Tadaaaam ! ! !

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

I jak...?

extra www, od dziś jest moją startową stroną
1
3%
ładna, ciekawie się zapowiada
25
83%
na bezrybiu i rak ryba (czyli może być...)
3
10%
widziałem lepsze, mało ciekawa
1
3%
Seawolf, wyjazd z tym badziewiem! ! !
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Tadaaaam ! ! !

Post autor: seawolf »

Zapamiętajcie sobie Panowie dzisiejszą datę, gdyż to właśnie dziś rozpoczęła się nowa era internetowego shiploverstwa! ! !
Oto powstała strona, która spowoduje, że już wkrótce wywalicie do kosza linki do wszystkich pozostałych! Warships1.com lub uboat.net już niebawem będą historią!

:lol:

Proszę się rozkoszować:

>>>>>> http://www.icpnet.pl/~barszcz/ <<<<<< :-D

----------------------------------------------------------------

A teraz już tak serio. Włożyłem w to psoro pracy i nerwów, zwłaszcza, że zaczynałem od zera nie znając kompletnie HTML'a. Będę bardzo wdzięczny za wszelkiego rodzaju komentarze i uwagi.
Nie jest to strona dedykowana do Was, czyli ludzi obeznanych z tematyką, ale do ludzi młodych, zaczynających, którzy szperając w sieci na lekcjach informatyki być może trafią tu i się zainteresują....
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Ciekawe. Wydaje mi się, iż troszeczkę pospieszyleś się z uruchomieniem strony, przy małym "wsadzie". Na pewno potrzebne. A z uwag - dla mnie (subiektywne) kolorystyka zbyt ponura i w ogóle nie "morska". Brak błękitu :D Jesli skierowane do młodzierzy - to potrzebny jest słowniczek - by mogli odróżnić krążownik liniowy od okrętu liniowego. I to chyba hiperlinkowy. Tyle na razie i.... gratulacje :lol:
Fax et tuba
Emden
Posty: 759
Rejestracja: 2004-07-08, 15:22

Post autor: Emden »

Eh, zjednałeś mnie tym Scharnhorstem, 10/10 :D :D . Fajnie sie zapowiada.
Awatar użytkownika
CIA
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-18, 12:46
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: CIA »

Mnie się nie podoba terminologia :-D
Pancernik to zarówno: okręt liniowy, szybki pancernik,pancernik obrony wybrzeza, krążownik liniowy, typ Alaska oraz Deutshland; tak to jest opisywane w znakomitej większości publikacji i to nie tylko polskich...
Mozna sie ze mna sprzeczać ... :lol: :wink:
Ogólnie fajnie sie zapowiada ...
Ostatnio zmieniony 2004-11-24, 16:38 przez CIA, łącznie zmieniany 1 raz.
Absolut
KO-wiec
Posty: 396
Rejestracja: 2004-03-07, 22:20

Post autor: Absolut »

Gratulacje!!

Mnie się podoba, choć ciut ciut za ponura kolorystyka i słabo widoczne linki po lewej...

Ale JEST OK!!
:D
"I've nothing much to offer
There's nothing much to take
I'm an absolute beginner
But I'm absolutely sane..."
:D
Marek S.
Posty: 674
Rejestracja: 2004-07-06, 15:21
Lokalizacja: Węgierska Górka k/Żywca

Post autor: Marek S. »

Zgodzę sę z moimi przedmówcami i należałoby dodać podręczny słowniczek oraz zmienić kolorystykę na bardziej przyjemną (przyjazną).
Życzę wytrwałości w prowadzeniu strony.
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

A ja mam pytanie - co do za link do "Forum OW" = określenie OW raczej niewiele ludziom mówi o ile tu nie zachaczyli :lol:
Awatar użytkownika
stryju68
Posty: 117
Rejestracja: 2004-06-29, 17:19
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: stryju68 »

Popieram przedmówców. Kolorystyka i słowniczek.
Pytanko: jakie klasy będzie zawierać "Leksykon" ??
PS: od dłuższego czasu pracuję nad czymś podobnym :" Encyklopedia okrętów II Wojny Światowej". Jestem już bliski ukończenia
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

dzieki za poparcie i pozytywny wynik ankiety :)

po kolei:

- Czy sie pospieszylem z uruchomieniem? zgadzam sie, ze na razie jest pusto, ale dluzej juz czekac nie moglem. Prace trwaly chyba z rok (!!!) a obecny stan zostal osiagniety chyba po tygodniu (!!!), a reszta czasu zostala stracona w sytuacjach, gdy wchodzilem na strone i stwierdzalem ze jest zla i musze cos zmienic. Nawet nie wiecie ile powstalo jej wersji, kolory rowniez sie zmienialy jak w kalejdoskopie. W koncu sie denerwowalem i rzucalem to w diably, zostawiajac nawet na 2-3 miesiace.
Teraz wiec powiedzialem, ze puszczam strone w swiat i juz nie bedzie odwrotu, bede musial isc dalej a nie poprawiac ciagle to samo.

- Z powyzszym wiaze sie tez kolorystyka, mowicie ze jest zbyt ponura, hmm, moze i racja. Teraz to mi dopiero daliscie i znow bede myslal i kombinowal nad kolorami :lol: Najpierw jednak chce strone troche zapelnic, a pozniej wykonam kilka wersji kolorystycznych i dam Wam do wyboru (choc nie obiecuje, ze wybiore te na ktora postawi wiekszosc :D )
Na razie myslalem nad jakimis odcieniami szarosci, zieleni lub niebieskiego

- CIA wyjasnij o co biega z ta terminologia bo nie czaje...

- Slowniczek, tak myslalem nad tym kiedys, ale nie mam pojecia jak to wykonac i co tam zmiescic (a jak juz mowilem, jak musze nad czyms dluzej myslec to mnie szlag trafia :D ). Poza tym, iz strona dedykowana jest do ludzi mlodych, to nie mam tu na mysli dzieci i nie mozna czytelnikow traktowac jak debili, ktorzy nie wiedza co to sruba okretowa. Mi tam nikt nigdy nie tlumaczyl co to sruba lub krazownik liniowy i jakos przezylem, z czasem sam doszedlem :P

- link do Forum OW - pojawil sie dzisiaj :lol: wczesniej bylo samo "Forum" i chyba do tego wroce...
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

stryju68 pisze:Popieram przedmówców. Kolorystyka i słowniczek.
Pytanko: jakie klasy będzie zawierać "Leksykon" ??
PS: od dłuższego czasu pracuję nad czymś podobnym :" Encyklopedia okrętów II Wojny Światowej". Jestem już bliski ukończenia
Klasy rozne, tu nie ma profilu. Na razie rone okrety beda razem, a pozniej jak sie ich troche nazbiera, to jakos to tam podziele, na kraje, floty albo klasy....sie zobaczy :lol:

ps. czekamy na Encyklopedie... :)
Awatar użytkownika
CIA
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-18, 12:46
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: CIA »

seawolf pisze:
- CIA wyjasnij o co biega z ta terminologia bo nie czaje...
Nooo, napisałeś w fotogalerii "pancerniki i krążowniki liniowe"
Pancerniki to szerokie pojęcie obejmujace równiez krążowniki liniowe. Wystarczyło napisac "pancerniki"
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Hmm, zawsze byłem przekonany, że pancenrik to pancernik a KL to KL.
Razem zaś dawały OKRĘT LINIOWY.

Mówisz, że jest tak:

okręt linowy+krążownik liniowy=pancernik?
Awatar użytkownika
CIA
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-18, 12:46
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: CIA »

Okręt liniowy - to pancernik
Pancernik obrony wybrzeza - to pancernik
Pancernik szybki (nie pasuje mi jakoś określenie "szybki okret liniowy") - to pancernik
Krążownik liniowy - to pancernik
krężownik bojowy - to pancernik
drednot - to pancernik
Okręt opancerzony (Panzerschiff/"pancernik kieszonkowy") - to pancernik
Wielki krążownik typu Alaska - to pancernik

Jak nas czyta Andrzej K - to moze to jeszcze lepiej wyjaśni...
W każdym razie to temet do dyskusji...
Ostatnio zmieniony 2004-11-24, 20:30 przez CIA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rak71
Posty: 220
Rejestracja: 2004-01-12, 08:58
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: rak71 »

Strona zapowiada się fajnie :D
Czy będziesz ją prowadził sam, czy może będzie się składała z elementów nadsyłanych przez forumowiczów?
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Dobra CIA, pomyślę nad zmianą :D

rak, na razie jestem sam do prowadzenia, ale jak są chętni i chcieliby coś swojego dać to nie ma sprawy... :D Generalnie roboty duuużo jeszcze.


ps. zgadnijcie co robię? siedzę i zmieniam kolory na wersji demo, tak mi daliście do myślenia :? :lol:
Alterego
Posty: 4
Rejestracja: 2004-11-16, 15:45
Lokalizacja: Wielka Wieś

Post autor: Alterego »

OK jako nie stały bywalec :D FOW :P powiem tak Seawolf moje gratulacje .. naprawde jak zaczynałeś od 0 to jestem pod wrażeniem i to mocnym... heh chyba będzie sie z czego szkolić :D :D :D
Pozdrówka
ODPOWIEDZ