacha. Już teraz widać duże osłabienie aktywności na forum. Bez zmian FOW-owi grozi atrofia, o czym kiedyś wspominał Pothkan

Admnistrator powziął już pewne decyzje i dobrze, bo bez nich nie można sie spodziewac na powrotu osób, które odeszły. Uważam, że wzmocnienie pozycji moderatora, przyznanie mu większej autnomii oraz prawa ingerencji jest dobrym początkiem.
Moim zdaniem, to rozwiązanie wychodzi naprzeciw protestowi Zelinta i Pothkana.
Czy jest więc możliwośc by Admnistrator zwrócił sie do nich by chcieli kontynuować swoja działaność moderatorska na FOW na nowych zasadach?
Obaj są potrzebni i obaj się sprawdzili, a przy tym sa umiarkowani w swoich reakcjach i sądach. Pothkan pokazał się tez z innej strony i kiedy trzeba było miał odwagę przeprosić. A to dla mnie świadczy o sile charakteru.

Funkcja moderatora jest działnością społeczna dla dobra całej społeczności forum i stąd nie można podwazać jego autorytetu. Stąd porównania do cenzora itd powinny być likwidowane, zaś skargi na moderatora powinny być kierowane do admnistratora przez PW.

Jefe
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

1) Regulamin w ścisłym tego słowa znaczeniu - niepotrzebny. Byle jasno było wyłożone, za co upomnienia i ekskluzja. Albo pozostawić to do mniemania moderatorowi (-om), ale w takim wypadku tym bardziej się zastanowić, komu ową funkcję (funkcje) przyznać. Byle jak najszybciej, bo się powoli znowu zaczyna robić bajzel w tematach.

2) Technikalia - na tak, sam to kiedyś dawno postulowałem.

3) Działy typu Lastadia, Orzeł, Recenzje - nie łączyć, tylko przenieść jako sekcje do odpowiednich działów (np. Orzeł jako sekcja w dziale PMW).
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Pothkan pisze:1) Regulamin w ścisłym tego słowa znaczeniu - niepotrzebny. Byle jasno było wyłożone, za co upomnienia i ekskluzja. Albo pozostawić to do mniemania moderatorowi
Dokładnie.
Regulamin nie, a za to władza absolutna dla moderatorów z usuwaniem postów i banowaniem włącznie.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Taaa i będzie taki problem jak gdzie indziej - że głównym problemem forum jest, ze moderator nie rozumie co czyta itp. na jakim forum się znajduje.
Gość

Post autor: Gość »

Albo user nie rozumie co pisze.
Gość

Post autor: Gość »

Tu jest fajnie bo sie tylko na gadaniu konczy :D

nawiedzony inaczej :D


domek :)
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Jeszcze chwila cierpliwości... Mam nadzieje, że w najbliższym czasie uda się doprowadzić sprawę zmian do końca.
ODPOWIEDZ