Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Napoleon
Posty: 3993
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Nie mam zamiaru ciągnąc tematu smoleńskiego, ale odpowiedź Adriana M. daje bardzo dużo, jeżeli chodzi o jego obraz - kim jest i jakie ma poglądy.
Zastosowaliśmy się do wszystkich orzeczeń TSUE
Bzdura. Ale mniejsza z tym. sprawa jest prosta. Jeżeli dobrowolnie wchodzimy do jakiegoś kluby, przyjmujemy zwyczaje i zasady w tym klubie panujące - czyż nie? W końcu wchodzimy dobrowolnie. Jeśli w pewnym momencie te zasady zaczynają nam nie pasować, lub jeśli w naszym subiektywnym odczuciu zostały zmienione na naszą niekorzyść (itp.) - to co powinniśmy zrobić?
Pytam się już któryś raz i nie mogę dostać odpowiedzi?
Zważ Adrianie M., że nie wyrażam tu żadnych opinii, nie zajmuję stanowiska. Po prostu pytam. Będziesz miał odwagę odpowiedzieć? :wink:
Koalicja się sama zasadniczo buduje i będziemy mieć zwyczajnie starcie między międzynarodówką...
Ale ja zapytałem co oznacza "my"? "My budujemy", "my będziemy mieli starcie" - "my" czyli kto?
Tak nawiasem wyjaśnij mi też, dlaczego ta koalicja, o której wspominasz, dziwnym trafem składa się przeważnie z ugrupowań mniej lub bardziej prorosyjskich/proputinowskich?
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1173
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

Napoleon pisze: 2022-10-12, 17:05 Nie mam zamiaru ciągnąc tematu smoleńskiego, ale odpowiedź Adriana M. daje bardzo dużo, jeżeli chodzi o jego obraz - kim jest i jakie ma poglądy.
Ani ja. Tak jak napisałem - próżnia absolutna.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

Napoleon pisze: 2022-10-12, 17:05 Nie mam zamiaru ciągnąc tematu smoleńskiego, ale odpowiedź Adriana M. daje bardzo dużo, jeżeli chodzi o jego obraz - kim jest i jakie ma poglądy.
Hahaha :x :lol:
Napoleon pisze: 2022-10-12, 17:05 Bzdura. Ale mniejsza z tym. sprawa jest prosta. Jeżeli dobrowolnie wchodzimy do jakiegoś kluby, przyjmujemy zwyczaje i zasady w tym klubie panujące - czyż nie? W końcu wchodzimy dobrowolnie. Jeśli w pewnym momencie te zasady zaczynają nam nie pasować, lub jeśli w naszym subiektywnym odczuciu zostały zmienione na naszą niekorzyść (itp.) - to co powinniśmy zrobić?
Pytam się już któryś raz i nie mogę dostać odpowiedzi?
Zważ Adrianie M., że nie wyrażam tu żadnych opinii, nie zajmuję stanowiska. Po prostu pytam. Będziesz miał odwagę odpowiedzieć?
Mniejsza o to? Podaj orzeczenie TSUE do którego się nie zastosowaliśmy. Do wymysłów KE oczywiście się nikt nie będzie stosował, bo nikt normalny nie pozwoli sobie na łamanie konstytucji (chyba, że nasza Kominterna). Przypominam, że orzeczenia TK mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Nie można podważać statusu sędziego w Polsce. Koniec kropka i bez względu jakiemu klubowi oszołomów będziecie się chcieli przypodobać. Po pierwsze żyjemy w Polsce i ponad wszystko obowiązuje nas Konstytucja. Oczywiście można ją zmienić i jeśli odpowiednie zmiany w Konstytucji nastąpią to wolna droga. To jest naprawdę proste. Zasadniczo po to ją tak skonstruowano, aby obce państwa nie zmieniały nam ustroju na bardziej europejski. To zawsze było jasne. Ale durnie z peło oczywiście mogą zebrać większość do przeforsowania zmian w Konstytucji. Komu się nie spodoba to może się wyprowadzić. Na tym polega demokracja. Ja nie mam problemu z pojmowanie demokracji, ale wam się wydaje, że jesteście ponad nią i Konstytucją. Ja cię odsyłam do Art 4. tejże Konstytucji byś dzieciątko zrozumiał kim politycy są w naszym państwie.

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
Tadeusz Klimczyk pisze: Ani ja. Tak jak napisałem - próżnia absolutna.
Tak Michałku. Status lotu :lol:
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AvM »

W zasadzie to Czesi powinni sie dolozyc
Załączniki
MW 2022 Gott.jpg
MW 2022 Gott.jpg (125.31 KiB) Przejrzano 775 razy
MW 2022 Vondrackova.jpg
MW 2022 Vondrackova.jpg (52.57 KiB) Przejrzano 775 razy
Napoleon
Posty: 3993
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Podaj orzeczenie TSUE do którego się nie zastosowaliśmy.
Pytanie brzmi raczej, do którego się zastosowaliśmy?
Do wymysłów KE oczywiście się nikt nie będzie stosował...
Więc się Ciebie pytam Adrianie M., co według Ciebie w takim razie powinniśmy uczynić? No bo jeżeli ta wredna UE się nas czepia, próbuje pognębić, bezczelnie zmusić do łamania prawa itd., to co według Ciebie powinniśmy zrobić? Pytam się od kilku postów, a Ty, poza narzekaniem i biadoleniem jaka to ta Unia jest zła - nic. Więc?
W zasadzie to Czesi powinni sie dolozyc...
Już teraz wiem po co był ten kanał. I dlaczego miał mieć znaczenie militarne... :wink:
Swoją drogą, widziałem już na tych obrazkach lotniskowiec Karel Gott, a teraz pancernik Vondrackova. Dobór nazw jest jednak znamienny. I jak tu Czechów nie lubić.... Tym bardziej, że ten rurociąg piwny mają zrobić do Kralevca.
Awatar użytkownika
peceed
Posty: 1091
Rejestracja: 2019-09-12, 16:25

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: peceed »

AvM pisze: Gospodarczych: Unia tylko jak calosc bedzie sie liczyc sie w gopodarce swiatowej,
To jakiś frazes dla gimbazy. Państwa Azjatyckie się liczą coraz bez żadnej postępującej integracji.
AvM pisze: Finansowych: Jak moze dzialac wspolna waluta, jak nie ma wspolnego banku.
Wspólna waluta ma całkiem inne problemy. Największym jest to, że jest wspólna.
AvM pisze: Politycznych: Tylko jednosc polityczna na zewnatrz jest gwarancja silnej roli Unii (ale tez jej panstw) na swiecie.
Nie ma nawet wspólnych interesów a tu rojenia o wspólnocie politycznej.
AvM pisze: Militarnych: Unia nie ma sil wojskowych, nie jast w stanie rpeprowadzic dzialan zaczepnych, a jej panstw tym bardziej.
Od spraw militarnych jest NATO.
AvM pisze: Spolecznych: Tylko dalsza unifikacja przepisow, moze pozwolic na dalsze przemiany spoleczne, jak emigracja,
Dziękuję, nie jestem zainteresowany importem milionów nowych obywateli. I większość ludzi w Europie też nie. Dlaczego mam oddawać swój kraj obcym?
AvM pisze: ulatwianie przepisow
UE i ułatwianie przepisów - bardzo śmieszne.
AvM pisze: wywazanie poziomow zycia
Nawet nie wiem co to jest, ale kojarzy się z robotą łomem.
-Panie Kapitanie! Toniemy!
-Jak nie Wy, to kto?
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

Napoleon pisze: 2022-10-12, 21:51 Pytanie brzmi raczej, do którego się zastosowaliśmy?
Do wszystkich drogie dziecie. Do wszystkich. Dlatego chciałem byś podał takie do którego się nie zastosowaliśmy.
Napoleon pisze: 2022-10-12, 21:51 Więc się Ciebie pytam Adrianie M., co według Ciebie w takim razie powinniśmy uczynić?
Jak to co? Trzymać się traktatów i prawa. Przecież tu podobno o praworządność chodzi, czyż nie? Jak chcesz ją zaprowadzić brukając Konstytucję i wyroki TK? I to nawet nie tego obecnego TK, ale przecież poprzedniego. Twoi ulubieńcy z totalnej opozycji postawili sprawy w PE na głowie, więc nie rozumiem dlaczego mnie teraz pytasz jak rozwiązać ten problem? Totalsi to są niepoważne ludzie i jakoś nie słyszę już by krzyczeli Konstytucja, a zastąpili to czasowo jakąś bliżej nieokreśloną "praworządnością" rozumianą kompletnie na opak. Orzecznictwo TSUE póki co jest jasne i nie ma z nim problemu. Kamienie milowe to natomiast projekt polityczny, a nie prawniczy i pojmij, że KE nie jest od oceny praworządności. To akurat jest proste jak budowa cepa.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AvM »

peceed pisze:
AvM pisze: Gospodarczych: Unia tylko jak calosc bedzie sie liczyc sie w gopodarce swiatowej,
To jakiś frazes dla gimbazy. Państwa Azjatyckie się liczą coraz bez żadnej postępującej integracji.
No wlasnie, sam potwierdzasz ze interacja europejska jest potrzebna
- Chiny 1.5 miliarda (15% PKB swiatowego)
- India 1.4 miliarda (3.3% PKB..)
- Japonia 127 milionow (6% PKB)
- Wietnam 100 milionow
--------------------
Azja 47.5% PKB

dla porownania
EU 440 milionow (15% PKB)
USA 350 milionow (24% PKB swiatowego)
Brazylia 250 milionow (2.54 PKB)


Niestety ogladajac TVP Info, TV TRwam i TV Republika, nie jest soie madrzejszym, i trudno zabrac glos w jakis sprawach
Napoleon
Posty: 3993
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Państwa Azjatyckie się liczą coraz bez żadnej postępującej integracji.
Tą średnią państw azjatyckich ciągną przede wszystkim Chiny - trzy razy większe od UE. Zachęcam Cię do postudiowania trochę historii. W dobie średniowiecza czy nawet renesansu, Chiny były nieporównanie silniejsze gospodarczo niż cała Europa razem wzięta. Co więcej, tak nawet było jeszcze na początku XIX wieku. Później jednak ta sytuacja zaczęła się szybko zmieniać. Gwoździem do trumny były próby zamykania się na świat, wojny i na końcu rządy komunistów z Mao na czele. Teraz Chiny odrabiają straty, co jest naturalne, gdyż ich potencjał sam w sobie jest ogromny i ma potężne rezerwy. Ale Chiny NIGDY nie osiągną pozycji wcześniejszej. Ich obecny szybki rozwój jest efektem wcześniejszego załamania. Chiny tylko odrabiają straty. Przy czym za chwilę czekać będą je spore problemy, bo wykorzystały już potencjał rozwoju ekstensywnego, a rozwój intensywny blokowany jest przez autokratyczny ustrój. Który z kolei uniemożliwia funkcjonowanie wolnego rynku dającego najefektowniejsze możliwości rozwoju gospodarczego.
W tym momencie spojrzałem na temat.... Ależ offtop!!!! :shock:
Do wszystkich drogie dziecie. Do wszystkich.
Gdy się mówi "do wszystkich" oznacza to, że do niczego. Przyjęliśmy, że to niezależny sąd decyduje o winie. I wychodzi, że jednak nie do wszystkich.
Jak to co? Trzymać się traktatów i prawa. Przecież tu podobno o praworządność chodzi, czyż nie?
Widzisz, problem polega na tym, że sąd instytucji do której należymy stwierdza, że prawo łamiemy / nie stosujemy się do niego. Możemy oczywiście powiedzieć, że wiemy lepiej co jest zgodne z prawem a co nie. Ale na stanowisko sądu to wpływu mieć nie będzie. A ono jest takie jakie jest. Więc co według Ciebie powinniśmy uczynić? Może w końcu wykrztusisz jakąś odpowiedź?
Awatar użytkownika
peceed
Posty: 1091
Rejestracja: 2019-09-12, 16:25

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: peceed »

AvM pisze: No wlasnie, sam potwierdzasz ze interacja europejska jest potrzebna
Kocham te humanistyczne metody wnioskowania przez aklamację...
AvM pisze: - Chiny 1.5 miliarda (15% PKB swiatowego)
EU 440 milionow (15% PKB)
USA 350 milionow (24% PKB swiatowego)
Ciekawe skąd wniosek że w Europie powinno być więcej w stosunku do USA czy Chin.
Jak na razie to EU prowadzi masę polityk antyrozwojowych, antyrynkowych i antykonkurencyjnych.
Nie widzę w jaki sposób integracja polityczna mogłaby to poprawić, za to widać jak może to pogorszyć.
Żeby było jasno: Niemcy, Francuzi, Włosi nie chcą zostać "Europejczykami".
-Panie Kapitanie! Toniemy!
-Jak nie Wy, to kto?
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

Napoleon pisze: 2022-10-13, 16:05 Gdy się mówi "do wszystkich" oznacza to, że do niczego. Przyjęliśmy, że to niezależny sąd decyduje o winie. I wychodzi, że jednak nie do wszystkich.
No to właśnie o tym piszę :-D :bije:
Napoleon pisze: 2022-10-13, 16:05 Widzisz, problem polega na tym, że sąd instytucji do której należymy stwierdza, że prawo łamiemy / nie stosujemy się do niego.
Widzisz. Zastosowaliśmy się do wszystkich orzeczeń TSUE. Nie będziemy się stosować do wymysłów KE. To jest proste.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AvM »

peceed pisze: Żeby było jasno: Niemcy, Francuzi, Włosi nie chcą zostać "Europejczykami".
Ciekawe jak tzo Polaczki, ktorych nikt nie slucha, sa tak przemadrzale, i wiedza co chca inni.
Moze nie wszystkim sie Unia podoba, nie sa zadowolenie, ale jakos nie chca tej uni opuszczac,
oprocz (nie) rzadu PiS, ktory i tak nie ma czego w Unii szkac, i nedlugpo sam wyleci.
Opowiadajac jednoczesnie weirnym , ze to ta zla, lewacka Europa , chce katolicka Polske wyrzucic.
Napisalem katolicka, bo wiara w Polsce , nie jest chrzescjanska, tylko kato-polska.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

Jak czytam "Polaczki" to już wiem z kim mam do czynienia.
greg_tank
Posty: 337
Rejestracja: 2021-05-21, 23:06

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: greg_tank »

Z Azją jest tak że i Chiny i Indie to są kraje będące właśnie efektem integracji.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AvM »

AdrianM pisze: Jak czytam "Polaczki" to już wiem z kim mam do czynienia.
No tyc jak prezes
- nie znajacy jezykow
- nie czytajacy wiadomosci i prasy zagraniczenej
- nie czytajacy opracowan zagraniczenych
- nie bywajacy za granica i nie miejacy znajomych temze
i ekstremalne jak tenze prezes ,nie pracujacy nigdy na odpowiedzialnym stanowisku
I to tylko o "genialnym strategu", a rzeczywistosc jegop wyborcow jest jeszcze gorsza
I jakze z takimi ludzmi co ledwodo 100 licza dyskutowac o ekonomii, nie potrafiac przeprowadziyc zwyklej analizy

Nie wiem jak normalny czlowiek mpoze sluchac belkotu WOCA
Prosze Panstwa, będzie "kupywał" sklepy ŻABKI od "imperialistów zachodnioniemieckich" ...
Na tzw. spotkaniu w Pulawach, jeden z obecnych na nim pisuarow zadał WOCOWI pytanie o Polską Grupę Spożywczą. A konkretnie o ewentualne zamiary wykupienia przez nią "przetwórni kupionych kiedyś za grosze od polskich podmiotów"
.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

Co tam nie Polaku mamrotasz?

‐----------------------------

Wracając do TSUE

ODPOWIEDZ