Rosyjskie AOP nowej generacji

Okręty Wojenne po 1945 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

matrek
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-11, 22:49

Re: Rosyjskie AOP nowej generacji

Post autor: matrek »

nek pisze:Sorki trzeba było tak od razu powiedzieć że ty anglishmen (czy raczej ten ktoś którego nazwy nie używa na się na tym forum)
Po prostu robisz dobrą minę do złej gry ( tak do przypomnienia język barbarians już uczyli dawno temu w polisch schools in hotels King David tambien)
Muszę Cię bardzo rozczarować, bo raczej French man. A jakiej nazwy "nie używa sie na tym forum"? To ciekawe.
Pozdrawiam
nek
Posty: 395
Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
Lokalizacja: Ustroń

Re: Rosyjskie AOP nowej generacji

Post autor: nek »

matrek pisze:
Uzywanie polskich znakow diakrytycznych sprawia mi trudnosc, gdyz od wielu lat nie meiszkam w Polsce i nie pracuje w jezyku polskim..Bo rosyjskie лучше?
Cyrilicy mogłeś użyć ?
matrek pisze:Nikt, nie wycofał TASM ze słuzby. Pocisk UGM-109B w dalszym ciagu znajdują sie na wyposazeniu USN, z glowicą AGM-12 Bullpup B o masie 455 kg HE, nie ma ich tylko w wersji RGM-109B, a wiec w wersji dla jednostek nawodnych. Typ Siewierodwińsk nie jest SSGN, lecz okretem wielozadaniowym, takim samym jak Virginie. SSGN to projekt 949A NATO:Osar II. VLS to Vertical Launching System, rodzaj wyrzutni pociskow instalowanych w okretach. Możesz mowic o ich roznyh modelach, np. Mk. 41, ale wszystkie one sa VLS, tak samo jak jeden z rodzajow wyrzutni samochodowych, nosi nazwę rodzajową TEL. Amerykanie natomaist od kilku dziesiecioleci nie projektuja juz jednostek SSGN, podobnie jak nikt inny, lacznie z Rosjanami. Do Altaira mam to, że jest wysoce nieprofesjonalny, posluguje sie słownictwem z Trybuny Ludu, nie potrafi nawet dobrze przetłumaczyć na polski anglojezycznyh terminow, jest wybitnie tendencyjny, wrecz propagandowy - ma wyrażną zarysowana linie ideologiczna, kogo lubi a kogo nie lubi, dopuszcza sie nawet manipulacj - nawet gdy zamieszcza newsa na podstawie konkretnego artykułu z zachodnich mediów militarnych tak manipuluje tekstem, ze z tekstu Altaira wynika cos zupelnie innego niz z oryginalnego tekstu na ktorym sie opiera - zapewne wydaje sie im, że Polacy nie znają angielskiego i nie potrafią sprawdzić oryginału w Defense News..... Pomijając fakt, że często nawet nie tyle manipuluje, ile wręcz kłamie
Wszystko udowodnij poza źródłami amerykańskimi i to nie chodzi o to co zrobili tylko do czego się musieli przyznać.
Ostatnio zmieniony 2012-08-16, 19:48 przez nek, łącznie zmieniany 1 raz.
matrek
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-11, 22:49

Re: Rosyjskie AOP nowej generacji

Post autor: matrek »

nek pisze:
matrek pisze:
Uzywanie polskich znakow diakrytycznych sprawia mi trudnosc, gdyz od wielu lat nie meiszkam w Polsce i nie pracuje w jezyku polskim..Bo rosyjskie лучше?
Cyrilicy mogłeś użyć?
matrek pisze:Nikt, nie wycofał TASM ze słuzby. Pocisk UGM-109B w dalszym ciagu znajdują sie na wyposazeniu USN, z glowicą AGM-12 Bullpup B o masie 455 kg HE, nie ma ich tylko w wersji RGM-109B, a wiec w wersji dla jednostek nawodnych. Typ Siewierodwińsk nie jest SSGN, lecz okretem wielozadaniowym, takim samym jak Virginie. SSGN to projekt 949A NATO:Osar II. VLS to Vertical Launching System, rodzaj wyrzutni pociskow instalowanych w okretach. Możesz mowic o ich roznyh modelach, np. Mk. 41, ale wszystkie one sa VLS, tak samo jak jeden z rodzajow wyrzutni samochodowych, nosi nazwę rodzajową TEL. Amerykanie natomaist od kilku dziesiecioleci nie projektuja juz jednostek SSGN, podobnie jak nikt inny, lacznie z Rosjanami. Do Altaira mam to, że jest wysoce nieprofesjonalny, posluguje sie słownictwem z Trybuny Ludu, nie potrafi nawet dobrze przetłumaczyć na polski anglojezycznyh terminow, jest wybitnie tendencyjny, wrecz propagandowy - ma wyrażną zarysowana linie ideologiczna, kogo lubi a kogo nie lubi, dopuszcza sie nawet manipulacj - nawet gdy zamieszcza newsa na podstawie konkretnego artykułu z zachodnich mediów militarnych tak manipuluje tekstem, ze z tekstu Altaira wynika cos zupelnie innego niz z oryginalnego tekstu na ktorym sie opiera - zapewne wydaje sie im, że Polacy nie znają angielskiego i nie potrafią sprawdzić oryginału w Defense News..... Pomijając fakt, że często nawet nie tyle manipuluje, ile wręcz kłamie
Wszystko udowodnij poza źródłami amerykańskimi

Nie dyskutuje z nijakim na tym poziomie piaskownicy. A znasz franuski, czy rosyjski? Bo nawet aby korzystać z google trasnslate, trzeba znać dany jezyk
Pozdrawiam
nek
Posty: 395
Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
Lokalizacja: Ustroń

Re: Rosyjskie AOP nowej generacji

Post autor: nek »

Wzajemnie jeżeli mieszkasz we Francji jak twierdzisz to powinineś wiedzieć co znaczy w tłumaczeniu z rosyjskiego ma polski "łutcze"
Ostatnio zmieniony 2012-08-16, 19:58 przez nek, łącznie zmieniany 1 raz.
matrek
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-11, 22:49

Re: Rosyjskie AOP nowej generacji

Post autor: matrek »

To może choć raz zaczniesz odpowiadać merytorycznie, zamiast pisać banialuki, ktore na bieżąco wymyślasz, zamiast faktow ktore przeczytales w wiarygodnych źrodłach, ukraszane sosem wlasnej nienawiści?
Pozdrawiam
nek
Posty: 395
Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
Lokalizacja: Ustroń

Re: Rosyjskie AOP nowej generacji

Post autor: nek »

Ja ? Zacznij sam gadać w końcu merytorycznie , to tak samo ci odpowiem.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Rosyjskie AOP nowej generacji

Post autor: Marmik »

Chwilę byłem odcięty od netu, więc nie widziałem, że tu tak gorąco.
Panowie, bardzo grzecznie proszę by na przyszłość bez wycieczek osobistych.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
matrek
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-11, 22:49

Naval Technology: Porównanie Virginii z Akułą

Post autor: matrek »

http://www.naval-technology.com/feature ... -virginia/

Słabe to porównanie, takie bardzo publicystyczne, do poczytania w pociągu, mało fachowe... - ale jest. I to takie bezpośrednie, porównanie obu typów jednostek w poszczególnych wyodrębnionych aspektach.

O ile takie porównania w ogóle maja sens inny niż wylistowanie razem niektórych cech.
Pozdrawiam
nek
Posty: 395
Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
Lokalizacja: Ustroń

Re: Rosyjskie AOP nowej generacji

Post autor: nek »

Źródła nieamerykańskie uprzejmie proszę - mogą oczywiście być nawet ich sojuszników z NATO (poza UK) - chociażby minimum wiarygodności - np. proponuję z Japonii, Niemiec czy nawet Francji.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Rosyjskie AOP nowej generacji

Post autor: marek8 »

Witam,
Nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam się tu - czy ktoś zechce może podzilić się wiedzą na temat tego ile rosyjskich okrętów projektu 971 M nie zostało w latach dziwięćdziesiątych ukończonych choć rozpoczęto ich budowę? I czy może znamy stopień ukończenia w momencie zatrzymania prac? Na stronie blogu jednego z kolegów dowiedziałem się, ze niktóre sekcje zostały wykorzystane do budowy okrętów proj. 955 - czy chodziło o te sekcje dziobowe?
Pozdrawiam
nek
Posty: 395
Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
Lokalizacja: Ustroń

Re: Rosyjskie AOP nowej generacji

Post autor: nek »

ODPOWIEDZ