Cross trunk ?

Techniczne zagadnienia okrętowe

Moderatorzy: crolick, Marmik

shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Cross trunk ?

Post autor: shigure »

Koledzy ... natrafiłem na określenie "cross trunk", co jest takowym zbiorniczkiem pomiędzy dwoma głównymi zbiornikami balastowymi i w żaden sposób nie mogę znaleźć na niego "wiarygodnego i fachowego" określenia w języku polskim. Czy mogę prosić o pomoc ?
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Cross trunk ?

Post autor: MiKo »

cross trunk czy cross tank? użyj jakieś opisówki... zbiornik przechodni czy coś może?
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Re: Cross trunk ?

Post autor: shigure »

cross trunk ... też tak kombinuję jak sugerujesz. Coś w stylu zbiornik przechodni, poprzeczny ... Dzięki Miko.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6409
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Cross trunk ?

Post autor: Peperon »

A może po prostu tłumaczyć dosłownie - zbiornik krzyżowy.
Wiem, że brzmi dziwnie. Jednak przez analogię do połączeń krzyżowych np. rurociągów parowych, mógłby być i zbiornik. Ważne jest jednak, czy faktycznie byłby połączeniem dwóch (lub więcej) zbiorników balastowych i służył jako forma zbiornika wyrównawczego.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Re: Cross trunk ?

Post autor: shigure »

...najgorsze że to właśnie "dziwnie brzmi" ;)) Ponadto dosłowne tłumaczenie w takim kontekście obawiam się że może przynieść więcej krzywdy niż pożytku. W każdym razie dzięki za pomoc, jeszcze pokombinuję w wolnym czasie.
eSDe
Posty: 84
Rejestracja: 2004-04-15, 22:37
Lokalizacja: Gdansk

Re: Cross trunk ?

Post autor: eSDe »

Zbiorniczek?
Zbiorniczek zbiorniczkowi nierówny … :D

Czy w środku nie ma żadnego obudowanego w ten sposób urządzenia?
Może warto opisać to za pomocą funkcji jaką ma/miało do spełnienia w danym systemie np. kontrolny wskaźnik przepływu czy przelewu …

Pozdrowienia.
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Re: Cross trunk ?

Post autor: shigure »

...właśnie kłopot polega na tym że na schemaciku baaaardzo uproszczonym(brak jakichkolwiek urządzeń) ów zbiorniczek widnieje jako mały, biały prostokącik. Dlatego zacząłem od swobodnego tłumaczenia co to za twór być może, ale rozłożyłem się na samym wstępie ;))
ODPOWIEDZ