Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Maciej3 »

Troche odbiegamy od tematu... Symulacja powoli się pisze. Problem bo wyszedłem z wprawy. Ostatnio zawodowo nie programuje i troche sie zapomnialo. A caly podsystem strzelania jest do wymiany. W ramach prac nad wymiana skasowałem stary kod. A nowego nie ma...
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Robert
Posty: 214
Rejestracja: 2004-09-29, 10:09

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Robert »

A tak swoją drogą to powinien być numer specjalny (październik) i zapowiedź nowego (listopad). Czy ktoś wie kiedy pojawi się w sprzedaży. Najbardziej mnie wnerwia taka olewka prenumeratorów. A przecież to najwierniejsza grupa czytelników
Wlad
Posty: 100
Rejestracja: 2006-12-28, 13:23

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Wlad »

Wydaje mi się, że październikowego specjala raczej nie będzie w wyniku zamieszania z odejściem części redakcji. :(

EDYCJA
Na facebooku redakcja MSIO zamieściła następujące ogłoszenie
Zaniepokojonych czytelników informujemy, że numer specjalny MSiO ukaże się w drugiej połowie listopada, natomiast regularny numer MSiO 11-12/2015 przewidziany jest na koniec grudnia. Za opóźnienia serdecznie przepraszamy. W tym roku musimy po prostu wyrównać wydawanie periodyku.
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Darth Stalin »

Ale czemu na Fejsbuku zamiast na stronie internetowej wydawnictwa?
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Toff »

Bo tak łatwiej i szybciej. Myślę że facebooka należy uznać już za nawet istotniejszy kanał komunikacji niż poszczególne strony www.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6409
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Peperon »

Toff pisze:...Myślę że facebooka należy uznać już za nawet istotniejszy kanał komunikacji...
To po cholerę utrzymują stronę firmową ? Uważam, że tam właśnie powinny być umieszczane takie komunikaty.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Darth Stalin »

Toff pisze:Bo tak łatwiej i szybciej. Myślę że facebooka należy uznać już za nawet istotniejszy kanał komunikacji niż poszczególne strony www.
To niech zamkną witrynę i nie mieszają ludziom w głowach.
Wciąż bowiem są tacy, którzy fejsbuka nie mają i mieć nie chcą - z różnych powodów.

A z takim podejściem to mogą się spodziewać, że zaczną tracić tych czytelników, którzy im jeszcze zostali... albowiem jeśli ktoś nie szanuje mnie, to czemu ja mam szanować jego?
:dupa:
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
badacz
Posty: 6
Rejestracja: 2011-04-16, 15:54

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: badacz »

To że dali informację to jedno, to że będzie o jeden numer mniej to już inna sprawa. Ja tam prenumeratorem nie jest to mi wszystko jedno.
Morze i Okręty pewnie też do końca roku będą tylko trzy, ale tu akurat to nie ma znaczenia, bo to nowy tytuł.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: marek8 »

Co do nowej strony to chyba też przewidując dominację f-ka zrobili ją tak mocno po łebkach :( Kiedyś można było sprawdzić treść numerów archiwalnych - nie wiem może nie umiem teraz tego odnaleźć bo udało mi się tylko znaleźć rodzaj "sklepu" ze starymi numerami możliwymi do nabycia. Jednk jak któryś nakład się wyczerpał to numeru już nie ma ;( W każdym razie ani to ładne ani funkcjonalne... wszystko jakby podporządkowane kasie ale w jakiś taki niesympatyczny sposób :( Coś chyba te zmiany właścicielskie nie wyszły wydawnictwu na dobre...
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Toff »

To niech zamkną witrynę i nie mieszają ludziom w głowach.
Zamiast zamykania można sprowadzić ją do formy ulotki informacyjnej, bez podstron, odnośników, itp. Wydajemy to i to, dane teleadresowe i koniec. Z doświadczenia wiem, że aktualizacja strony internetowej (nieraz skomplikowana i kłopotliwa) często schodzi na drugi plan w obliczu bardziej żywotnych interesów firmy. Szczególnie jeśli nie ma się pracownika odpowiedzialnego tylko za to. A fejsbuk jest prosty w obsłudze i przyjazny dla użytkownika (tzn. użytkownika prowadzącego profil firmy, w tym przypadku czasopisma). I wcale nie trzeba mieć konta, aby czytać wiadomości :)

Nie chcę tu usprawiedliwiać redakcji MSiO, po prostu moim zdaniem w tą stronę idzie komunikacja na linii przedsiębiorstwo/producent/wydawca - odbiorca/użytkownik. I czy tego chcemy czy nie, trzeba się przyzwyczajać.
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Darth Stalin »

Okej, ale Fejsbuk nie jest JEDYNYM kanałem komunikacji, nieprawdaż?
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6409
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Peperon »

Darth Stalin pisze:Okej, ale Fejsbuk nie jest JEDYNYM kanałem komunikacji, nieprawdaż?
No wiesz... Toff myślał pewnie o "topowych" kanałach.
Jak dla mnie to facebook lub inny twitter są dobre dla jakichś Kardashianek, a nie do komunikacji z czytelnikami. :diabel:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Toff »

No jasne że nie jest jedynym, ale cały czas podkreślam łatwość i szybkość (oraz zerowy praktycznie koszt) edycji profilu, tj. publikowania treści. To ogromna zaleta. I myślę że tu można zakończyć fejsbukowe dywagacje w oczekiwaniu na kolejny numer pisma.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: MiKo »

Specjal

Obrazek

Z ŻYCIA FLOT
Z PORTÓW I STOCZNI
Juliusz Tomczak
Początek ery pancerników – pierwsze starcie
Wojna secesyjna, która miała miejsce w latach 1861 1865, była wojną nowoczesną, nie tylko pod względem ideologicznym, ale także technicznym. Wiele cech, które utożsamiamy z XX wiekiem pojawiło się podczas niej po raz pierwszy. Wtedy też miała miejsce pierwsza w historii bitwa okrętów opancerzonych...
Michał Glock
Francuska nadzieja konfederackiej
floty – CSS STONEWALL
W ciągu swojej burzliwej kariery wielokrotnie zmieniał właścicieli i nosił aż sześć nazw. Zamówiony przez skonfederowane Stany Ameryki, po licznych perypetiach zdążył wziąć udział w wojnie, lecz zbyt późno, by wpłynąć na jej bieg...
Angielskie okręty obrony wybrzeża
i taranowce przełomu wieków
Obok Warriora i kolejnych potężnych pancerników w Wielkiej Brytanii rozpoczęto budowę jednostek zupełnie nowej generacji, wcześniej prawie nieznanych. Nowe okręty nie mogły wielkością równać się z prawdziwymi pancernikami, ale dzięki wielu nowinkom technicznym
Maciej Bakun
Gdańska stocznia królewska / cesarska
Po wojnach napoleońskich Gdańsk znalazł się w granicach państwa pruskiego. Stocznia królewska, a następnie cesarska była ważnym ośrodkiem produkcji okrętów wojennych „raczkującej” marynarki wojennej Prus, a następnie Cesarstwa Niemiec...
Andrzej Olejko
Wodnosamoloty kontra okręty podwodne okresu Wielkiej Wojny
Od 1917 roku, w ramach nieograniczonej wojny podwodnej rozpoczęła się zakrojona na szeroką skalę konfrontacja na linii okręt podwodny – samolot-wodnosamolot. Jej początków należy szukać w historii działań morskich Wielkiej Wojny w latach 1914-1917, kiedy to obie strony eksperymentowały podczas zwalczania z powietrza wrogiej broni podwodnej na morzach i oceanach oraz w bazach morskich...
Ryszard Jędrusik
Duma i tragedia rosyjskiej Floty
Czarnomorskiej – pancernik IMPIERATRICA MARIA
Okrętowi temu sądzona była krótka, ale pełna chwały służba w składzie Floty Czarnomorskiej. Dla nas jest on ważny, gdyż jego pierwszym dowódcą został Kazimierz A. Porębski – późniejszy twórca i dowódca Polskiej Marynarki Wojennej po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku...
Sławomir J. Lipiecki
„Showboat”, czyli amerykański pancernik USS NORTH CAROLINA
Pancernik USS North Carolina (BB-55) był pierwszym szybkim, nowoczesnym, dobrze opan cerzonym okrętem liniowym zbudowanym w Stanach Zjednoczonych po długiej przerwie spowodowanej postanowieniami Traktatu Waszyngtońskiego z 1922 roku...
PRZYSTAŃ HOBBYSTÓW
ARCHIWUM MORSKIE im. Jerzego Micińskiego im. Jerzego Micińskiego
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Marmik »

To numer specjalny o pancernikach (itp)? Jeśli nie, to mamy zwrot o 180 stopni w stosunku do pierwszego numeru i pójście na kurs kolizyjny nie tyle z MiO, co z O3D, co oczywiście ułatwia mi wybór w Empiku (bo zostaje tylko MiO, o ile znajdę jakieś ciekawe artykuły).

EDIT
Aaaaa, nie doczytałem, że specjal :) A co z regularem? Dwa specjale i jeden normalny, czy coś przegapiłem?
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Grzechu »

Marmik pisze:Dwa specjale i jeden normalny, czy coś przegapiłem?
Nooo, akurat teraz planowo wypada specjal :)
Poprzedni specjalny był sygnowany jeszcze przez starą ekipę, potem był pierwszy "normalny" nowej, a teraz ich pierwszy specjalny.
Republika marzeń...
ODPOWIEDZ