Marmik - OW - AvM

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6360
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Marmik - OW - AvM

Post autor: AvM »

Re: Stanowisko administracji forum
Postprzez Marmik » So mar 23, 2013 16:32
Napiszę to dość krótko i tylko raz.
Ta "wojna" toczona na FOW nie służy ani forum, ani w ogólnym wymiarze całemu polskiemu rynkowi wydawniczemu. Jeżeli coś jest niezgodne z prawem to proszę to kierować do sądu. Sprawa została zasygnalizowana na FOW i na tym koniec.
Oskarżenia AvM znowu wchodzą w sferę, której nie będziemy tolerować (mam tu na myśli np. przerysowywanie planów, bez żadnego podparcia tego twierdzenia). Są podane przykłady sprzed chyba 14 lat i dotyczące wyłączenie zwaśnionych stron i na tym koniec. Temat zamykam do czasu gdy administracja wypracuje decyzję do losów wątku.
Szanowni Panowie!

Napiszę to dość krótko i tylko raz.
Prosze w trybie natychmiastpwym usunac SzP marmika z funkcji administratora.
Uwazam za stronnicza zachowenie administracji oraz blokowanie moijch postow.
Oczywiscie moje zachowanie szkodzi rynkowi wydawniczemu, zwlaszcza OW!

Przedstawilem dowody, bo adminstracja zarzucila mni brak dowodow.
W tej chwili jest okolo 20 artykulow przerznietych ktore sa udomumentowane.

Dr.Buxton ewidentna kradziez zdjec oraz uzycie (przypisanie) nazwiska bez pozwolenia.
Jesli jest tego potrzeba przesle odpowienie skany z "OW" , chodzi o rok 2007.

George Gratz - przerysowane rysunki, bez podania zrodel.
Jesli jest tego potrzeba przesle odpowienie skany z "OW" , chodzi o rok 2011.

To sa wybrane artykuly z wielu, ale do tych mam potwierdzenia autorow (por. moje maile)
Jesli chodzi o inne czekam na potwierdzenia autorow bezposrenie, bo mam tylko potwierdzenia wydawnictw.

Prosze zajrzec do odpowiednich artykulow.
Procedury stosowane przez JM opisalem dokladniej przy okazji mojego artykulu.
Przypominam ze prawo ma sie do textu 100 lat, lub 50 po smierci autora.
Jesli chodzi o material graficzny to nie przepada.

Obrona zlodzeiejstwa i chamstwa w zadnym stopni nie sluzy polskiemu rynkowi wydawniczemu.
Polska jest juz w EU, Byly na FOW dyskusje o "kradziezach" przez Rosjan i prawie autorskim.
Moze warto popatrzyc na siebie. Jak kilku cwanaiczkow wykorzytstuje prace i badania innych.

Chcialbym sie pozegnac na w tym miejscu z FOW, poznalem tu wielu inetresujacych ludzi,
Czesto byla mozliwosc dyskusji, ktora juz dawno zaginela.

Niestety nie widze mojego miejsca dluzej na FOW.

AvM
PS. Jakiekolwiek akcje przeciwko mojej osobie w tym momencie bede uwazal za ukrywanie przestepstwa, w postaci kradziezy wlasnosci inetektualnej, czyli Copyright.
Chodzi o prawo cywilne (tak ze ewentualnie chodzi tylko o $$$$$ )

W trybie natchmiastowym odpowiedzialnosc prawna za wszelkie dzialanie w moim imienu przejmje
Jarzyński & Novak. Kancelaria prawna
Sprawa AvM/JM-OW
Grażyna Jarzyńska <gkj@jarzpartner.pl>
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Marmik - OW - AvM

Post autor: Marmik »

AvM pisze:Napiszę to dość krótko i tylko raz.
Prosze w trybie natychmiastpwym usunac SzP marmika z funkcji administratora.
Uwazam za stronnicza zachowenie administracji oraz blokowanie moijch postow.
Nastąpiło blokowanie nie pana postów tylko konkretnego wątku do czasu podjęcia kolektywnej decyzji administracji. Warto to rozróżniać.

Co ciekawe, a warto to przypomnieć, jeszcze nie tak dawno administracja była posądzana przez jednego z byłych użytkowników o stronniczość, ale w zupełnie odwrotnym kierunku.
AvM pisze:Przedstawilem dowody, bo adminstracja zarzucila mni brak dowodow.
Nie dowody są przedmiotem dyskusji tylko forma w jakiej pan te dowody tu zamieszcza, a raczej forma prezentowania zarzutów i jest to forma niedopuszczalna o czym został pan poinformowany.
AvM pisze:Chcialbym sie pozegnac na w tym miejscu z FOW, poznalem tu wielu inetresujacych ludzi,
Czesto byla mozliwosc dyskusji, ktora juz dawno zaginela.

Niestety nie widze mojego miejsca dluzej na FOW.
Osobiście, a więc nie z punktu widzenia moderatora, tęsknić za panem nie będę. Uważam że możliwości dyskusji na forum "zaginęła" (choć osobiście jestem zdania, że głównie zaginęła możliwość obrzucania się błotem, a spadek aktywności jest m.in. pochodną braku tłoczenia się przy "bójkach") miedzy innymi dzięki temu, że niektórym zdarzało się w niezbyt - jakby to ująć - eleganckich słowach oceniać adwersarzy. Oczywiście znam wielokrotnie prezentowana przez pana diagnozę, że FOW umiera itd. Mimo to nadal jeżeli ktoś szuka informacji to jest to miejsce gdzie jest szansa ją zdobyć.

Co do samego FOW to wyewoluowało przez ostatnie lata. Czy zmiana jest na lepsze czy na gorsze nie ma w sumie znaczenia, bo zmiany były nieuniknione. Wielu ludzi odeszło, więc i pan jak najbardziej może. Niektórzy potem wrócili, niektórzy nie.
Jeżeli ktoś ma inny pomysł na FOW to jest to zawsze kwestia do przedyskutowania, bowiem jest to dobro wspólne.
AvM pisze:Jakiekolwiek akcje przeciwko mojej osobie w tym momencie bede uwazal za ukrywanie przestepstwa, w postaci kradziezy wlasnosci inetektualnej, czyli Copyright.
A jakie akcje pan sobie wyobraża? Bowiem na razie nie podjęto żadnej, prócz poddania pod zamkniętą dyskusję niedopuszczalnego sposobu w jaki prowadzi pan prezentację swoich poglądów. Oczywiście może pan uważać jakiekolwiek działania jako cokolwiek, bowiem każdy ma prawo do własnych osądów, nawet takich niekoniecznie zgodnych z prawdą.

Wybaczy pan, nie jestem prawnikiem, ale ukrywanie przestępstwa chyba nie może mieć zastosowania do forum, bowiem nie ma tu jakichkolwiek znamion pomagania sprawcy w uniknięciu odpowiedzialności. Jedyny ewentualny przypadek ukrywania przestępstwa na forum może być taki, że ktoś, kogoś na tymże forum (czyli publicznie) znieważył/zniesławił itp, a administracja bez zgody pomówionego usunęła znieważający wpis celowo działając na korzyść sprawcy, by ten mógł uniknąć odpowiedzialności.

Wracając to konkretów, podkreślę, że jeżeli nie zgadza się pan, iż:
Warunki rejestracji na forum pisze:Zgadzasz się, że „Forum Okrętów Wojennych” ma prawo w każdej chwili usunąć, edytować, przenieść lub zablokować każdy wątek.
to proszę opuścić forum.


Wątek zostawiam otwarty dla innych użytkowników, bowiem jeżeli zmiany merytoryczne na forum lub personalne w administracji są potrzebne to każdy może to wyartykułować.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Marmik - OW - AvM

Post autor: SmokEustachy »

AvM pisze:
Re: Stanowisko administracji forum
Postprzez Marmik » So mar 23, 2013 16:32
Napiszę to dość krótko i tylko raz
Oflaguj się od razu.
Colonel
Posty: 511
Rejestracja: 2010-03-31, 08:29
Kontakt:

Re: Marmik - OW - AvM

Post autor: Colonel »

Co prawda plagiaty i kradzież są czynami bardzo nagannymi, są przestępstwami i forum nie powinno w żaden sposób stwarzać pozoru, że sankcjonuje je albo toleruje ale zarzuty stawiane publicznie na forum powinny być udokumentowane i wyważone. Administracja moim zdaniem ma pełne prawo i obowiązek żądać precyzji oraz kultury wypowiedzi i blokować zachowania niewłaściwe do czasu wypełnienia elementarnych standardów.
Macie moje poparcie.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Marmik - OW - AvM

Post autor: RyszardL »

Colonel pisze:Administracja moim zdaniem ma pełne prawo i obowiązek żądać precyzji oraz kultury wypowiedzi i blokować zachowania niewłaściwe do czasu wypełnienia elementarnych standardów.
Macie moje poparcie.
Gdybym był na miejscu Kolegi, ale oczywiście nie jestem, to bym się nie wypowiadał w tej sprawie.
Mam nadzieję, że Kolega wie, dlaczego i nie potrzebuje dodatkowych wyjaśnień.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

Re: Marmik - OW - AvM

Post autor: thomson »

No właśnie...
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1169
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Re: Marmik - OW - AvM

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

Tym bardziej, że liczba artykułów, które bazują na jednym źródle jest ostatnio coraz większa.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Marmik - OW - AvM

Post autor: Marmik »

O artykułach/tekstach jako takich w ogóle nieco dyskutowaliśmy wcześniej, przy okazji recenzji "Mikasa - nieśmiertelny pancernik / Militaria" http://fow.az.pl/forum/viewtopic.php?f=36&t=4537 powstał swoisty podział tychże (a może raczej autorów http://fow.az.pl/forum/viewtopic.php?p=76052#p76052).
Ba! wydaje się, że są artykuły, pisane niemal wyłącznie w oparciu Internet.
Pozostaje pytanie, czy mówimy o naśladownictwie, czy o plagiacie i gdzie przebiega granica między nimi?
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1169
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Re: Marmik - OW - AvM

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

To prawda, że jest różnica między napisaniem artykułu na podstawie jednego źródła a zwykłym plagiatem czyli przepisaniem czyjegoś tekstu (zwykle tłumaczenie z obcego języka rozwadnia tu interpretację). Nie nam to badać ale niewątpliwie wszyscy widzimy, że skala występowania obu tych zjawisk nasila się. Dlatego uważam, że, abstrahując od formy, której nie pochwalam AvM sygnalizuje jakiś szerszy problem. Np. wspomniany przez niego tekst o brazylijskich monitorach jest z całą pewnością oparty wraz z rysunkami o jeden artykuł w Warshipie. Ten temat jest tak unikalny, że nie ma żadnych wątpliwości kto wykopał materiały i rysunki z brazylijskich archiwów. Czy zgodził się na ich publikację w OW - AvM twierdzi że nie. FOW nie jest oczywiście miejscem na przerzucanie się przez strony oskarżeniami. Ale problem istnieje i ma ścisły związek z rzetelnością poszczególnych Redakcji i autorów tekstów, którzy w dążeniu do wypełnienia kolejnego numeru, który może wreszcie wykończy konkurencję przekraczają pewne granice. Nie tylko prawa ale i dobrego obyczaju.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Marmik - OW - AvM

Post autor: Wicher »

Tadeusz Klimczyk pisze:Czy zgodził się na ich publikację w OW - AvM twierdzi że nie.
Pięć miesięcy temu na profilu FB MSiO pojawił się taki oto komentarz Georga Gratza (do chwili obecnej jest dostępny i łatwo go znaleźć; wymazałem postronnych uczestników tej krótkiej dyskusji):
Obrazek
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Marmik - OW - AvM

Post autor: szafran »

W tym przypadku kłania się postulat o podawaniu bibliografii. Jak autorzy będą musieli napisać bibliografię to może się zastanowią nad popelinarstwem.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Marmik - OW - AvM

Post autor: Marmik »

Tadeusz Klimczyk pisze:Dlatego uważam, że, abstrahując od formy, której nie pochwalam AvM sygnalizuje jakiś szerszy problem.
Kiedy to właśnie ta forma jest tu przedmiotem zastrzeżeń administracji, bowiem można zasygnalizować ten sam problem w bardziej "cywilizowany" sposób.
Tadeusz Klimczyk pisze:FOW nie jest oczywiście miejscem na przerzucanie się przez strony oskarżeniami.
Właśnie o to chodzi. Można dyskutować, recenzować, krytykować itd, ale opierajmy się na konkretach, tylko konkretach, bez mieszania ich z pustymi oskarżeniami. Kradzież to mocne słowo i zanim się je użyje warto być pewnym czy na pewno da się udowodnić w sądzie. Tyczy się to wydawnictwa A, B, C jak i D, czyli innymi słowy wszystkich wydawnictw. Warto przy tym pamiętać, że znaczna część czytelników FOW nie jest w stanie samodzielnie zweryfikować zarzutów, więc chlapnięcie zdawkowym oskarżaniem spotyka się z taką, a nie inną reakcją. Raczej nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Colonel
Posty: 511
Rejestracja: 2010-03-31, 08:29
Kontakt:

Re: Marmik - OW - AvM

Post autor: Colonel »

RyszardL pisze: Gdybym był na miejscu Kolegi, ale oczywiście nie jestem, to bym się nie wypowiadał w tej sprawie.
Mam nadzieję, że Kolega wie, dlaczego i nie potrzebuje dodatkowych wyjaśnień.
A ja się wypowiadam i mam do tego prawo. Nie pisuję, nie plagiatuję, nie wydaję, nie jestem związany z administracją forum, nie jestem w tym sensie stroną. Jestem userem tego forum i nie odpowiada mi chamstwo stosowane przez niektórych.Dlatego solidaryzuje sie z administracją,która dba o elementarna kulturę.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Marmik - OW - AvM

Post autor: szafran »

Jak najbardziej warto przestrzegać elementarnych zasad kultury i prawa. Ale to tyczy się też autorów i poszanowania cudzej pracy.
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Marmik - OW - AvM

Post autor: Chemik »

szafran pisze:W tym przypadku kłania się postulat o podawaniu bibliografii. Jak autorzy będą musieli napisać bibliografię to może się zastanowią nad popelinarstwem.
Jak mnie pamięć nie myli (piszę z pracy) to praca G. Graza została pominięta w bibliografii w OW.
Colonel pisze:
RyszardL pisze: Gdybym był na miejscu Kolegi, ale oczywiście nie jestem, to bym się nie wypowiadał w tej sprawie.
Mam nadzieję, że Kolega wie, dlaczego i nie potrzebuje dodatkowych wyjaśnień.
A ja się wypowiadam i mam do tego prawo. Nie pisuję, nie plagiatuję, nie wydaję, nie jestem związany z administracją forum, nie jestem w tym sensie stroną. Jestem userem tego forum i nie odpowiada mi chamstwo stosowane przez niektórych.Dlatego solidaryzuje sie z administracją,która dba o elementarna kulturę.
... stając się bezkrytycznym klakierem Marmika? A co będzie jak wiatr zawieje z drugiej strony? :clever: przeflagujesz się?
Colonel
Posty: 511
Rejestracja: 2010-03-31, 08:29
Kontakt:

Re: Marmik - OW - AvM

Post autor: Colonel »

O jakim wietrze mówisz?
Jak wieje wiatr, to stawiam żagle ale to nie to forum.
Jeśli chcesz czynić aluzje, to nie do mnie, bo nie zrozumiem. Do mnie pisz otwartym tekstem. Jestem spoza środowiska, czy też środowisk i nic nie wiem o żadnych stronach.

Wiem, że pewien osobnik miał zwyczaj zachowywać się niekulturalnie i został przywołany do porządku.
Teraz oczekiwałbym, że drugi osobnik, oskarżony o plagiaty, jakoś się do tego ustosunkuje, sam nie zamierzam studiować problemu. Tyle.
Zablokowany