Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Maciej3 »

Oj, taki stary a taki gupi.

Ad 1. to proste. Dali się zmanipulować przez LGPTQZDAOISANFSYA i coś tam jeszcze i sprzedali się za marki, obecnie euro. Proste. A oprócz tego oglondajom tiefałeny i gupie sąm.
Ad 2. A to jest niemożliwe i jak w to nie wierzysz to daj czekiście mały pistolecik ( może być nawet duży karabin ) i zobaczysz co się będzie działo i jak ci wytłumaczy kto jest sprzedawczykiem a kto nie!


A tak na serio to z tym "sprzedawczykowstwem" to byłbym nieco ostrożny. Zakładając roboczo - sprzedawczyki to ci co chcą oddać "samorządność' czy jak tam i oddać część kompetencji ( wszystkie oczywiście ) do UE czy gdzie tam, a prawdziwi patrioci to ci co mówią, że mamy se rządzić zawsze sami i robić jak chcemy, to daję pod rozwagę kilka przypadków. Chińczycy rządzili się sami jak chcieli i byli totalnie samorządni. Za Mao i coś koło tego. Ta taki Hong Kong czy Taiwan to się sprzedał Brytyjczykom czy Amerykanom ( czyż nie? ) i kto na tym lepiej wyszedł?
Korea północna to też chyba dość samodzielna jest o ile się nie mylę, a południowa to sprzedana Amerykanom i innej zachodniej zgniliźnie.

Jakoś tak milej mi się na sprzedawczyków patrzy.
Tak wiem sam jestem sprzedawczykiem i stary i gupi i nic nie rozumiem, bo Amerykanom to się nie sprzedaje, tylko sprzedaje gejwropie itd.
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Napoleon
Posty: 4007
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Oj, taki stary a taki gupi...
1. Brzydko komuś wiek wypominać! Duchem jestem wciąż młody. Kobiety mi się nadal podobają. I w ogóle...
2. Chciałbym, by mi to rzeczone osoby wyjaśniły, Macieju3.
Jakoś tak milej mi się na sprzedawczyków patrzy.
Ba! W czasach PRL-u taki dowcip krążył, że aby wyjść z tego bagna w którym się znajdujemy, to trzeba wojnę USA wypowiedzieć i szybko się poddać by nas zajęli. Widać tu ewidentnie duch "sprzedawczykostwa" i zdrady narodowej jak nic. Wtedy się z tego dowcipu śmiano. Nie wiem jak by dziś było. Piotr S. byłby chyba oburzony? :wink:
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Maciej3 »

Oj, taki stary a taki gupi...
1. Brzydko komuś wiek wypominać! Duchem jestem wciąż młody. Kobiety mi się nadal podobają. I w ogóle...
Jak rozumiem, z drugą częścią wypowiedzi się zgadzasz ;) :P

A co do reszty - ten dowcip też pamiętam, ale w wersji, poddać się następnego dnia. Bez zajmowania...
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Napoleon
Posty: 4007
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Jak rozumiem, z drugą częścią wypowiedzi się zgadzasz
Skoncentrowałem się na pierwszej części, bo co do drugiej to i tak wszyscy wiedzą, że jestem wyjątkowo miły, sympatyczny, inteligentny i skromny. Więc w ogóle nie musiałem się do niej odnosić!
Piotr S.
Posty: 2314
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Piotr S. »

Znowu w akcji PO-jebane platformiane towarzystwo tzw "Babcia Kasia"
Napoleon
Posty: 4007
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Piotrze S., nadal nie odpowiedziałeś mi na żadne pytanie. Więc po raz kolejny je powtórzę:
1) Jak to jest możliwe, by 50 % społeczeństwa/narodu było "zdrajcami", "sprzedawczykami" itp.?
2) A co, jeżeli owymi "zdrajcami" jest nie ta połowa o której Ty myślisz, że jest? :wink:
A w związku z tym zadałem pytanie do konkretnej dyskusji w pkt. 2: Czy prawdą jest, że w 2012 roku oligarcha rosyjski W. Kantor próbował przejąć (przez zakup akcji na giełdzie) zakłady azotowe w Tarnowie? Takie zakłady zawsze mają znaczenie strategiczne. Więc, nie uprzedzając wypadków, czy to prawda? Czy słyszałeś o tym i czy zgadzasz się, że taka sytuacja miała miejsce?
nie powiesz mi przecież, że na to pytanie mi odpowiedziałeś!
Piotr S.
Posty: 2314
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Piotr S. »

Napoleon pisze: Piotrze S., nadal nie odpowiedziałeś mi na żadne pytanie. Więc po raz kolejny je powtórzę:
1) Jak to jest możliwe, by 50 % społeczeństwa/narodu było "zdrajcami", "sprzedawczykami" itp.?
2) A co, jeżeli owymi "zdrajcami" jest nie ta połowa o której Ty myślisz, że jest? :wink:
A w związku z tym zadałem pytanie do konkretnej dyskusji w pkt. 2: Czy prawdą jest, że w 2012 roku oligarcha rosyjski W. Kantor próbował przejąć (przez zakup akcji na giełdzie) zakłady azotowe w Tarnowie? Takie zakłady zawsze mają znaczenie strategiczne. Więc, nie uprzedzając wypadków, czy to prawda? Czy słyszałeś o tym i czy zgadzasz się, że taka sytuacja miała miejsce?
nie powiesz mi przecież, że na to pytanie mi odpowiedziałeś!
Tutaj drugi post od dołu robię to drugi raz specjalnie dla ciebie viewtopic.php?t=8293&start=800

Jeszcze jedno apropo ruskiego oligarchy zapytaj tych co rządzili w 2012 roku
Piotr S.
Posty: 2314
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Piotr S. »

Kraj nad Wisłą wytworzył jeden procent światowego PKB według MFW, co sprawiło, że znaleźliśmy się na 19. miejscu w zestawieniu razem z Australią.
https://i.pl/polska-wsrod-20-krajow-z-n ... 3-17605981
To w końcu jak jest towarzysze z PO nie tak jak byście chcieli ? nie tak chyba miało to wyglądać ? ,ze Polska po raz pierwszy w historii wytworzyła 1% PKB gospodarki światowej
Napoleon
Posty: 4007
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Piotrze S., odsyłasz mnie do jakiegoś steku twoich paranoicznych obelg, a ja się pytam konkretnie.
1. Czy uważasz, że połowa społeczeństwa może być "zdrajcami"? Tej drugiej połowy, jak rozumiem.
2. Czy czasem nie może być odwrotnie?
Dodam, jak sobie wyobrażasz, gdyby np. PiS utrzymało władzę, współistnienie tej połowy "prawdziwych Polaków" z tą połową "zdrajców"? Nigdy się nad tym nie zastanawiałeś? Ja mogę zrozumieć, że myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną, no ale przyznasz, że jakoś żyć trzeba. Więc? Jak nie myślałeś, to pomyśl i odpisz.

No i pozostaje kwestia tego zakupu Azotów. Zakładam, że nie zaprzeczysz, że to miało miejsce? Wiesz kto w imieniu Kantora próbował przejąc te tarnowskie Azoty? Dom maklerski WBK, którym wówczas kierował Morawiecki. A wiesz kto tę transakcję zablokował? Rząd. A tak się składało, że premierem był wówczas Tusk. Zaprzeczysz tu czemuś?

To może inny przykład. Macierewicz, jeszcze w latach 80 (ale i 90) utrzymywał ścisłe kontakty z niejakim Robertem Luśnią, agentem SB. Luśnia, jako agent, był prowadzony przez niejakiego Józefa Nadworskiego, oficera MSW (III Departmentu, czyli komórki organizacyjnej SB w strukturach MSW w czasach PRL - istniał do 1990 roku). Z Nadworskim współpracował inny oficer SB, niejki Marek Zieliński, który równocześnie był agentem GRU (urząd wywiadu radzieckiej armii, po rozpadzie ZSRR funkcjonował dalej). W 1991 roku polski wywiad podjął z tymże Zielińskim grę w celu rozpracowania tworzonej przez Rosjan siatki w polskim MSW. Pod koniec 1991 szefem MSW został jednak Macierewicz i przerwał operację, choć podobno wszystko szło dobrze. Przy czym z Luśnią był cały czas związany,m.in. biznesowo. Zaprzeczysz czemuś? A może jakoś skomentujesz? A o Macierewiczu można by tak długo - jego powiązania ze wschodem są liczne.

Mam tak dalej czy jakoś konkretnie się do tego odniesiesz? Bez inwektyw, merytorycznie. Jesteś w stanie czy Cię to przerasta?
Awatar użytkownika
Bartłomiej Batkowski
Posty: 112
Rejestracja: 2008-07-31, 20:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Bartłomiej Batkowski »

Wracając do merituma Szanowni Panowie Dyskutanci, kiedy już zakończycie wymianę uprzejmości, mam dla Was zadanie.
Proponuję zaprojektować maksymalny pancerniczek, który da się prześluzować przez kanał - takiego Mierzejamax-a. Niech to będzie miś na miarę naszych możliwości.
Gdy w twe drzwi zapuka wróg,
Weź siekierę, piłę, strug.
Oddaj wszystko to wrogowi,
Niechaj sam se trumnę zrobi!

Bo mu się odechce na nas napadania
Od samego po nas sprzątania..
Speedy
Posty: 554
Rejestracja: 2004-07-23, 15:24
Lokalizacja: Wawa

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Speedy »

Bartłomiej Batkowski pisze: Proponuję zaprojektować maksymalny pancerniczek, który da się prześluzować przez kanał - takiego Mierzejamax-a. Niech to będzie miś na miarę naszych możliwości.
Wreszcie coś ciekawego :)
Z uwzględnieniem obecnych (realnych) parametrów kanału, czy takich, jakie mają być docelowe po jego pełnym ukończeniu?
Pozdro
Speedy
Aldrin
Posty: 47
Rejestracja: 2009-03-21, 14:04

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Aldrin »

Może i coś ciekawego, tylko z punktu widzenia wojskowego nie ma najmniejszego sensu, aby wysyłać jakiekolwiek jednostki morskie na Zalew Wiślany. Dlatego rozmyślania nad technikaliami są pozbawione uzasadnienia. Najwyżej jakieś łodzie do prowadzenia misji specjalnych/sabotażowych ewentualnie drony nawodne.
Awatar użytkownika
Bartłomiej Batkowski
Posty: 112
Rejestracja: 2008-07-31, 20:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Bartłomiej Batkowski »

Aldrin pisze: Może i coś ciekawego, tylko z punktu widzenia wojskowego nie ma najmniejszego sensu, aby wysyłać jakiekolwiek jednostki morskie na Zalew Wiślany. Dlatego rozmyślania nad technikaliami są pozbawione uzasadnienia. Najwyżej jakieś łodzie do prowadzenia misji specjalnych/sabotażowych ewentualnie drony nawodne.
Chodzi mi o pancerniczek, a nie jakieś tam barachło :P
Gdy w twe drzwi zapuka wróg,
Weź siekierę, piłę, strug.
Oddaj wszystko to wrogowi,
Niechaj sam se trumnę zrobi!

Bo mu się odechce na nas napadania
Od samego po nas sprzątania..
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Maciej3 »

200x25x6,5 metra, minus jakieś zapasy żeby coś się tam wsadziło.
To jakiś ciężki krążownik. Może trochę szerszy, to wtedy wolniejszy. No to działa 280-305 można wsadzić. Taki Deutschland z trochę silniejszym pancerzem.
Wiele nie wyrzeźbisz.

A zapomniałem, jak ostatnio jechałem to nie zwróciłem uwagi. Most to jest zwodzony/otwierany, czy jeszcze do tego pancerniczek musi być bardzo płaski?
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Awatar użytkownika
SiSi
Posty: 222
Rejestracja: 2015-03-16, 14:11

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: SiSi »

Mosty sa obracane, wiec nie musi byc plaski.

Skoro juz przy plaskich okretach jestesmy, taki bylby dobry. Naped w sam raz na takie wody. :lol:
Załączniki
IMG_0388.jpeg
IMG_0388.jpeg (218.09 KiB) Przejrzano 2241 razy
...
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Maciej3 »

W sumie.
Na jeziorach dał radę to i na zalewie da.
A gdzieś pilotów uczyć trzeba ;)
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
ODPOWIEDZ